niedziela, 25 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Uczniowie pojadą na poligon

Uczniowie pojadą na poligon

Uczniowie pojadą na poligon
Data publikacji: 2016-04-15 09:47
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:00
Wywietleń: 1771 128196

Żołnierze z z Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim będą szkolić licealistów ze Stargardu. Oprócz nauki musztry i strzelania chodzi także zainteresowanie młodzieży historią i krzewienie postaw patriotycznych.

Zgodnie z umową podpisaną przez CSWL w Drawsku oraz zarząd stargardzkiego starostwa, młodzież z Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Stargardzie będzie mogła uczestniczyć m.in. w szkoleniach z musztry, strzelania, taktyki, łączności i ratownictwa medycznego na poligonie drawskim, a władze powiatu mają m.in. organizować obchody rocznic historyczno-wojskowych oraz rozmaite konferencje i konkursy o tematyce patriotycznej. 


– Wydawałoby się, że w sytuacji zawieszenia zasadniczej służby wojskowej, nasze zobowiązania wobec ojczyzny są marginalne – twierdzi płk Marek Gmurski, komendant Centrum Szkolenia Wojsk Lądowych w Drawsku. – Ale obserwując teatr wydarzeń w Europie, należy uznać, że działania skierowane na odpowiednie kształtowanie postaw młodzieży polskiej oraz umożliwienie jej zapoznanie się z tradycjami Sił Zbrojnych, sprzętem bojowym i zasadami prowadzenia działań wojskowych, powinny stanowić priorytet w działalności wychowawczej. Oprócz pokazywania uczniom klas mundurowych, jak służą żołnierze i jak wygląda system obronności, musimy przekazywać jej ważne dla Polaków wartości patriotyczne. 


Warto dodać, że świadkami podpisania umowy o współpracy byli nie tylko urzędnicy starostwa i uczniowie pierwszej klasy o profilu bezpieczeństwo publiczne z LO nr 2, ale również żołnierze z Kanady i Stanów Zjednoczonych, których młodzież miała okazję zapytać m.in. o tajniki szkolenia wojskowego. ©℗

Tekst i fot. (gra)

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Finał Nagrody Gryfia 2020

Nekrologi

Sonda

Czy boisz się zakażenia koronawirusem?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie