poniedziałek, 06 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Selekcja" w Drawsku Pomorskim

„Selekcja" w Drawsku Pomorskim

„Selekcja" w Drawsku Pomorskim
Data publikacji: 2016-06-27 09:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1008 140498

Na terenie poligonu drawskiego odbędzie się kolejna odsłona ekstremalnej gry terenowej „Selekcja”, która wyłoni najtwardszych i najbardziej odpornych na wysiłek i zmęczenie uczestników. Zmagania będą trwały od poniedziałku do 3 lipca.
 
Na specjalistycznych torach uczestnicy z całej Polski będą rywalizować przez kilka dni, pokonując przeszkody terenowe. Z pewnością – jak co roku - nie zabraknie długotrwałych marszów, pokonywania bagien, rzek i jezior, przy minimalnej dawce snu i permanentnym stresie. Nikt z uczestników nie zna programu i przebiegu imprezy z wyjątkiem prowadzącego, co dodatkowo wzmaga niepewność i podnosi skalę trudności dla uczestników. Selekcja jest nieustanną walką między stresem, bólem zakwaszonych mięśni, zmęczeniem, a niezwykle silną chęcią dotrwania do końca gry.
 
Gra terenowa „Selekcja” ma na celu stworzenie szansy sprawdzenia się wszystkim młodym ludziom w ekstremalnych warunkach jednocześnie popularyzując zdrowy i aktywny tryb życia.
 
Pierwsza „Selekcja" odbyła się w 2007 roku i od samego początku autorem scenariuszy i prowadzącym jest były komandos - major Arkadiusz Kups. Ideą tej imprezy, wzorowanej na metodach  rekrutacyjnych do jednostek specjalnych, było stworzenie właściwych mechanizmów werbunkowych do elitarnych jednostek Wojska Polskiego. Miejscem realizacji Gry Terenowej „Selekcja" jest poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie przez wiele lat szkolili się komandosi z najbardziej elitarnych formacji.
 
„Selekcja" uznawana jest za najtrudniejszą imprezę terenową w naszym kraju. Instruktorami prowadzącymi są żołnierze wywodzący się z elitarnej 56 Kompanii Specjalnej, funkcjonariusze policji i innych służb. Całość imprezy zabezpiecza liczny zespół: lekarze, ratownicy medyczni, psycholog, płetwonurkowie, GOPR-owcy i inni specjaliści. Co roku na imprezie pojawiają się w roli obserwatorów funkcjonariusze z elitarnych formacji wojskowych i policyjnych.

(oprac. mij)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: w ciągu najbliższych dni na drawskim poligonie żołnierzy zastąpią uczestnicy „Selekcji".

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
8
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Kontrolują kierowców

Nekrologi

Z dostawą do domu

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie