wtorek, 21 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > „Selekcja" w Drawsku Pomorskim

„Selekcja" w Drawsku Pomorskim

„Selekcja" w Drawsku Pomorskim
Data publikacji: 2016-06-27 09:26
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 951 140498

Na terenie poligonu drawskiego odbędzie się kolejna odsłona ekstremalnej gry terenowej „Selekcja”, która wyłoni najtwardszych i najbardziej odpornych na wysiłek i zmęczenie uczestników. Zmagania będą trwały od poniedziałku do 3 lipca.
 
Na specjalistycznych torach uczestnicy z całej Polski będą rywalizować przez kilka dni, pokonując przeszkody terenowe. Z pewnością – jak co roku - nie zabraknie długotrwałych marszów, pokonywania bagien, rzek i jezior, przy minimalnej dawce snu i permanentnym stresie. Nikt z uczestników nie zna programu i przebiegu imprezy z wyjątkiem prowadzącego, co dodatkowo wzmaga niepewność i podnosi skalę trudności dla uczestników. Selekcja jest nieustanną walką między stresem, bólem zakwaszonych mięśni, zmęczeniem, a niezwykle silną chęcią dotrwania do końca gry.
 
Gra terenowa „Selekcja” ma na celu stworzenie szansy sprawdzenia się wszystkim młodym ludziom w ekstremalnych warunkach jednocześnie popularyzując zdrowy i aktywny tryb życia.
 
Pierwsza „Selekcja" odbyła się w 2007 roku i od samego początku autorem scenariuszy i prowadzącym jest były komandos - major Arkadiusz Kups. Ideą tej imprezy, wzorowanej na metodach  rekrutacyjnych do jednostek specjalnych, było stworzenie właściwych mechanizmów werbunkowych do elitarnych jednostek Wojska Polskiego. Miejscem realizacji Gry Terenowej „Selekcja" jest poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie przez wiele lat szkolili się komandosi z najbardziej elitarnych formacji.
 
„Selekcja" uznawana jest za najtrudniejszą imprezę terenową w naszym kraju. Instruktorami prowadzącymi są żołnierze wywodzący się z elitarnej 56 Kompanii Specjalnej, funkcjonariusze policji i innych służb. Całość imprezy zabezpiecza liczny zespół: lekarze, ratownicy medyczni, psycholog, płetwonurkowie, GOPR-owcy i inni specjaliści. Co roku na imprezie pojawiają się w roli obserwatorów funkcjonariusze z elitarnych formacji wojskowych i policyjnych.

(oprac. mij)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: w ciągu najbliższych dni na drawskim poligonie żołnierzy zastąpią uczestnicy „Selekcji".

 

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie