piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Atakował w centrum Szczecina

Atakował w centrum Szczecina

Atakował w centrum Szczecina
Data publikacji: 2016-01-12 16:30
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 2553 95994

Na kobiety napadł wczesnym rankiem, kiedy na dworze było jeszcze ciemno. Zaatakował trzy razy, zaraz potem został zatrzymany przez szczecińską policję w swoim mieszkaniu.

Dwie z pobitych przez trzydziestoletniego mężczyznę ofiar trafiły do szpitala. Na szczęście na agresję zareagowali przechodnie, dlatego przestępcy nie udało się w tych przypadkach nic ukraść. Zajścia miały miejsce na placu Żołnierza i przy alei Wojska Polskiego.

Biżuterię i telefon komórkowy szczecinianin zabrał za to 25-latce, zawiadomiła ona policję. Mundurowi jeszcze tego samego ranka, zaledwie kilkadziesiąt minut po rozboju, zatrzymali napastnika.

- W międzyczasie zdążył on wrócić do mieszkania i przebrać się. Sprawa prowadzona jest przez funkcjonariuszy z komisariatu Szczecin Pogodno. Podejrzanemu przedstawiono zarzuty rozboju i dwa usiłowania rozboju; przyznał się do zarzucanych mu czynów. Ponad półtora roku temu mężczyzna opuścił zakład karny, gdzie odbywał karę pozbawienia wolności m.in. za rozboje właśnie. Dlatego tym razem będzie odpowiadał w warunkach recydywy, co powoduje zaostrzenie kary. We wtorek w sądzie zapadała decyzja o aresztowaniu podejrzanego na trzy miesiące. Grozi mu do 15 lat pozbawiania wolności - informuje podkom. Mirosława Rudzińska z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

(kol)

 

 

 

 

 

Komentarze

HG,
Do komentarza gh...a zapomniales jeszcze dodac; koszty Sledztwa, Adwokatow, Spraw... koszty Wieziennictwa...no i odpowiednie odszkodaowania dla Ofiar napasci i rabunku ! A wtedy jak jeszcze "Kozakowi" cos pozostanie... to niech juz sobie za to przezyje ! A inaczej patrzac i liczac...to jest to jedno Wielkie "bledne kolo" oplacane z roku na rok - poprzez Podatnikow... ! !
2016-01-12 23:59:27
gh
Więźniowie powinni utrzymywać się sami - tzn. zarobić na swoje jedzenie, prasę, dostęp do internetu, telewizje itp, a zaoszczędzone pieniądze należy przekazać na stołówki, żłobki czy przedszkola
2016-01-12 22:07:00
do Szczecinianin
nic dodać nic ująć, popieram w 100% pozdrawiam
2016-01-12 20:16:03
Szczecinianin
Do więzienia na 15 lat ale do prac przy budowie nowych dróg, chodników i kamieniołomów! Robota od 5 rano do 22 aby się nie miał kiedy lenić. Przez pracę resocjalizacja na pewno odniesie wspaniałe skutki, społeczeństwo tez coś z tego człowieka dostanie a sam będzie miał satysfakcję z tego że dach nad głowa i jedzenie poniekąd zarobił. Więźniowie powinni pracować jak to było za dawnych dobrych czasów.
2016-01-12 17:52:20

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie