piątek, 25 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Schetyna pyta Kaczyńskiego

Schetyna pyta Kaczyńskiego

Schetyna pyta Kaczyńskiego
Data publikacji: 2015-12-13 15:41
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:48
Wywietleń: 2284 54395

Grzegorz Schetyna porównał ostatnie decyzje polityków PiS (sprawa Trybunału Konstytucyjnego) do łamania prawa przez władzę komunistyczną w 1981 r. Za pośrednictwem mediów pytał Jarosława Kaczyńskiego, czy twarzami PiS są dziś  prokurator stanu wojennego i tajny współpracownik SB.

- 13 grudnia to czarny dzień naszej historii – mówił w niedzielę w Szczecinie poseł Grzegorz Schetyna z Platformy Obywatelskiej. - My zapalamy dziś znicze, bo pamiętamy o tych, którzy oddali swoje życie, PiS – manifestuje.

Polityk opozycji ostro skrytykował ostatnie działania partii rządzącej.

- Chciałbym przypomnieć politykom PiS, że to, co zrobili w ciągu ostatniego miesiące, ten atak na konstytucję, na państwo prawa jest  podobny do tego, co odbywało się w Polsce 13 grudnia 1981 r., bo wtedy też atakowano i łamano konstytucję.

Poseł PO zaznaczył, że 34 lata temu obowiązywała konstytucja stalinowska, ale jak stwierdził „zasada była bardzo podobna”. 

- Jeśli szukać wzorów dla zachowania polityków PiS, to chcę powiedzieć i zapytać prezesa Kaczyńskiego: Czy demonstrację PiS prowadzić będzie poseł, a wtedy prokurator stanu wojennego, pan Piotrowicz? Czy będzie w niej uczestniczył obecny prezes PKP, a wtedy tajny współpracownik Bogusław Kowalski? - kontynuował poseł. - Czy to są dziś twarze Prawa i Sprawiedliwości? Bo widzimy je w obiegu publicznym. To one tworzą teraz i prowadzą politykę PiS. Ale nie będzie na to zgody. Ludzie PO nigdy tego nie zaakceptują.

***

Z ostatniej chwili

W niedzielę po południu dowiedzieliśmy się, że Bogusław Kowalski złożył dymisję z funkcji prezesa PKP. 

 

(masz)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Olek
Schetyno, walnij się w łeb!
2015-12-14 08:00:59
PO-mimo ze przegrali wybory...!
Wawrzek... jak to, to nie wiesz ? Tak Komunisci jak i Postkomunisci mieli do tej PO-ry swoje Trybuny Ludu, Trybuny 1-szo Majowe itd...itp...! A ze teraz trzeba juz przejsc na cos nowszego... to uparcie walcza jeszcze o swoj stary Trybunal Ko-munistyczno/PO-stkomunistyczny ! !
2015-12-13 22:48:25
pamitam
Grzegorz Schetyna jeszcze 10 listopada obiecywał "100 dni spokoju" jakie opozycja da rządowi.
2015-12-13 16:29:50
Wawrzek
Panie Schetyna zapytaj wpierw swoich kumpli dlaczego pozwolili Mazowieckiemu, Kwaśniewskiemu i Kaliszowi usunąć z Konstytucji zapis pozwalający 2/3 głosami Sejmu odrzucić Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. A tak po prawdzie do czego nam ten Trybunał potrzebny? jaką demokracje on wprowadza?
2015-12-13 15:44:17
Wawrzek
Panie Schetyna zapytaj wpierw swoich kumpli dlaczego pozwolili Mazowieckiemu, Kwaśniewskiemu i Kaliszowi usunąć z Konstytucji zapis pozwalający 2/3 głosami Sejmu odrzucić Orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego. A tak po prawdzie do czego nam ten Trybunał potrzebny? jaką demokracje on wprowadza?
2015-12-13 15:42:36

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie