niedziela, 23 lutego 2020.
Strona główna > Kraj > Anakonda-16 odpowiada na współczesne wyzwania

Anakonda-16 odpowiada na współczesne wyzwania

Anakonda-16 odpowiada na współczesne wyzwania
Data publikacji: 2016-06-13 14:53
Ostatnia aktualizacja: 2016-06-14 13:04
Wywietleń: 1169 139091

Anakonda-16 odpowiada na wyzwania współczesnych czasów, na obecną architekturę bezpieczeństwa w Europie; ma służyć pokazaniu jedności sojuszniczej - powiedział prezydent Andrzej Duda, który w poniedziałek obserwował ćwiczenia.

Prezydent w Chełmnie (Kujawsko-Pomorskie) obserwował budowę mostu amfibijnego na Wiśle przez żołnierzy niemieckich i brytyjskich z wielonarodowego batalionu inżynieryjnego. Most złożony z 31 amfibii o długości 331 metrów zbudowano w pół godziny. Prezydent ćwiczenie obserwował z brzegu, a następnie przeszedł się po części mostu.

Andrzej Duda podkreślił, że ćwiczenia Anakonda-16 są największymi ćwiczeniami wojskowymi w Polsce po 1989 r. Jak mówił, pokazują one gotowość do "kolektywnej obrony naszego terytorium". "Będą pozwalały wojskom NATO sprawnie bronić każdego terytorium państwa członkowskiego" - zaznaczył. "To są ćwiczenia, które odpowiadają na wyzwania współczesnych czasów, na architekturę bezpieczeństwa, która dzisiaj jest w Europie" - powiedział prezydent. Dodał, że mają one służyć pokazaniu jedności sojuszniczej, doskonaleniu współpracy i koordynacji działań.

Wcześniej w Drawsku Pomorskim (woj. zachodniopomorskie) prezydent obejrzał pokaz połączonego ognia artylerii i lotnictwa. Spotkał się także z żołnierzami biorącymi udział w ćwiczeniu Anakonda-16. Andrzej Duda ocenił, że ćwiczenie przebiegło bardzo sprawnie, a żołnierze szybko się zgrali. "Mam nadzieję, że zrobiło (to) wrażenie na wszystkich" – dodał prezydent. (PAP)

Na zdjęciu: Prezydent Andrzej Duda, podczas spotkania z żołnierzami biorącymi udział w międzynarodowych ćwiczeniach Anakonda-16 w Ośrodku Szkolenia Poligonowego Wojsk Lądowych w Drawsku Pomorskim.

Fot. PAP/Marcin Bielecki

Prezydent Andrzej Duda (C-P) podczas wizytowania budowy przeprawy promowej oraz mostu amfibijnego na Wiśle w Chełmnie, 13 bm. W ramach trwających ćwiczeń Anakonda-16, konstrukcją mostu, którym przejedzie 70 opancerzonych pojazdów w drodze do krajów bałtyckich, zajmują się żołnierze z wielonarodowego batalionu inżynieryjnego. (zuz) PAP/Tytus Żmijewski

Komentarze

Ewentualne "pranie" w przyszlosci...
Oby tak bylo !!! Ciekawym wiec bedzie, a co PO-kaze przyszlosc i rzeczywistosc w ewentualnym "rzeczywistym praniu"... i Kto 1-szy ucieknie np. do Angli, Afryki czy na inne jeszcze Kontynenty... ??
2016-06-14 13:03:09
Tylko pytam...
A na ile rowniez i POLSKI ODDZIAL NATO, zajmuje sie rozszyfrowywaniem... radykalnych i niebezpiecznych Is-lamistow w Polsce ? Majac na mysli - Walke o Pokoj i spokoj !!
2016-06-14 12:45:05

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
5
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Wystawa Makiet Kolejowych 2020

Sonda

Czy zakaz handlu w niedzielę jest dla Ciebie uciążliwy?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie