wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Kolejna seniorka oszukana „na policjanta”

Kolejna seniorka oszukana „na policjanta”

Kolejna seniorka oszukana „na policjanta”
Data publikacji: 2018-10-31 21:10
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:24
Wywietleń: 1449 359063

Kolejna seniorka dała się oszukać. 88-letnia koszalinianka przekazała 40 tysięcy złotych, tracąc w ten sposób wszystkie oszczędności.

 W godzinach popołudniowych na stacjonarny telefon seniorki zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jest policjantem. Poinformował, że obecnie prowadzi akcję w celu zatrzymania jednego z pracowników banku, który będzie chciał jej ukraść wszystkie pieniądze z bankowego konta. Przekonywał, że wie, iż nieznana kobieta, która miała jej upoważnienie i podpis, już próbowała wypłacić w banku znaczną kwotę.

Przestępca poinstruował seniorkę, aby poszła do banku i wypłaciła wszystkie swoje oszczędności. Następnie miała je we wskazanym miejscu przekazać mężczyźnie, który się po nie zgłosi. Zapewniał, że pieniądze po zakończeniu akcji będą zwrócone jej osobiście przez policjanta i dyrektora banku. Jak się szybko okazało, 88-latka została oszukana i straciła oszczędności życia.

- Aby nie paść ofiarą przestępstwa, nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. W trakcie rozmów zachowajmy spokój i czujność oraz działajmy rozważnie. Nie bójmy się zweryfikować danych rozmówcy, jednostkę, w której pracuje, oraz czy faktycznie jest policjantem- kolejny raz przypomina policja. - Pamiętajmy. Policjanci telefonicznie nigdy nie nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach. Nie angażują w swoje akcje osoby postronne, a co najważniejsze - nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

(g)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

dana
Mnie interesuje, skąd biedni emeryci mają taką kasę?! Mnie nie udało się uzbierać tyle przy bardzo przyzwoitych zarobkach, a tu - proszę! 40 tysięcy jest? Jest! A ilu już podobnych dało się nabrać?!
2018-11-01 23:20:10
KLER-rrr...
A znajomy, jak zalatwial sprawy Pogrzebowe okolo 14-15 lat temu... to owczesny Proboszcz za Udzial w Pogrzebie na Centralnym, zaproponowal od 800-1000 zl (twierdzac, bo Ludzie tak daja !) za okolo 2 gdzinny Udzial w Pogrzebie z dojazdami... i jeszcze sie spytal... czy "Ktos" Go podwiezie samochodem na Cmentarz i odwiezie spowrotem !! To Facet tak sie "WQ....iL" ze temu mlodemu "Ksiezulkowi" co Proboszcz go pozniej wyslal na Cmentarz... dal tylko 50 zlotych, co dalo 25 zl/godz i kazal jeszcze "Serdelecznie Q-a Pozdrowic" Proboszcza !! A slaba stawka za godzine pracy... wynosila wowczas 5 zlotych !!
2018-11-01 22:35:18
Piotr
Dzieci, nie zostawiajcie swoich starszych rodziców w tej dżungli.Dajcie im wsparcie bo przecież oni dla Was by zrobili wszystko. Pozdrawiam Piotr. Ps.Do Kościoła nie chodzę i film KLER wreszcie pokazał prawdę.
2018-11-01 11:07:12
xx
...mówi się - trudno, skoro tak często nagłaśnia się te sprawy...naiwnych starych ludzi nie brakuje...natomiast jestem zbulwersowana pracownikami banku, którzy słysząc o nagłej tak dużej wypłacie pieniędzy przez starsze osoby, wiedząc zapewne o tego rodzaju oszustwach - nie reagują. Moje zdanie jest takie, że istnieje prawdopodobieństwo, że jakiś pracownik banku, były lub aktualny, współpracuje z członkami gangu; inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć, że dzwoni się do osób, które mają jakieś oszczędności. W kręgu moich znajomych miałam analogiczny przypadek, na szczęście, w ostatniej chwili, doszło do "otrzeźwienia" potencjalnej poszkodowanej...
2018-11-01 08:48:40
A jak reaguje...
Personel Banku... gdy Ludzie starsi chca nagle wybrac tak Duza czy Cala sume z Konta ?? A moze warto bylo by, by juz w Banku zadawano Dyskretne pytania... odnosnie "wypadku Wnuczka" lub czy przypadkiem nie dzwonil "Ktos ze znajomych lub jakis Policjant" informujac Babcie czy Dziadka o wyzej opisywanych "Trikach z pieniedzmi" ?? Nie mowiac juz o odpowiednim zaprogramowaniu rozmow i podsluchow telefonicznych - by reagowaly Alarmujaco na w/w tematy...!! Oraz na Pocztach, Ostrzegac Starszych odpowiednia pisemna Informacja "o takich Sytuacjach"... gdy pobieraja Rente czy Emeryture !! Reasumujac: cos tu "lewa nie rowna sie prawej" ??
2018-10-31 23:20:29

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

kondolencje

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie