Środa, 21 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Kolejna seniorka oszukana „na policjanta”

Data publikacji: 31 października 2018 r. 21:10
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 12:24
Kolejna seniorka oszukana „na policjanta”
 

Kolejna seniorka dała się oszukać. 88-letnia koszalinianka przekazała 40 tysięcy złotych, tracąc w ten sposób wszystkie oszczędności.

 W godzinach popołudniowych na stacjonarny telefon seniorki zadzwonił mężczyzna, który powiedział, że jest policjantem. Poinformował, że obecnie prowadzi akcję w celu zatrzymania jednego z pracowników banku, który będzie chciał jej ukraść wszystkie pieniądze z bankowego konta. Przekonywał, że wie, iż nieznana kobieta, która miała jej upoważnienie i podpis, już próbowała wypłacić w banku znaczną kwotę.

Przestępca poinstruował seniorkę, aby poszła do banku i wypłaciła wszystkie swoje oszczędności. Następnie miała je we wskazanym miejscu przekazać mężczyźnie, który się po nie zgłosi. Zapewniał, że pieniądze po zakończeniu akcji będą zwrócone jej osobiście przez policjanta i dyrektora banku. Jak się szybko okazało, 88-latka została oszukana i straciła oszczędności życia.

- Aby nie paść ofiarą przestępstwa, nie zapominajmy o zasadzie ograniczonego zaufania. W trakcie rozmów zachowajmy spokój i czujność oraz działajmy rozważnie. Nie bójmy się zweryfikować danych rozmówcy, jednostkę, w której pracuje, oraz czy faktycznie jest policjantem- kolejny raz przypomina policja. - Pamiętajmy. Policjanci telefonicznie nigdy nie nie informują o prowadzonych przez siebie działaniach. Nie angażują w swoje akcje osoby postronne, a co najważniejsze - nigdy nie proszą o przekazanie pieniędzy.

(g)

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dana
2018-11-01 23:20:10
Mnie interesuje, skąd biedni emeryci mają taką kasę?! Mnie nie udało się uzbierać tyle przy bardzo przyzwoitych zarobkach, a tu - proszę! 40 tysięcy jest? Jest! A ilu już podobnych dało się nabrać?!
KLER-rrr...
2018-11-01 22:35:18
A znajomy, jak zalatwial sprawy Pogrzebowe okolo 14-15 lat temu... to owczesny Proboszcz za Udzial w Pogrzebie na Centralnym, zaproponowal od 800-1000 zl (twierdzac, bo Ludzie tak daja !) za okolo 2 gdzinny Udzial w Pogrzebie z dojazdami... i jeszcze sie spytal... czy "Ktos" Go podwiezie samochodem na Cmentarz i odwiezie spowrotem !! To Facet tak sie "WQ....iL" ze temu mlodemu "Ksiezulkowi" co Proboszcz go pozniej wyslal na Cmentarz... dal tylko 50 zlotych, co dalo 25 zl/godz i kazal jeszcze "Serdelecznie Q-a Pozdrowic" Proboszcza !! A slaba stawka za godzine pracy... wynosila wowczas 5 zlotych !!
Piotr
2018-11-01 11:07:12
Dzieci, nie zostawiajcie swoich starszych rodziców w tej dżungli.Dajcie im wsparcie bo przecież oni dla Was by zrobili wszystko. Pozdrawiam Piotr. Ps.Do Kościoła nie chodzę i film KLER wreszcie pokazał prawdę.
xx
2018-11-01 08:48:40
...mówi się - trudno, skoro tak często nagłaśnia się te sprawy...naiwnych starych ludzi nie brakuje...natomiast jestem zbulwersowana pracownikami banku, którzy słysząc o nagłej tak dużej wypłacie pieniędzy przez starsze osoby, wiedząc zapewne o tego rodzaju oszustwach - nie reagują. Moje zdanie jest takie, że istnieje prawdopodobieństwo, że jakiś pracownik banku, były lub aktualny, współpracuje z członkami gangu; inaczej nie umiem sobie tego wytłumaczyć, że dzwoni się do osób, które mają jakieś oszczędności. W kręgu moich znajomych miałam analogiczny przypadek, na szczęście, w ostatniej chwili, doszło do "otrzeźwienia" potencjalnej poszkodowanej...
A jak reaguje...
2018-10-31 23:20:29
Personel Banku... gdy Ludzie starsi chca nagle wybrac tak Duza czy Cala sume z Konta ?? A moze warto bylo by, by juz w Banku zadawano Dyskretne pytania... odnosnie "wypadku Wnuczka" lub czy przypadkiem nie dzwonil "Ktos ze znajomych lub jakis Policjant" informujac Babcie czy Dziadka o wyzej opisywanych "Trikach z pieniedzmi" ?? Nie mowiac juz o odpowiednim zaprogramowaniu rozmow i podsluchow telefonicznych - by reagowaly Alarmujaco na w/w tematy...!! Oraz na Pocztach, Ostrzegac Starszych odpowiednia pisemna Informacja "o takich Sytuacjach"... gdy pobieraja Rente czy Emeryture !! Reasumujac: cos tu "lewa nie rowna sie prawej" ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA