wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rusza budowa ronda w Wołczkowie

Rusza budowa ronda w Wołczkowie

Rusza budowa ronda w Wołczkowie
Data publikacji: 2019-08-20 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 09:59
Wywietleń: 1738 409169

Od wtorku (20 sierpnia) musimy jeździć wolniej po zawężonym fragmencie ul. Lipowej w Wołczkowie. Rusza bowiem budowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Słoneczną.

Rondo powstanie na skrzyżowaniu dróg: ul. Lipowej prowadzącej z Dobrej w kierunku szczecińskiego Głębokiego i ul. Słonecznej łączącej Wołczkowo z Bezrzeczem. Projekt przewiduje poza tym budowę sześciokilometrowej ścieżki rowerowej pomiędzy granicami Szczecina a Dobrą – stąd na drogowe niespodzianki kierowcy mogą się natknąć nawet w okolicach ul. Szczecińskiej.

Na razie utrudnienia dla kierowców mają polegać jedynie na znacznym ograniczeniu prędkości i zwężeniu jezdni. W przyszłości jednak wprowadzona tu zostanie nowa czasowa organizacja ruchu – ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

(lw)

Komentarze

Wkurzona
Obecny ruch wahadłowy to kuriozum! Stało się i ziścił najgorszy scenariusz: nie można wyjechać z Wołczkowa bez godzinnego odstania w korku. Obłęd! By dojechać na Klonowica (sic! Szafera też częściowo zamknięta), wybrałam trasę alternatywną przez Lubieszyn. Żebym tylko ja! Zaraz i ten odcinek drogi będzie zakorkowany. Ale najlepsze było to, gdy wjechałam w Tytusa, by ominąć zakorkowaną Topolową, a ta też zamknięta! Ubaw po pachy ciemnym świtem! Dziś jechałam Wspólną. Na dniach sprawdzę Komercyjną i Ekologiczną. Tak czy siak, sterczeć będę w korku na Łukasińskiego, na styku z Topolową. Żyć i nie umierać po prostu. Nie mam nic przeciw rozbudowie infrastruktury. Ale już na brak mózgów u włodarzy miasta - mam wyjątkowe uczulenie. Co Wy kurna robicie, że nie kończycie na czas tego, co rozgrzebaliści, a zamykacie kolejne drogi dojazdowe. Za moment siedzieć będziemy w potrzasku!
2019-11-29 09:18:46
skorpionjk
zbych- trochę minimalnej obserwacji, kiedy jest największe nasilenie pojazdów na tej trasie. Ile osób jeździ nad jezioro a ile po wakacjach. Jeżeli chodzi o Koralową i Modrą to fakt że należy do Szczecina. Jednakże to sąsiadujące gminy powinny się porozumieć w kwestii dogadania się w rozwiązaniu tego problemu komunikacyjnego. Przecież wszyscy wiemy, że tą trasą jeżdżą mieszkańcy sąsiednich gmin do pracy i szkół w Szczecinie. Poza nawiasem proszę wszystkich: na Koralowej i Modrej zwolnijcie, Szybka jazda nic nie przyspieszy. Wczoraj znowu było potracenie chłopca na przejściu Koralowa/Zaściankowa
2019-08-20 20:49:07
zbych
skorpionjk- jesteś wielkim znawcą komunikacji?. W wakacje nie mógłbyś dojechać do jeziora, teraz szkoła. Powiedz kiedy można robić. Modra rozwalona ale to należy do Szczecina. Powiedz czy interweniowałeś u p. Piotrka.
2019-08-20 20:00:49
skorpionjk
Szlag mnie trafia jak widzę takie pseudo modernizacje drogowe. Kiedy coś się ruszy z budową dodatkowej drogi z tego kierunku. Koralowa i Modra jest tak zajeżdżona, że niedługo nie da się tam przejechać. Kiedy remont tych ulic. A oni tylko kółka drogowe wstawiają dla poprawy własnego samopoczucia. Nic tylko wywalanie publicznych pieniędzy, a na dodatek rozbabrają roboty na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ludzie myślcie przed wyborami na kogo głosować!!!
2019-08-20 14:53:17

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie