Środa, 29 listopada 2023 r. 
-1 szczecin
REKLAMA

Podpalił drzwi

Data publikacji: 04 grudnia 2015 r. 11:59
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:36
Podpalił drzwi
 

Świnoujscy policjanci zatrzymali 20-latka, który podpalił drzwi wejściowe mieszkania. Mężczyzna już usłyszał zarzut i za zniszczenie mienia odpowie przed sądem. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

Do podpalenia doszło w jednym z budynków przy ul. Norweskiej na prawobrzeżu Świnoujścia. Sprawca użył łatwopalnej substancji.  Podczas oględzin miejsca zdarzenia zabezpieczyli kryminalistyczne ślady, w tym nadpaloną butelkę po mineralnej wodzie.

- Funkcjonariusze przejrzeli monitoring na pobliskiej stacji paliw. Podczas wnikliwego przeglądania zapisu nagrania zwrócili uwagę na mężczyznę zakupującego butelkę wody tej samej marki, a po chwili napełniającego ją benzyną przy jednym z dystrybutorów. Wizerunek postaci oraz jej rysopis policjanci skojarzyli z mężczyzną, którego legitymowali tej samej nocy kilka ulic dalej od miejsca zdarzenia - podaje Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Podejrzewany o podpalenie drzwi był już policjantom znany. Jego zatrzymanie było kwestią czasu. Mundurowi przedstawili 20-latkowi zarzut zniszczenia drzwi o wartości 2.500 zł. Mężczyzna przyznał się do dokonania tego czynu, wnioskując o grzywnę w kwocie 4.000 zł oraz obowiązek naprawienia szkody. Sprawa znajdzie niebawem swój finał w sądzie. Kodeks karny za to przestępstwo przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

BaT

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Uważam za skończeni głupie, idiotyczne opisywanie w jaki sposób
2015-12-04 11:36:57
zostały zbierane dowody. I DIO TYCZ NE !!!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA