czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rusza budowa ronda w Wołczkowie

Rusza budowa ronda w Wołczkowie

Rusza budowa ronda w Wołczkowie
Data publikacji: 2019-08-20 09:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-29 09:59
Wywietleń: 2092 409169

Od wtorku (20 sierpnia) musimy jeździć wolniej po zawężonym fragmencie ul. Lipowej w Wołczkowie. Rusza bowiem budowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Słoneczną.

Rondo powstanie na skrzyżowaniu dróg: ul. Lipowej prowadzącej z Dobrej w kierunku szczecińskiego Głębokiego i ul. Słonecznej łączącej Wołczkowo z Bezrzeczem. Projekt przewiduje poza tym budowę sześciokilometrowej ścieżki rowerowej pomiędzy granicami Szczecina a Dobrą – stąd na drogowe niespodzianki kierowcy mogą się natknąć nawet w okolicach ul. Szczecińskiej.

Na razie utrudnienia dla kierowców mają polegać jedynie na znacznym ograniczeniu prędkości i zwężeniu jezdni. W przyszłości jednak wprowadzona tu zostanie nowa czasowa organizacja ruchu – ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

(lw)

Komentarze

Wkurzona
Obecny ruch wahadłowy to kuriozum! Stało się i ziścił najgorszy scenariusz: nie można wyjechać z Wołczkowa bez godzinnego odstania w korku. Obłęd! By dojechać na Klonowica (sic! Szafera też częściowo zamknięta), wybrałam trasę alternatywną przez Lubieszyn. Żebym tylko ja! Zaraz i ten odcinek drogi będzie zakorkowany. Ale najlepsze było to, gdy wjechałam w Tytusa, by ominąć zakorkowaną Topolową, a ta też zamknięta! Ubaw po pachy ciemnym świtem! Dziś jechałam Wspólną. Na dniach sprawdzę Komercyjną i Ekologiczną. Tak czy siak, sterczeć będę w korku na Łukasińskiego, na styku z Topolową. Żyć i nie umierać po prostu. Nie mam nic przeciw rozbudowie infrastruktury. Ale już na brak mózgów u włodarzy miasta - mam wyjątkowe uczulenie. Co Wy kurna robicie, że nie kończycie na czas tego, co rozgrzebaliści, a zamykacie kolejne drogi dojazdowe. Za moment siedzieć będziemy w potrzasku!
2019-11-29 09:18:46
skorpionjk
zbych- trochę minimalnej obserwacji, kiedy jest największe nasilenie pojazdów na tej trasie. Ile osób jeździ nad jezioro a ile po wakacjach. Jeżeli chodzi o Koralową i Modrą to fakt że należy do Szczecina. Jednakże to sąsiadujące gminy powinny się porozumieć w kwestii dogadania się w rozwiązaniu tego problemu komunikacyjnego. Przecież wszyscy wiemy, że tą trasą jeżdżą mieszkańcy sąsiednich gmin do pracy i szkół w Szczecinie. Poza nawiasem proszę wszystkich: na Koralowej i Modrej zwolnijcie, Szybka jazda nic nie przyspieszy. Wczoraj znowu było potracenie chłopca na przejściu Koralowa/Zaściankowa
2019-08-20 20:49:07
zbych
skorpionjk- jesteś wielkim znawcą komunikacji?. W wakacje nie mógłbyś dojechać do jeziora, teraz szkoła. Powiedz kiedy można robić. Modra rozwalona ale to należy do Szczecina. Powiedz czy interweniowałeś u p. Piotrka.
2019-08-20 20:00:49
skorpionjk
Szlag mnie trafia jak widzę takie pseudo modernizacje drogowe. Kiedy coś się ruszy z budową dodatkowej drogi z tego kierunku. Koralowa i Modra jest tak zajeżdżona, że niedługo nie da się tam przejechać. Kiedy remont tych ulic. A oni tylko kółka drogowe wstawiają dla poprawy własnego samopoczucia. Nic tylko wywalanie publicznych pieniędzy, a na dodatek rozbabrają roboty na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ludzie myślcie przed wyborami na kogo głosować!!!
2019-08-20 14:53:17

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie