wtorek, 31 marca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sąsiedzie, zostań naszym gońcem

Sąsiedzie, zostań naszym gońcem

Sąsiedzie, zostań naszym gońcem
Data publikacji: 2016-02-10 12:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 2069 116214

Długi trzeba spłacać, to rzecz bezsporna, jednak sposoby na ich odzyskiwanie – stosowane głównie przez firmy windykacyjne – do przyjemnych nie należą. Nie tylko dla dłużników, bo często okazuje się, że nie tylko zalegający ze spłatą kredytu, mają kłopot. Rykoszetem może dostać także... sąsiad!

Pani Jadwiga ma 71 lat i kłopoty z poruszaniem. Mieszka w wiekowej kamienicy w centrum Szczecina. Na drugim piętrze, choć porównując je do nowszej zabudowy, tak jakby na czwartej kondygnacji. Zamieszkuje z wnuczką, jednak gdy otrzymała dziwny telefon od pani, która przedstawiła się tylko z nazwiska, tej w domu nie było.

– Było południe, a wnuczka w pracy, gdy Sylwia B. telefonicznie poprosiła mnie, bym udała się dwa piętra wyżej do Rafała Z., bo zgubił on dokumenty, a ona je znalazła i chciała przekazać mu informację. Sprawa jest bardzo pilna, więc mam napisać dwie karteczki, bo znalazczyni nie wie dokładnie, czy mój sąsiad mieszka pod numerem 33 czy 34 – relacjonuje pani Jadwiga.

Starsza pani przejęta sytuacją nie zwróciła uwagi, że kobieta dzwoni na jej numer komórkowy, nieprzypisany do adresu jak telefon stacjonarny, zaś tłumaczenie, że wybrała właśnie ją, bo mieszka blisko Rafała Z., nie wzbudziło w pani Jadwidze podejrzeń. Postąpiła więc zgodnie z poleceniem kobiety: naprędce napisała dwie karteczki i wspięła się z wielkim wysiłkiem na czwarte piętro.

– Mam chore nogi, pogruchotane biodro, w ogóle rzadko wychodzę z domu, bo wspinaczka po schodach to dla mnie niczym wyprawa na górski szczyt – opowiada starsza pani. Jednak sprawa wydawała mi się na tyle ważna i niecierpiąca zwłoki, że pokonałam słabości. Dopiero, gdy wróciłam spod drzwi Rafała Z., ogarnęły mnie wątpliwości: skąd obca kobieta ma mój telefon komórkowy, dlaczego wybrała właśnie mnie?

Dla wnuczki pani Jadwigi sprawa była oczywista. Sąsiadów do roli gońca wynajmują sobie windykatorzy – czytała o takim procederze w internecie. Tym razem chodziło o firmę GetBack. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu z 9 lutego 2016 roku.

K. Lipska-Sokołowska

Fot. Dariusz Gorajski (arch.)

Komentarze

@ Redakcja
Fuu, zanenta.
2016-02-10 19:01:50
henryka szczecin
Odpowiadam na pytanie co na to słynny rzecznik konsumentów? Otóż, rzecznik konsumentów jest i ma posadę.Pozdrawiam.
2016-02-10 17:05:05
Redakcja
Proszę przeczytać cały tekst, jest w nim również wypowiedź miejskiego rzecznika konsumentów. Pozdrawiamy
2016-02-10 15:03:07
Oszuści
I co na to słynny szczeciński rzecznik konsumentów?
2016-02-10 13:42:54

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
-3
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Koronawirus w Szczecinie

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzone przez rząd nowe zasady bezpieczeństwa skutecznie ograniczą rozprzestrzenianie się epidemii koronawirusa w Polsce?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie