wtorek, 15 października 2019.
Strona główna > Wiadomości > Policja będzie przyjmowała

Policja będzie przyjmowała

Policja będzie przyjmowała
Data publikacji: 2016-01-12 18:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:51
Wywietleń: 1914 96026

Cztery tysiące osób wstąpi w tym roku do policyjnej służby. W naszym województwie mundur przywdzieje 227 chętnych, by zrobić karierę chociażby w prewencji lub drogówce. 

Na 2016 rok Komendant Główny Policji przewidział pięć tur naboru: w marcu (1000 osób), czerwcu (860), lipcu (140), wrześniu (1000) i listopadzie (1000). Przy czym w Zachodniopomorskiem nie będzie lipcowego terminu.

- Zaplanowano przyjęcie 227 osób, natomiast ta liczba może się nieznacznie zmienić - wyjaśnia asp.szt. Anna Gembala z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Nie wiemy oczywiście, ilu mundurowych odejdzie ze służby, szacujemy, na podstawie danych z lat ubiegłych, że będzie to ok. 100-150 osób.

Dla porównania, w minionym roku w szeregi policji wstąpiło 191 nowych policjantów. Musieli się zmierzyć z potężną konkurencją (jedno miejsce na jedenastu kandydatów), a ta z pewnością i teraz nie będzie mniejsza. Aplikacje na bieżąco przyjmowane są w komendach w Szczecinie i w Koszalinie. Ale ktoś, kto chce zostać mundurowym musi nastawić się również na cierpliwość, procedura zwykle trwa bowiem kilka miesięcy. Kiedy uda się zaliczyć testy z wiedzy i ze sprawności, które odbywają się w Słupsku lub w Pile, nadchodzi najtrudniejszy etap, czyli test psychologiczny i rozmowa z psychologiem. Komu uda się przez nie przebrnąć (a tylko nielicznym), tego czeka jeszcze rozmowa kwalifikacja, komisja lekarska, ankieta bezpieczeństwa osobowego. 

Nic dziwnego, że na licznych forach internetowych nie brakuje wymiany doświadczeń kolejnych potencjalnych policjantów.

- Jak chcesz zdać to tylko testy pana Jarka. Ma profil policjanta, aktualne testy i wszystko co potrzebne Czytałem o nim dużo, dużo też dobrego słyszałem i miałem od niego testy i zaliczyłem za pierwszym razem - to wypowiedź jednego z internautów.

Praca w policji jest jedną z tych najbardziej pożądanych przez absolwentów szkół średnich i studiów, zwykle humanistycznych. Chociaż związki zawodowe co i rusz organizują protesty, to wstępujący dopiero na zawodową ścieżkę kalkulują, że jako policjanci otrzymają nie tylko wypłacaną regularnie pensję, ale także dofinansowanie do wypoczynku dla funkcjonariuszy i ich rodzin, równoważnik za brak lokalu mieszkalnego, za umundurowanie, pokrycie kosztów dojazdu do pracy i tzw. „trzynastkę". ©℗ (kol)

NZ: Policyjny mundur kusi wielu

 

 

 

 

Komentarze

Zapytanie,
A zlodzieji, bandytow i roznego rodzju oszutow i kombinatorow rowniez i na WIELKA SKALE i tak przybywa...pytanie wiec dlaczego ? Kiedy wiec zlapiemy chocby jakas rownowage ??
2016-01-12 22:42:38

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Chcą prawdziwej szkoły

Nekrologi

Sonda

Czy fotopułapki przy pojemnikach na śmieci to dobry sposób na wyegzekwowanie segregowania odpadów?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie