wtorek, 29 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Senatorowie PiS nie zdzierżą Gawłowskiego na stanowisku

Senatorowie PiS nie zdzierżą Gawłowskiego na stanowisku

Senatorowie PiS nie zdzierżą Gawłowskiego na stanowisku
Data publikacji: 2020-08-12 14:25
Ostatnia aktualizacja: 2020-08-14 11:57
Wywietleń: 1826 469444

Stanisław Gawłowski, niezrzeszony senator z Koszalina i członek Platformy Obywatelskiej, został szefem senackiej komisji nadzwyczajnej do spraw klimatu. Dla Prawa i Sprawiedliwości jest to nie do zaakceptowania. Jeśli Senat potwierdzi wybór komisji, politycy prawicy tę komisję opuszczą. 

Prawo i Sprawiedliwość nie akceptuje tego, że szefem komisji miałby zostać polityk, który jest jednym z oskarżonych w tzw. aferze melioracyjnej i ciąży na nim siedem zarzutów, w tym zarzuty korupcyjne. Sprawę bada teraz szczeciński sąd. 

"Nie godzimy się na powierzenie tej funkcji osobie, na której ciążą liczne zarzuty korupcyjne. Jeśli Senat dokona takiego wyboru, senatorowie PiS zrezygnują z członkostwa w komisji" - zapowiedział senator PiS Marek Pęk na Twitterze.

(as)

Fot. Ryszard Pakieser

Komentarze

@Adam @Beata
Odpowiemy hurtem-jak się nie znacie to się nie wypowiadajcie.Natomiast czekamy z niecierpliwością na kolejną rozprawę w sprawie gdzie jest także Staszek.Temida ma pole do popisu.Trzy papugi to nie przelewki widać
2020-08-14 11:52:10
Zenek
Wyborcy patrzą się i przysłuchują czytają i wyciągają wnioski.Czas na zmiany także w Senacie a potem w samorządzie.Czas na kontynuację dobrej zmiany
2020-08-14 10:28:33
Adam
Gdybym ja powiedział pracodawcy że nie będę pracować zostałbym natychmiast zwolniony. To samo powinno spotkać pisowskich senatorów.
2020-08-14 09:28:09
Beata
Nikogo zdanie senatarów PiS nie obchodzi. Już nie rządzą w Senacie.
2020-08-14 09:02:52
wixi
Chłopie ustąp to może dostaniesz w zawiasach przecie już tylu ludzi siedzi - schowaj sie wysstaw na swoje miejsce podobnego z PIS albo "Kałolicji".Tak koniecznie chcesz duży wymiar?.
2020-08-13 17:52:58
wixi
DEGENERACJA SZCZECIŃSKICH SĄDÓW- ZAMKNĄĆ TYCH CO MUSIELI DAWAĆ ŁAPÓWY I SIĘ PRZYZNALI A wypuściĆ TEGO CO BRAŁ I WOŁAŁ.KTOŚ KTO ZAWEETOWAŁ USTAWĘ O SĄDOWNICTWIE POWINIEN TO WYJAŚNIĆ.
2020-08-13 17:46:45
@aPosieł
Masz rację . Może mieć nawet koperty / oczywiście puste / w biurku .
2020-08-13 17:18:51
pOsieł
taki przewodniczący komisji ma osobny gabinet do swojej dyspozycji.Może tam sobie urzędować swobodnie i nieskrępowanie przygotowywać do prac komisji.Może też tam trzymać sobie papugi,nawet trzy papugi i kanarka nawet.
2020-08-13 14:12:12
Dryja
Ale jaja, ale jaja!
2020-08-13 13:34:20
a tam nie zdzierżą
Przecież prowadzona jest sprawa karna w sprawie dotyczącej pana Staszka. Może to tylko taki protest że nie chcą aby się kojarzyć z gościem który w wyroku sądowym może otrzymać karę więzienia i przepadek mienia.To przecież wrażliwi ludzie i potem gdzieś w mediach będą przebitki czy setki z posiedzeń komisji
2020-08-13 13:26:37
Jola
Staszek wyznacza standardy.Wszyscy się cieszą bo to są stare dobre standardy.I zawsze można sprawdzić która jest godzina
2020-08-13 13:14:52
@ Staszek zwycięzca
Też chcę tak jak Staszek. Zapisuję się do Platformy.
2020-08-13 12:32:35
do Antoni
Tak, Staszek ma asa w rękawie. Tym asem jest jego niewinność.
2020-08-13 11:15:06
Antoni
Rzeczywiście po co oni trzymają takie osoby w partii. Czy to dotyczy KO, PiS czy SLD. Tylko tracą na takim balascie. Taki Staszek musi mieć mocnego asa w rękawie, że KO tak ryzykuje z zarzutami prokuratorskimi zostawiając na stole otwarta współpracę z teoretycznie niezależnym senatorem. Tyle osób musi być tam umoczonych.
2020-08-13 10:35:26
@bobo
a nie przeszkadza ci przestępca który jest obecnie ministrem spraw wewnętrznych i administracji?
2020-08-13 09:43:05
Klara
Mam nadzieję że Marszałek Grodzki ukarze senatorów którzy nie chcą pracować w komisjach obcięciem ich diet.
2020-08-13 09:30:33
czytam
Większość komentujących napisało posty po to , aby dokopać politycznym przeciwnikom. Moralność , prawo , pojecie honoru chyba nie ma dla nich znaczenia . Liczy się dowalić " psimsynom " , nazwać podejrzanego winnym . Kopcie sie dalej . Bedziecie dalej się żreć a Polska .... zginie . Patrioci partyjno - mafijni .
2020-08-13 09:27:34
bobo
przestępca senatorem to obraz upadku jego wyborców!!
2020-08-13 09:06:33
Ch/Eng
I to jest mój kraj? Coście z nim zrobili? Koperciarz wręczał nominację łapówkarzowi. I nie pieprzcie o domniemanej niewinności. Człowiek honorowy zawiesza co najmniej działalność polityczną do czasu zakończenia sprawy.
2020-08-13 08:52:22
bardzo dobrze
pisowskie nieroby same się utopią
2020-08-13 08:33:48
tak pytam
a za co pisiorstwo bierze diety?
2020-08-13 07:14:58
-
Oprócz domniemania niewinności jest też coś takiego jak honor, ale co niektórzy mogą o nim wiedzieć, skoro widzieli go tylko na filmach, bo w książkach raczej o nim nie czytali.
2020-08-13 07:03:49
ADAMS
Jak tam program platfusy? Bo PO istnieje wyłącznie jako źródło dymu.
2020-08-12 23:57:19
weger
Tak jest pisiesyny, róbcie tak dalej. Za 3 lata Platforma Obywatelska będzie rządzić Polską samodzielnie, a po was zostanie tylko złe wspomnienie.
2020-08-12 22:38:19
Jakież to słodkie pysio.
Takiemu się oprzeć !??
2020-08-12 22:29:20
Piotr
PiS w ten sposób obraża wszystkich Polaków którzy głosowali na Stanisława Gawłowskiego. To jest brak szacunku dla wyborców. Nic dziwnego że notowania PiS spadają.
2020-08-12 22:23:14
To jak to jest
Niezrzeszony a jednak wciagniety na Czlonka u PO-stkomunistow ?/!
2020-08-12 21:42:40
RP
Jest domniemanie niewinności , a to nie to samo co niewinny.
2020-08-12 21:40:01
To lubię
Im więcej balastu na platformie, tym bliższy jej koniec.
2020-08-12 21:28:28
Nel
Staszek miał pisać książkę o pobycie w areszcie,nie wiecie czy już ją napisał?
2020-08-12 21:23:57
Rozum
Jeśli PO chce odzyskać poparcie w społeczeństwie to nie moze robić takich numerow z łapówkarzami Stasiowymi bo to przypomina okres Chlebowskich i im podobnych z PO
2020-08-12 20:56:34
Jakiś słodki !!
Truskaweczko daj buzi.
2020-08-12 20:44:34
Antoni
Dokładnie, tylko w Polsce Gawłowski skacze że stołka na stołek. Według opozycji i jej wyborców Pan Stanisław nigdy nie może zostać prawomocnie skazany.
2020-08-12 20:08:35
Staszek zwycięzca.
Staszek to ma szczęście , że mieszka w Polsce. Żaden sąd w Polsce nie skaże go na przepadek wielomilionowego mienia , bo obowiązuje doktryna Neumanna. A w grę wchodzą łapówki o wartości 280 milionów złotych. Teraz zostaje szefem senackiej komisji do spraw klimatu , a łapówki właśnie tego tematu dotyczyły.To właściwy człowiek na właściwym miejscu. Zna temat od podszewki. A kolejna świetna wiadomość dla Staszka , to otwarcie bezpośredniego połączenia lotniczego Szczecina z Chorwacją , gdzie Staszek ma apartament. Żyć , nie umierać.
2020-08-12 19:15:44
Zako
Naprawdę już nikogo mniej kontrowersyjnego nie mogli wybrać, tylko pana Gawłowskiego? Przecież to może odebrać większość opozycji w Senacie. Kto tam działa na szkodę opozycji? PIS musi się cieszyć z tego wyboru, łatwiej im będzie podebrać jakiegoś senatora opozycji.
2020-08-12 17:44:56
do Swojak
Odezwał się kolaborant putinowski.
2020-08-12 17:39:28
Śmiech
Co mnie obchodzi czego oni nie zdzierżą. Kurierze po co piszecie o tych fochmenach?
2020-08-12 17:32:29
itd
GaWLOWSKI.COPERFIELD,KWIATKOWSKI musza być niewinni w myśl doktryny slawka Neumana/który nawiasem ma zarzuty o wielomilionowe przekręty w MZ/ponieważ totalni straca wiekszoscw w komicznej ''izbie refleksji i zadumy''
2020-08-12 17:09:18
Jak brzoskwinka...
.
2020-08-12 17:06:24
Vigo
Senatorowie PiS obrazili się na Polaków i pracować nie będą. Przecież diety i tak się należą.
2020-08-12 17:01:12
Edek
Doktryna Nojmana działa .POlitycy tej skompromitowanej formacji znów pokazali gdzie mają praworządność i po raz kolejny pokazali środkowy palec obywatelom.Pyszalkowaci hipokryci niczego się nie nauczyli.
2020-08-12 16:44:35
Swojak
Wiekszosc widze tutaj.. POnemieckich kolaborantow...
2020-08-12 16:19:14
Samochwala
Jak to moi POprzednicy pisza... POsraj sie a nie daj sie, pierw hejtowali PO jak bylo przy korycie i doilo kieszenie, a teraz pieprza na pisiorow bo troche kasy poczuli lub terz im zabrali lewizny... od POlitycy z piaskownicy ;)
2020-08-12 16:16:40
Fido
a kogo obchodzi zdanie pisowskich krzykaczy
2020-08-12 15:45:36
Pan Senator będzie przywracał klimat PO - PSL ?
.
2020-08-12 15:32:09
I.
O, to pan Gawłowski, jako podejrzany o udział w aferze wadzi, a europoseł podejrzany o pobranie nienależnych kwot za przejazdy na sporą sumę już nie przeszkadza? To się nazywa moralność Kalego.
2020-08-12 15:28:37
No po prostu Lucjusz Seneka.
.
2020-08-12 15:27:49
capilano
To wcale nie jest tak, że dopóki sąd nie wyda wyroku, to podejrzany jest niewinny. W świetle prawa tak, tzn. nie można go skazać bez przeprowadzonego dochodzenia sądowego. Nawet jeśli złapią mordercę na gorącym uczynku, w świetle prawa jest tylko podejrzanym, a więc niewinnym, do momentu wydania wyroku. Pan Gawłowski siedział w areszcie kilka miesięcy. Zgodę na pobyt w areszcie musi wydać sąd na podstawie dowodów winy. Musiały być to niezbite dowody na popełnienie przestępstwa, jeśli siedział tyle czasu. Zakończono śledztwo, nie zrehabilitowano go, jego proces będzie się toczyć z wolnej stopy, tzn. że może być na wolności. Czy byś posłał swoje dziecko na naukę gry na fortepianie gdybyś wiedział, że przeciwko nauczycielowi toczy się sprawa o pedofilstwo? Przecież nauczyciel w świetle prawa jest niewinny, czego więc się bać. Podobnie jest w sprawie z senatorem. Ja bym mu nie zaufał, można wybrać innego, jest przecież tylu innych senatorów którzy nie są obarczeni zarzutami o korupcję.
2020-08-12 15:13:41
Ciekawy
Czy pis-ująć teksty zdzierży?
2020-08-12 14:57:46
Bezprawnik
Stosując retorykę pisowską to zarzuty pisowskiej prokuratury to jedno a wyrok Sądu to drugie.Póki co żaden wyrok prawomocny w sprawie nie zapadł.Morda w kubeł
2020-08-12 14:42:38
raróg
Stoi przed sądem....nie wiadomo winny..niewinny????A tu fucha,żeby miał na wypiskę????
2020-08-12 14:42:09
Terens
A to pisiorstwo nie wie, że w Polsce dopóki nie udowodni się komuś winy to jest on NIEWINNY? Senatora Stanisława Gawłowskiego w demokratycznych wyborach wybrali Polacy i ma on pełne prawo sprawować funkcję przewodniczącego komisji do spraw klimatu.
2020-08-12 14:41:55
I dobrze
Niech złożą mandaty
2020-08-12 14:39:58
hahaha
pisowskie senatorstwo się obraziło? olać ich
2020-08-12 14:34:01
ich wybór
Niech rezygnują - nikt ich na siłę nie trzyma.
2020-08-12 14:30:01