piątek, 05 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Dla kogo spotkania „Pod Platanami"?

Dla kogo spotkania „Pod Platanami"?

Dla kogo spotkania „Pod Platanami"?
Data publikacji: 2017-07-10 08:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:44
Wywietleń: 1575 274257

– Dlaczego w spotkaniach organizacji pozarządowych brały udział stowarzyszenia polityczne? – pyta szef klubu radnych PO w Radzie Miasta. Bo głównym celem tej imprezy jest prezentacja różnej aktywności obywatelskiej mieszkańców Szczecina – odpowiada miasto.

W czerwcu tego roku na szczecińskich Jasnych Błoniach po raz szesnasty odbyło się Spotkanie Organizacji Pozarządowych Pod Platanami. Dla szczecinian przygotowano warsztaty, konkursy, gry miejskie, turnieje wiedzy, zawody sportowe, pokazy i występy artystyczne itp. Ale okazało się, że w spotkaniu wzięły udział także organizacje o charakterze politycznym. To nie spodobało się Pawłowi Bartnikowi – szefowi kluby radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta, który złożył w tej sprawie interpelację do prezydenta Szczecina.

– Jaki był mechanizm zapraszania na imprezę „Pod Platanami” stowarzyszeń politycznych, m.in. Szczecin dla Pokoleń, KOD, Młodzieży Wszechpolskiej, ONR? Stowarzyszeń, których celem jest walka o uzyskanie władzy lub jej utrzymanie. Wnioskuję, żeby w latach następnych tego typu stowarzyszenia nie były zapraszane na spotkania organizacji pozarządowych – napisał Bartnik.

Jest już odpowiedź miasta w tej sprawie.

– Spotkania organizacji pozarządowych „Pod Platanami” odbywają się nieprzerwanie od 2002 roku i są dostępne dla wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych. Zgodnie z regulaminem (obowiązującym od wielu lat) XVI Szczecińskiego Spotkania Organizacji Pozarządowych „Pod Platanami” to organizacje dokonują zgłoszeń udziału w imprezie (z własnej inicjatywy) – stwierdził Daniel Wacinkiewicz, wiceprezydent Szczecina.

(dar)
 

Na zdjęciu: Spotkania „Pod Platanami” są dostępne dla wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych - wyjaśniają przedstawiciele miasta.

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

dopisek do Pikniku pod Platanami
Polski Związek Łowiecki i Polski Związek Wędkarski nie jest organizacją pozarządową, więc wysilcie się panowie i zróbcie własny piknik - a nie podczepiajcie się do kalek. Widzicie oni potrafią - a wam się nie chce, bo macie dwie lewe ręce. Nygusy.
2017-07-10 14:56:55
Jarun
Dodam, że pan Wacinkiewicz - zastępca prezydenta Szczecina, nie potrafi sklecić jasnej i zwięzłej odpowiedzi. Odpowiedział to, co jest napisane w Internecie...bystrzacha. Wysil się człowieku, bierzesz za coś pieniądze?!
2017-07-10 13:04:50
Mały Kazio
Gdyby KOD spotkał się z jakimś zainteresowaniem na imprezie "Pod Platanami" to szef klubu radnych Platformy Obywatelskiej w Radzie Miasta - niejaki Paweł B. cieszyłby się jak Mały Kazio. Zainteresowanie odnotowały jednak zupełnie inne stowarzyszenia i to przyprawiło Małego Kazia o niesmak i nadpobudliwość interpelacyjną.
2017-07-10 10:49:10
Jarun
Bartnik ma rację. W czasie trwania imprezy organizacji pozarządowych na Jasnych Błoniach - łaziły kodziary i wciskały ulotki agitacyjne. Była też młodzież od Korwina z Kolibra, szturmowcy z ONR-u i Wszechpolacy. Wynocha ! Zorganizujcie swoją imprezę i tam prezentujcie poglądy...taki Hyde Park, a nie "przyklejacie się " młode, zdrowe byki i kodziarska szulernia jak kleszcze. Zauważyłem, że coraz więcej jest stoisk, ale niektóre ze stanowisk nic nie mają wspólnego z organizacją pozarządową, np. sprzedają obrazy, serwetki, kamienie, zioła. Inni nie mają nic w swojej ofercie i to spotkałem na stoisku PZW. Wędkarze niczego nie oferowali, a to naprawdę może być najbogatsza oferta na tej imprezie. Organizator powinien przestrzegać; kto może wystawiać, a nie "jak leci", mydło i powidło, bo niedługo pojawi się pajda chleba ze smalcem i ogórkiem i impreza zamieni się w odpustowy jarmark.
2017-07-10 10:46:57
Gość
@ platany, palanty i Pawła Bartnika - sprawdzić jakie organizacje pozarządowe były zapraszane od 2002.Miłej lektury.
2017-07-10 09:52:02
platany, palanty
Co za niemądra odpowiedź. To, że organizacje dokonują zgłoszeń udziału z własnej inicjatywy, nie oznacza, że gospodarz imprezy, czyli miasto, ma te wszystkie zgłoszenia rozpatrywać pozytywnie. Ciekawe, czy zgodziliby się dać stanowisko Polskiej Organizacji Właścicieli Agencji Towarzyskich, czy Ogólnopolskiemu Klubowi Tancerek Striptizowych.
2017-07-10 09:28:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Nekrologi

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy zagłosujesz w wyborach prezydenckich 28 czerwca 2020 roku?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie