Piątek, 22 września 2023 r. 
17 szczecin
REKLAMA

Uczniowie pojadą na poligon

Data publikacji: 15 kwietnia 2016 r. 09:47
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:50
Uczniowie pojadą na poligon
Porozumienie o współpracy podpisali żołnierze z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku oraz władze stargardzkiego starostwa.  

Żołnierze z z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim będą szkolić licealistów ze Stargardu. Oprócz nauki musztry i strzelania chodzi także zainteresowanie młodzieży historią i krzewienie postaw patriotycznych.

Zgodnie z umową podpisaną przez CSWL w Drawsku oraz zarząd stargardzkiego starostwa, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Stargardzie będzie mogła uczestniczyć m.in. w szkoleniach z musztry, strzelania, taktyki, łączności i ratownictwa medycznego na poligonie drawskim, a władze powiatu mają m.in. organizować obchody rocznic historyczno-wojskowych oraz rozmaite konferencje i konkursy o tematyce patriotycznej. 


– Wydawałoby się, że w sytuacji zawieszenia zasadniczej służby wojskowej, nasze zobowiązania wobec ojczyzny są marginalne – twierdzi płk Marek Gmurski, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku. – Ale obserwując teatr wydarzeń w Europie, należy uznać, że działania skierowane na odpowiednie kształtowanie postaw młodzieży polskiej oraz umożliwienie jej zapoznanie się z tradycjami Sił Zbrojnych, sprzętem bojowym i zasadami prowadzenia działań wojskowych, powinny stanowić priorytet w działalności wychowawczej. Oprócz pokazywania uczniom klas mundurowych, jak służą żołnierze i jak wygląda system obronności, musimy przekazywać jej ważne dla Polaków wartości patriotyczne. 


Warto dodać, że świadkami podpisania umowy o współpracy byli nie tylko urzędnicy starostwa i uczniowie pierwszej klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne z LO nr 2, ale również żołnierze z Kanady i Stanów Zjednoczonych, których młodzież miała okazję zapytać m.in. o tajniki szkolenia wojskowego. ©℗

Tekst i fot. (gra)

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA