Poniedziałek, 26 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Dla uchodźców mieszkań nie ma

Data publikacji: 26 listopada 2015 r. 09:14
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:35
Dla uchodźców mieszkań nie ma
Po niemieckiej stronie wyspy Uznam uchodźcy z Syrii znaleźli schronienie. Po polskiej stronie na razie nie ma o tym mowy. Nawet gdyby Świnoujście było planowane jako miejsce przyjęcia imigrantów, to obecnie nie ma tutaj dla nich miejsca.  

W Świnoujściu nie będzie jednak miejsca dla uchodźców. Obiekt, który władze miasta upatrzyły sobie w razie, gdyby Zachodniopomorskie przyjęło Syryjczyków, został wystawiony przez wojewodę na sprzedaż.

Urzędnicy alternatywnego rozwiązania na razie nie widzą. Jednocześnie organizatorzy niedawnego marszu przeciw imigrantom zbierają podpisy pod petycją do prezydenta kurortu, żeby uchodźców nie przyjmować.

Już wcześniej władze miasta ostrożnie wypowiadały się w sprawie ewentualnego przyjęcia uchodźców. Urzędnicy wskazywali, że są rodziny ze Świnoujścia, które od lat oczekują na mieszkania i w tym momencie przyjęcie uchodźców mogłoby mieć negatywny oddźwięk społeczny. Ale też dodawali, że w przypadku przejęcia ośrodka wczasowego przy ul. Prusa mogliby znaleźć miejsce nawet dla 50 osób.

Bartosz Turlejski

Fot. Kai Ottenbreit

Więcej w czwartkowym „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z dnia 26 listopada 2015 roku

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ika
2015-11-26 19:24:53
Nie jestem rasistka.Ale jezeli nie dba sie pierw o swoich a obcych to nie zadne milosierdzie.A poza tym to wiekszosc z nich to zadni uchodzcy.Chca zyc z socjalu i to na ich warunkach.Stac nas na to.Miwszkan nie ma dla nas polakow a dla nich beda prywatne kupowac.No bo jak Gmina nie ma to bedzie musiala prywatne im kupic zeby umiescic.A poza tym nawet Biblia mowi ze jak sie nie dba oswoich to sie jest gorzej niz niewierzacy.A czyz nie jestesmy jak jedna rodzina ?Maja tez inne zwyczaje i nie przyjma naszwgo prawa ale beda swoje chonorowac i beda mowic nam ze nasze prawa godza w ich religie tego chcemy.We wlasnym kraju byc niewolnikami.
PL
2015-11-26 11:35:12
Skoro nie ma mieszkań dla rodowitych polskich rodzin, które od kilkunastu lat czekają w kolejce po mieszkanie, to dlaczego te miałyby się znaleźć.
A tymczasem w Berlinie...
2015-11-26 11:13:27
Do szpitali są po(d)rzucane syryjskie dzieci, panuje epidemia grypy (nieznanych dotąd szczepów), są coraz częstsze przypadki gruźlicy, są odwoływane wycieczki szkolne z polskich szkół do stolicy Niemiec. Czego jeszcze oczekujecie zwolennicy tzw. "miłosierdzia bożego", powstawania dzielnic biedy, wylęgarni przestępstw, napadania na polskich obywateli? W imię czego qrna jego mać!
many
2015-11-26 09:47:47
Nie rozumiem jak można nie pomóc ludziom w potrzebie. To koniec cywilizacji. Miłosierdzie Boże należy do nas.
NIE dla islamskiego najazdu!
2015-11-26 09:36:41
Skończcie już ten temat. Nie ma żadnych "uchodźców", są agresywne grupy, które łamiąc wszelkie europejskie obyczaje prą do wysokiego socjalu i demograficznego zagarnięcia naszego kontynentu. Polacy nie wyrażają na to zgody, a nowo powstały rząd podziela na szczęście to przekonanie. Polska jest praktycznie krajem mono narodowym i tak ma pozostać. Ci, którym we własnym kraju "za duszno" i do życia potrzebują multikulti niech skorzystają z otwartych granic. Voila!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA