Sobota, 18 maja 2024 r. 
REKLAMA

Samorządowcy z obawami

Data publikacji: 28 lutego 2016 r. 10:06
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:45
Samorządowcy z obawami
 

Ponad 150 przedstawicieli samorządów gmin i powiatów województwa zachodniopomorskiego wzięło udział w szkoleniu na temat programu 500 plus. Poprowadzili je w piątek w Szczecinie przedstawiciele Departamentu Polityki Rodzinnej i Departamentu Informatyki Ministerstwa Rodziny Pracy i Polityki Społecznej. Samorządowcy nie ukrywają swoich obaw związanych z przygotowaniem i wypłatą nowych świadczeń wychowawczych. Program rusza już 1 kwietnia.

- Interesuje mnie strona techniczna związana z realizacją tego programu - mówiła przed szkoleniem Joanna Rychlik-Łukasiewicz, zastępca burmistrza z Wałcza. - U nas realizatorem będzie Ośrodek Pomocy Społecznej. Dzisiaj są tu także pracownicy tego ośrodka. Oczywiście będą też wspierani przez urząd gminy. Chcemy wiedzieć, czego się spodziewać, jak sobie poradzić z ewentualnymi problemami. Do realizacji tego zadania zatrudnimy dwie dodatkowe osoby. Ale wciąż potrzebujemy informacji, a te które teraz mamy są w wielu punktach niespójne. Nie wiemy do końca czego się możemy spodziewać, ile osób przyjdzie już 1 kwietnia.

Sporo pytań i niepewności mieli też inni przedstawiciele samorządów i ośrodków pomocy społecznej.

- Nie mamy pieniędzy na wcześniejsze zatrudnienie i przygotowanie nowego pracownika - zwracał uwagę Daniel Olejnik, kierownik sekcji świadczeń rodzinnych oraz funduszu alimentacyjnego w Miejsko - Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Drawsku Pomorskim.©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim” i e-wydaniu 29 lutego 2016 roku.

Agnieszka Spirydowicz

Fot. Ryszard Pakieser

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chester
2016-02-28 16:27:55
Stoją z minami, jak na pogrzebie.
EG
2016-02-28 11:28:14
Dacie radę. Przestańcie narzekać i weźcie się do roboty.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA