Piątek 22 października 2021r. 
REKLAMA

Ścieżka rowerowa z Kołbaskowa do Kamieńca zbudowana [GALERIA]

Data publikacji: 2019-11-07 08:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-07 23:33
Ścieżka rowerowa z Kołbaskowa do Kamieńca zbudowana
 

- Procedury odbiorów zakończone. Zyskaliśmy kolejny szlak do jazdy na rowerze, rolkach czy spacerów, ścieżkę pieszo - rowerową z Kołbaskowa do Kamieńca - informuje Jarosław Dworzyński Urzędu Gminy Kołbaskowo (powiat policki).

Nowy szlak ma około 2,3 kilometra długości. Prowadzi po śladzie dawnej, wytyczonej jeszcze przed wojną drogi Kołbaskowo – Kamieniec. Ścieżka rozpoczyna się w Kołbaskowie, w rejonie boiska Zrywu, biegnie na południe do Kamieńca.

- Mniej więcej pośrodku powstało miejsce do odpoczynku, z którego rozpościera się przepiękny, sielski widok na okolicę - zachwala Jarosław Dworzyński.

Przy okazji - w ramach inwestycji - przebudowane zostało ok. 400 metrów drogi gminnej w Kamieńcu (ulica Chabrowa).

-  Prace prowadzono szybko i sprawnie. Wykonała je firma Maldrobud z Myśliborza. Na teren budowy drogowcy weszli w drugim tygodniu czerwca tego roku - przypomina Jarosław Dworzyński.

Dodaje on, iż umowę na zadanie pn.: "Budowa ciągu pieszo – rowerowego Kamieniec – Kołbaskowo" gmina Kołbaskowo podpisała nieco wcześniej, 27 maja 2019 roku.

Inwestycja kosztowała ok 2,6 mln zł. Gmina Kołbaskowo na jej realizację uzyskała dofinansowanie z projektu o długiej nazwie. Brzmi ona: Regionalny Program Operacyjny Województwa  Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020 w trybie pozakonkursowym, Oś  priorytetowa II Gospodarka Niskoemisyjna, Działanie 2.2 Zrównoważona multimodalna mobilność miejska i działania adaptacyjne łagodzące zmiany klimatu w ramach Strategii ZIT dla Szczecińskiego Obszaru Metropolitalnego.

Jarosław Dworzyński dodaje, że niedawno do użytku oddano inną ścieżkę rowerową, od toru motocrossowego do granicy państwowej w rejonie miejscowości Rosówek.

W powiecie polickim trwa też budowa inne ścieżki rowerowej. Połączy ona Dobrą z Głębokiem w Szczecinie. Trasa będzie miała 6 kilometrów i pobiegnie przez Wołczkowo. Inwestycja ma się zakończyć w połowie przyszłego roku.

(isz)

Na zdjęciu: Jazda po takiej trasie to przyjemność.

Fot. UG Kołbaskowo

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

zs
2019-11-07 14:59:47
co w tym kamieńcu takiego ciekawego że dróżkę im zbudowano.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ