środa, 22 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sanepid dla pasażera

Sanepid dla pasażera

Sanepid dla pasażera
Data publikacji: 2015-08-07 21:38
Ostatnia aktualizacja: 2019-04-12 23:19
Wywietleń: 2359 8531

Kilkadziesiąt kontroli i... nic. Pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego wielokrotnie w tym roku kontrolowali czystość szczecińskich autobusów i tramwajów. Jak dotąd nie mają uwag co do ich stanu.

- Należy pamiętać, że kontrole są prowadzone na terenie zajezdni, przed wyruszeniem pojazdów na trasy - zastrzega Agnieszka Potocka, rzecznik prasowy PSSE w Szczecinie. - Są to kontrole planowane wcześniej w harmonogramie pracy na dany rok.

I - choć może to dziwić - wcale nie należą do rzadkości. Szefowie spółek przewozowych zapewniają, że pracownicy Sanepidu dość często goszczą w ich bazach. Kontrole są drobiazgowe - sprawdzana jest poprawność wykonywania procesów sprzątania, opróżniania pojemników na odpady komunalne, czystość tapicerek, a nawet poprawność czyszczenia klimatyzacji.

Ostatnia kontrola objęła 3 spółki autobusowe - PKS Szczecin, Szczecińskie Przedsiębiorstwo Autobusowe "Dąbie" i SPA "Klonowica oraz "Tramwaje Szczecińskie". Sprawdzono 3 autobusy należące do PKS, 7 SPAK i 10 ze SPAD. W żadnym przypadku inspektorzy nie mieli uwag. Podobnie było podczas kontroli 9 składów tramwajowych z zajezdni w al. Wojska Polskiego i 28 wagonów z zajezdni przy ul. Wiszesława. W tej ostatniej w roku 2014 dwukrotnie zakwestionowano czystość wagonów.

Kontrola nie objęła autobusów Szczecińsko-Polickiego Przedsiębiorstwa Komunikacyjnego. Jego siedziba znajduje się przy ul. Fabrycznej w Policach i tamtejsza Powiatowa Stacja Sanepidu działa według swojego harmonogramu.

- To, że nasi inspektorzy nie mieli zastrzeżeń nie oznacza, że pojazdy są w stanie idealnym. Kontrole prowadzone są przed opuszczeniem zajezdni - przypomina Agnieszka Potocka. - Wiadomo, że w ciągu dnia, po kilku godzinach eksploatacji, wnętrze pojazdu może się znacznie zmienić i trudno oczekiwać, by kierowca lub motorniczy w czasie pracy sprzątał swój pojazd.

Jeśli jednak autobus lub tramwaj zostały mocno zanieczyszczone i jego stan czystości budzi wątpliwości pasażerów, mogą to zgłosić Sanepidowi. W takich przypadkach - w czasie jazdy - może być przeprowadzona kontrola interwencyjna. ©℗

ToT

Fot. R.PAKIESER (arch.)

Na zdj.: Sanepid kontroluje czystość pojazdów komunikacji miejskiej przed wyruszeniem z zajezdni na trasę. W tym roku - jak dotąd - nie ma uwag.

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie