Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Komisarz do Ostrowic

Data publikacji: 21 stycznia 2016 r. 18:50
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:41
Komisarz do Ostrowic
 

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka premier Beata Szydło podjęła decyzję o wprowadzeniu w gminie Ostrowice zarządu komisarycznego. Taką informację przekazał Radiu Koszalin minister w kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Wójt Ostrowic Wacław Micewski o tej decyzji dowiedział się z mediów. Żadnej decyzji w formie pisemnej czy też telefonicznej nie otrzymaliśmy - mówi wójt gminy Wacław Micewski. - To dla mnie niezrozumiałe, tym bardziej, że do 12 lutego, zgodnie z zaleceniami Regionalnej Izby Obrachunkowej, mieliśmy sporządzić program naprawczy i nad takim pracujemy. Termin ten będzie dotrzymany.

Kilka dni temu władze gminy spotkały się w Warszawie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele opozycji postulowali wprowadzenie zarządu komisarycznego, natomiast wojewoda zachodniopomorski, nie widząc możliwości poprawy sytuacji finansowej gminy w najbliższym czasie, proponował likwidację gminy.

Po otrzymaniu decyzji o wprowadzeniu zarządu komisarycznego władze gminy Ostrowice będą miały 30 dni na odwołanie do Wojewódzkiego Sądu administracyjnego, a do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia będą wypełniać wszystkie statutowe funkcje.

Gmina Ostrowice to najbardziej zadłużona gmina w Polsce. Przy niespełna jedenastomilionowym budżecie jej zobowiązania sięgają 40 mln złotych.

(bar)

Fot. Paulina Sikora

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Ad timek
2016-01-23 16:13:28
Gmina jest SAMODZIELNA (gwarancja konstytucyjna), to wójt ponosi odpowiedzialność za działania i rada gminy, która wiedząc o tym wszystkim pozwalała na takie działania licząc, że i tak państwo (czyli my wszyscy ze swoich podatków) musi te długi spłacać, bo gmina nie może zbankrutować!!! Rada mając wiedzę i tak udzielała wójtowi absolutorium a mieszkańcy wybierali go w kolejnych wyborach. Wójt ukrywał w sprawozdaniach te długi..do czasu kontroli... ja zapytam gdzie był prokurator, który umarzał wszystkie postępowania?! a rio chyba ma jakąś ograniczoną rolę, pisze to pismach po kontrolach i w tych swoich opiniach, które wójt i rada może "wrzucić" do niszczarki...bo i tak NIC im za to nie grozi! Czy jakiś wójt był skazany za bezgraniczne zadłużenie gminy???? A co słychać w Rewalu?????!
rysiek, fajny chłopak
2016-01-21 23:24:05
Wójt Wacek Micewski to chłopina w typie 'wesołego Romka'. Doprowadził gminę do ruiny, a zamiast honorowo popełnić harakiri robi szopkę z jakimś listem Do Billa Gates'a czy publiczną żebraniną na spłatę długów gminy (zaciągniętych m.in. z powodu jego kosmicznej pensji). Plan jest prosty: wójtowi zrobić porządne kręcenie wora, radnych wychłostać, gminę przekląć i skazać na wymazanie z pamięci. Wyborcom 'wesołego Romka' powiedzieć - macie, qwa, czego chcieliście, teraz spadajcie. Proste, nie?
timek
2016-01-21 22:05:04
Co robiła izba obrachunkowa przez tyle lat? Siedzą nieroby w urzędzie, biorą nagrody, a odpowiedzialności żadnej. Zlikwidować ten fikcyjny urząd. Gdy do zwykły Kowalski tyle razy się zadłużał już by go dawno zlicytowali. A tu urząd (podobnie jak i całe państwo) i można żyć na krechę, ktoś to kiedyś spłaci (albo i nie)
Wacek
2016-01-21 20:11:30
Kiedy ktos w koncu pogoni tego idiote z urzedu wojta. Narobil dlugow, zapozyczyl sie w parabankach i teraz jeszcze kurczowo trzyma sie stolka wymyslajac kolejne bzdury typu listy do Bila Gates-a. Jednym slowem szmata bez honoru. Swinie pasac a nie zarzadzac gmina. Koles powinien byc skonczony.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA