Środa, 29 listopada 2023 r. 
-2 szczecin
REKLAMA

„Selekcja" w Drawsku Pomorskim

Data publikacji: 27 czerwca 2016 r. 09:26
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
„Selekcja" w Drawsku Pomorskim
 

Na terenie poligonu drawskiego odbędzie się kolejna odsłona ekstremalnej gry terenowej „Selekcja”, która wyłoni najtwardszych i najbardziej odpornych na wysiłek i zmęczenie uczestników. Zmagania będą trwały od poniedziałku do 3 lipca.
 
Na specjalistycznych torach uczestnicy z całej Polski będą rywalizować przez kilka dni, pokonując przeszkody terenowe. Z pewnością – jak co roku - nie zabraknie długotrwałych marszów, pokonywania bagien, rzek i jezior, przy minimalnej dawce snu i permanentnym stresie. Nikt z uczestników nie zna programu i przebiegu imprezy z wyjątkiem prowadzącego, co dodatkowo wzmaga niepewność i podnosi skalę trudności dla uczestników. Selekcja jest nieustanną walką między stresem, bólem zakwaszonych mięśni, zmęczeniem, a niezwykle silną chęcią dotrwania do końca gry.
 
Gra terenowa „Selekcja” ma na celu stworzenie szansy sprawdzenia się wszystkim młodym ludziom w ekstremalnych warunkach jednocześnie popularyzując zdrowy i aktywny tryb życia.
 
Pierwsza „Selekcja" odbyła się w 2007 roku i od samego początku autorem scenariuszy i prowadzącym jest były komandos - major Arkadiusz Kups. Ideą tej imprezy, wzorowanej na metodach  rekrutacyjnych do jednostek specjalnych, było stworzenie właściwych mechanizmów werbunkowych do elitarnych jednostek Wojska Polskiego. Miejscem realizacji Gry Terenowej „Selekcja" jest poligon w Drawsku Pomorskim, gdzie przez wiele lat szkolili się komandosi z najbardziej elitarnych formacji.
 
„Selekcja" uznawana jest za najtrudniejszą imprezę terenową w naszym kraju. Instruktorami prowadzącymi są żołnierze wywodzący się z elitarnej 56 Kompanii Specjalnej, funkcjonariusze policji i innych służb. Całość imprezy zabezpiecza liczny zespół: lekarze, ratownicy medyczni, psycholog, płetwonurkowie, GOPR-owcy i inni specjaliści. Co roku na imprezie pojawiają się w roli obserwatorów funkcjonariusze z elitarnych formacji wojskowych i policyjnych.

(oprac. mij)

Fot. Robert STACHNIK

Na zdjęciu: w ciągu najbliższych dni na drawskim poligonie żołnierzy zastąpią uczestnicy „Selekcji".

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA