piątek, 24 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komisarz do Ostrowic

Komisarz do Ostrowic

Komisarz do Ostrowic
Data publikacji: 2016-01-21 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1845 107086

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka premier Beata Szydło podjęła decyzję o wprowadzeniu w gminie Ostrowice zarządu komisarycznego. Taką informację przekazał Radiu Koszalin minister w kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Wójt Ostrowic Wacław Micewski o tej decyzji dowiedział się z mediów. Żadnej decyzji w formie pisemnej czy też telefonicznej nie otrzymaliśmy - mówi wójt gminy Wacław Micewski. - To dla mnie niezrozumiałe, tym bardziej, że do 12 lutego, zgodnie z zaleceniami Regionalnej Izby Obrachunkowej, mieliśmy sporządzić program naprawczy i nad takim pracujemy. Termin ten będzie dotrzymany.

Kilka dni temu władze gminy spotkały się w Warszawie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele opozycji postulowali wprowadzenie zarządu komisarycznego, natomiast wojewoda zachodniopomorski, nie widząc możliwości poprawy sytuacji finansowej gminy w najbliższym czasie, proponował likwidację gminy.

Po otrzymaniu decyzji o wprowadzeniu zarządu komisarycznego władze gminy Ostrowice będą miały 30 dni na odwołanie do Wojewódzkiego Sądu administracyjnego, a do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia będą wypełniać wszystkie statutowe funkcje.

Gmina Ostrowice to najbardziej zadłużona gmina w Polsce. Przy niespełna jedenastomilionowym budżecie jej zobowiązania sięgają 40 mln złotych.

(bar)

Fot. Paulina Sikora

 

Komentarze

Ad timek
Gmina jest SAMODZIELNA (gwarancja konstytucyjna), to wójt ponosi odpowiedzialność za działania i rada gminy, która wiedząc o tym wszystkim pozwalała na takie działania licząc, że i tak państwo (czyli my wszyscy ze swoich podatków) musi te długi spłacać, bo gmina nie może zbankrutować!!! Rada mając wiedzę i tak udzielała wójtowi absolutorium a mieszkańcy wybierali go w kolejnych wyborach. Wójt ukrywał w sprawozdaniach te długi..do czasu kontroli... ja zapytam gdzie był prokurator, który umarzał wszystkie postępowania?! a rio chyba ma jakąś ograniczoną rolę, pisze to pismach po kontrolach i w tych swoich opiniach, które wójt i rada może "wrzucić" do niszczarki...bo i tak NIC im za to nie grozi! Czy jakiś wójt był skazany za bezgraniczne zadłużenie gminy???? A co słychać w Rewalu?????!
2016-01-23 16:13:28
rysiek, fajny chłopak
Wójt Wacek Micewski to chłopina w typie 'wesołego Romka'. Doprowadził gminę do ruiny, a zamiast honorowo popełnić harakiri robi szopkę z jakimś listem Do Billa Gates'a czy publiczną żebraniną na spłatę długów gminy (zaciągniętych m.in. z powodu jego kosmicznej pensji). Plan jest prosty: wójtowi zrobić porządne kręcenie wora, radnych wychłostać, gminę przekląć i skazać na wymazanie z pamięci. Wyborcom 'wesołego Romka' powiedzieć - macie, qwa, czego chcieliście, teraz spadajcie. Proste, nie?
2016-01-21 23:24:05
timek
Co robiła izba obrachunkowa przez tyle lat? Siedzą nieroby w urzędzie, biorą nagrody, a odpowiedzialności żadnej. Zlikwidować ten fikcyjny urząd. Gdy do zwykły Kowalski tyle razy się zadłużał już by go dawno zlicytowali. A tu urząd (podobnie jak i całe państwo) i można żyć na krechę, ktoś to kiedyś spłaci (albo i nie)
2016-01-21 22:05:04
Wacek
Kiedy ktos w koncu pogoni tego idiote z urzedu wojta. Narobil dlugow, zapozyczyl sie w parabankach i teraz jeszcze kurczowo trzyma sie stolka wymyslajac kolejne bzdury typu listy do Bila Gates-a. Jednym slowem szmata bez honoru. Swinie pasac a nie zarzadzac gmina. Koles powinien byc skonczony.
2016-01-21 20:11:30

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie