poniedziałek, 27 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Schwytani pod Szczecinem

Schwytani pod Szczecinem

Schwytani pod Szczecinem
Data publikacji: 2016-01-14 16:36
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 4108 98545

Funkcjonariusze działającej ledwie od kilku dni Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen zatrzymali pod Szczecinem trzech Czechów. Niespełna dwie godziny wcześniej napadli oni w Niemczech na właściciela firmy sprzedającej przyczepy kempingowe i campery, raniąc go oraz rabując pieniądze i biżuterię.

Niemiecka policja powiadomiła w środę wieczorem Polsko – Niemieckie Centrum Współpracy w Świecku o rozboju, do którego doszło w pobliżu Oranienburga. Trzech zamaskowanych mężczyzn używając przemocy, broni palnej i noża wymusiło na właścicielu firmy otwarcie sejfu i wydanie kosztowności. Ranny w głowę i łydkę został odwieziony do szpitala. Sprawcy wraz ze zbiorem monet, biżuterii i gotówką uciekli skodą z czeskimi numerami rejestracyjnymi.
I

nformacja o rozboju trafiła do Wspólnej Polsko – Niemieckiej Placówki w Pomellen i już niecałe dwie godziny po zdarzeniu funkcjonariusze mieszanego patrolu zauważyli na autostradzie A6 jadącą w głąb Polski skodę. W okolicach węzła Radziszewo zatrzymali ją do kontroli. Jak się okazało, autem podróżowało trzech Czechów ( w wieku 34, 47 i 51 lat). Znaleziono przy nich dwie sztuki krótkiej broni palnej, nóż, skradzioną gotówkę i biżuterię. Mężczyźni i samochód zostali przekazani wezwanym na miejsce funkcjonariuszom Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

- Dalsze czynności procesowe prowadzą szczecińscy policjanci pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Szczecinie - dodaje por. SG Andrzej Juźwiak, rzecznik prasowy komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Placówka w Pomellen to trzeci, obok Świecka i Ludwigsdorfu, obiekt, w którym pełnią służbę funkcjonariusze polskiej Straży Granicznej i niemieckiej Policji Federalnej. Głównym zadaniem wspólnych patroli jest zwalczanie przestępczości transgranicznej, przeciwdziałanie nielegalnej migracji oraz przeciwdziałanie i zapobieganie zagrożeniom bezpieczeństwa i porządku publicznego.

 

Komentarze

haha
Bo uciekali skoda haha
2016-01-16 14:36:44
Nadzieja na lepsze jutro...,
No moze tym razem cos sie wreszcie ruszy we wlasciwym kierunku... ? Bo to co do tej pory "szulerzy" wyprawiali... to bilo wszelkie rekordy ! !
2016-01-14 20:47:42

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
1
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie