Piątek, 24 marca 2023 r. 
13 szczecin
REKLAMA

Dla kogo spotkania „Pod Platanami"?

Data publikacji: 10 lipca 2017 r. 08:24
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:44
Dla kogo spotkania „Pod Platanami"?
Spotkania „Pod Platanami” są dostępne dla wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych - wyjaśniają przedstawiciele miasta. Fot. Robert Stachnik  

– Dlaczego w spotkaniach organizacji pozarządowych brały udział stowarzyszenia polityczne? – pyta szef klubu radnych PO w Radzie Miasta. Bo głównym celem tej imprezy jest prezentacja różnej aktywności obywatelskiej mieszkańców Szczecina – odpowiada miasto.

W czerwcu tego roku na szczecińskich Jasnych Błoniach po raz szesnasty odbyło się Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami. Dla szczecinian przygotowano warsztaty, konkursy, gry miejskie, turnieje wiedzy, zawody sportowe, pokazy i występy artystyczne itp. Ale okazało się, że w spotkaniu wzięły udział także organizacje o charakterze politycznym. To nie spodobało się Pawłowi Bartnikowi – szefowi kluby radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, który złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Szczecina.

– Jaki był mechanizm zapraszania na imprezę „Pod Platanami” stowarzyszeń politycznych, m.in. Szczecin dla Pokoleń, KOD, Młodzieży Wszechpolskiej, ONR? Stowarzyszeń, których celem jest walka o uzyskanie władzy lub jej utrzymanie. Wnioskuję, żeby w latach następnych tego typu stowarzyszenia nie były zapraszane na spotkania organizacji pozarządowych – napisał Bartnik.

Jest już odpowiedź miasta w tej sprawie.

– Spotkania organizacji pozarządowych „Pod Platanami” odbywają się nieprzerwanie od 2002 roku i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych. Zgodnie z regulaminem (obowiązującym od wielu lat) XVI Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” to organizacje dokonują zgłoszeń udziału w imprezie (z własnej inicjatywy) – stwierdził Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina.

(dar)
 

Na zdjęciu: Spotkania „Pod Platanami” są dostępne dla wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych - wyjaśniają przedstawiciele miasta.

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dopisek do Pikniku pod Platanami
2017-07-10 14:56:55
Polski Związek Łowiecki i Polski Związek Wędkarski nie jest organizacją pozarządową, więc wysilcie się panowie i zróbcie własny piknik - a nie podczepiajcie się do kalek. Widzicie oni potrafią - a wam się nie chce, bo macie dwie lewe ręce. Nygusy.
Jarun
2017-07-10 13:04:50
Dodam, że pan Wacinkiewicz - zastępca prezydenta Szczecina, nie potrafi sklecić jasnej i zwięzłej odpowiedzi. Odpowiedział to, co jest napisane w Internecie...bystrzacha. Wysil się człowieku, bierzesz za coś pieniądze?!
Mały Kazio
2017-07-10 10:49:10
Gdyby KOD spotkał się z jakimś zainteresowaniem na imprezie "Pod Platanami" to szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta - niejaki Paweł B. cieszyłby się jak Mały Kazio. Zainteresowanie odnotowały jednak zupełnie inne stowarzyszenia i to przyprawiło Małego Kazia o niesmak i nadpobudliwość interpelacyjną.
Jarun
2017-07-10 10:46:57
Bartnik ma rację. W czasie trwania imprezy organizacji pozarządowych na Jasnych Błoniach - łaziły kodziary i wciskały ulotki agitacyjne. Była też młodzież od Korwina z Kolibra, szturmowcy z ONR-u i Wszechpolacy. Wynocha ! Zorganizujcie swoją imprezę i tam prezentujcie poglądy...taki Hyde Park, a nie "przyklejacie się " młode, zdrowe byki i kodziarska szulernia jak kleszcze. Zauważyłem, że coraz więcej jest stoisk, ale niektóre ze stanowisk nic nie mają wspólnego z organizacją pozarządową, np. sprzedają obrazy, serwetki, kamienie, zioła. Inni nie mają nic w swojej ofercie i to spotkałem na stoisku PZW. Wędkarze niczego nie oferowali, a to naprawdę może być najbogatsza oferta na tej imprezie. Organizator powinien przestrzegać; kto może wystawiać, a nie "jak leci", mydło i powidło, bo niedługo pojawi się pajda chleba ze smalcem i ogórkiem i impreza zamieni się w odpustowy jarmark.
Gość
2017-07-10 09:52:02
@ platany, palanty i Pawła Bartnika - sprawdzić jakie organizacje pozarządowe były zapraszane od 2002.Miłej lektury.
platany, palanty
2017-07-10 09:28:12
Co za niemądra odpowiedź. To, że organizacje dokonują zgłoszeń udziału z własnej inicjatywy, nie oznacza, że gospodarz imprezy, czyli miasto, ma te wszystkie zgłoszenia rozpatrywać pozytywnie. Ciekawe, czy zgodziliby się dać stanowisko Polskiej Organizacji Właścicieli Agencji Towarzyskich, czy Ogólnopolskiemu Klubowi Tancerek Striptizowych.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA