Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Rusza budowa ronda w Wołczkowie

Data publikacji: 20 sierpnia 2019 r. 09:46
Ostatnia aktualizacja: 29 listopada 2019 r. 09:59
Rusza budowa ronda w Wołczkowie
Fot. gminadobra24.pl  

Od wtorku (20 sierpnia) musimy jeździć wolniej po zawężonym fragmencie ul. Lipowej w Wołczkowie. Rusza bowiem budowa nowego ronda na skrzyżowaniu z ul. Słoneczną.

Rondo powstanie na skrzyżowaniu dróg: ul. Lipowej prowadzącej z Dobrej w kierunku szczecińskiego Głębokiego i ul. Słonecznej łączącej Wołczkowo z Bezrzeczem. Projekt przewiduje poza tym budowę sześciokilometrowej ścieżki rowerowej pomiędzy granicami Szczecina a Dobrą – stąd na drogowe niespodzianki kierowcy mogą się natknąć nawet w okolicach ul. Szczecińskiej.

Na razie utrudnienia dla kierowców mają polegać jedynie na znacznym ograniczeniu prędkości i zwężeniu jezdni. W przyszłości jednak wprowadzona tu zostanie nowa czasowa organizacja ruchu – ruch wahadłowy sterowany sygnalizacją świetlną.

(lw)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Wkurzona
2019-11-29 09:18:46
Obecny ruch wahadłowy to kuriozum! Stało się i ziścił najgorszy scenariusz: nie można wyjechać z Wołczkowa bez godzinnego odstania w korku. Obłęd! By dojechać na Klonowica (sic! Szafera też częściowo zamknięta), wybrałam trasę alternatywną przez Lubieszyn. Żebym tylko ja! Zaraz i ten odcinek drogi będzie zakorkowany. Ale najlepsze było to, gdy wjechałam w Tytusa, by ominąć zakorkowaną Topolową, a ta też zamknięta! Ubaw po pachy ciemnym świtem! Dziś jechałam Wspólną. Na dniach sprawdzę Komercyjną i Ekologiczną. Tak czy siak, sterczeć będę w korku na Łukasińskiego, na styku z Topolową. Żyć i nie umierać po prostu. Nie mam nic przeciw rozbudowie infrastruktury. Ale już na brak mózgów u włodarzy miasta - mam wyjątkowe uczulenie. Co Wy kurna robicie, że nie kończycie na czas tego, co rozgrzebaliści, a zamykacie kolejne drogi dojazdowe. Za moment siedzieć będziemy w potrzasku!
skorpionjk
2019-08-20 20:49:07
zbych- trochę minimalnej obserwacji, kiedy jest największe nasilenie pojazdów na tej trasie. Ile osób jeździ nad jezioro a ile po wakacjach. Jeżeli chodzi o Koralową i Modrą to fakt że należy do Szczecina. Jednakże to sąsiadujące gminy powinny się porozumieć w kwestii dogadania się w rozwiązaniu tego problemu komunikacyjnego. Przecież wszyscy wiemy, że tą trasą jeżdżą mieszkańcy sąsiednich gmin do pracy i szkół w Szczecinie. Poza nawiasem proszę wszystkich: na Koralowej i Modrej zwolnijcie, Szybka jazda nic nie przyspieszy. Wczoraj znowu było potracenie chłopca na przejściu Koralowa/Zaściankowa
zbych
2019-08-20 20:00:49
skorpionjk- jesteś wielkim znawcą komunikacji?. W wakacje nie mógłbyś dojechać do jeziora, teraz szkoła. Powiedz kiedy można robić. Modra rozwalona ale to należy do Szczecina. Powiedz czy interweniowałeś u p. Piotrka.
skorpionjk
2019-08-20 14:53:17
Szlag mnie trafia jak widzę takie pseudo modernizacje drogowe. Kiedy coś się ruszy z budową dodatkowej drogi z tego kierunku. Koralowa i Modra jest tak zajeżdżona, że niedługo nie da się tam przejechać. Kiedy remont tych ulic. A oni tylko kółka drogowe wstawiają dla poprawy własnego samopoczucia. Nic tylko wywalanie publicznych pieniędzy, a na dodatek rozbabrają roboty na niecałe dwa tygodnie przed rozpoczęciem roku szkolnego. Ludzie myślcie przed wyborami na kogo głosować!!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA