czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Komisarz do Ostrowic

Komisarz do Ostrowic

Komisarz do Ostrowic
Data publikacji: 2016-01-21 18:50
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:52
Wywietleń: 1995 107086

Na wniosek ministra spraw wewnętrznych i administracji Mariusza Błaszczaka premier Beata Szydło podjęła decyzję o wprowadzeniu w gminie Ostrowice zarządu komisarycznego. Taką informację przekazał Radiu Koszalin minister w kancelarii Prezesa Rady Ministrów Paweł Szefernaker.

Wójt Ostrowic Wacław Micewski o tej decyzji dowiedział się z mediów. Żadnej decyzji w formie pisemnej czy też telefonicznej nie otrzymaliśmy - mówi wójt gminy Wacław Micewski. - To dla mnie niezrozumiałe, tym bardziej, że do 12 lutego, zgodnie z zaleceniami Regionalnej Izby Obrachunkowej, mieliśmy sporządzić program naprawczy i nad takim pracujemy. Termin ten będzie dotrzymany.

Kilka dni temu władze gminy spotkały się w Warszawie z ministrem spraw wewnętrznych i administracji Mariuszem Błaszczakiem. Uczestniczący w spotkaniu przedstawiciele opozycji postulowali wprowadzenie zarządu komisarycznego, natomiast wojewoda zachodniopomorski, nie widząc możliwości poprawy sytuacji finansowej gminy w najbliższym czasie, proponował likwidację gminy.

Po otrzymaniu decyzji o wprowadzeniu zarządu komisarycznego władze gminy Ostrowice będą miały 30 dni na odwołanie do Wojewódzkiego Sądu administracyjnego, a do czasu prawomocnego rozstrzygnięcia będą wypełniać wszystkie statutowe funkcje.

Gmina Ostrowice to najbardziej zadłużona gmina w Polsce. Przy niespełna jedenastomilionowym budżecie jej zobowiązania sięgają 40 mln złotych.

(bar)

Fot. Paulina Sikora

 

Komentarze

Ad timek
Gmina jest SAMODZIELNA (gwarancja konstytucyjna), to wójt ponosi odpowiedzialność za działania i rada gminy, która wiedząc o tym wszystkim pozwalała na takie działania licząc, że i tak państwo (czyli my wszyscy ze swoich podatków) musi te długi spłacać, bo gmina nie może zbankrutować!!! Rada mając wiedzę i tak udzielała wójtowi absolutorium a mieszkańcy wybierali go w kolejnych wyborach. Wójt ukrywał w sprawozdaniach te długi..do czasu kontroli... ja zapytam gdzie był prokurator, który umarzał wszystkie postępowania?! a rio chyba ma jakąś ograniczoną rolę, pisze to pismach po kontrolach i w tych swoich opiniach, które wójt i rada może "wrzucić" do niszczarki...bo i tak NIC im za to nie grozi! Czy jakiś wójt był skazany za bezgraniczne zadłużenie gminy???? A co słychać w Rewalu?????!
2016-01-23 16:13:28
rysiek, fajny chłopak
Wójt Wacek Micewski to chłopina w typie 'wesołego Romka'. Doprowadził gminę do ruiny, a zamiast honorowo popełnić harakiri robi szopkę z jakimś listem Do Billa Gates'a czy publiczną żebraniną na spłatę długów gminy (zaciągniętych m.in. z powodu jego kosmicznej pensji). Plan jest prosty: wójtowi zrobić porządne kręcenie wora, radnych wychłostać, gminę przekląć i skazać na wymazanie z pamięci. Wyborcom 'wesołego Romka' powiedzieć - macie, qwa, czego chcieliście, teraz spadajcie. Proste, nie?
2016-01-21 23:24:05
timek
Co robiła izba obrachunkowa przez tyle lat? Siedzą nieroby w urzędzie, biorą nagrody, a odpowiedzialności żadnej. Zlikwidować ten fikcyjny urząd. Gdy do zwykły Kowalski tyle razy się zadłużał już by go dawno zlicytowali. A tu urząd (podobnie jak i całe państwo) i można żyć na krechę, ktoś to kiedyś spłaci (albo i nie)
2016-01-21 22:05:04
Wacek
Kiedy ktos w koncu pogoni tego idiote z urzedu wojta. Narobil dlugow, zapozyczyl sie w parabankach i teraz jeszcze kurczowo trzyma sie stolka wymyslajac kolejne bzdury typu listy do Bila Gates-a. Jednym slowem szmata bez honoru. Swinie pasac a nie zarzadzac gmina. Koles powinien byc skonczony.
2016-01-21 20:11:30

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie