sobota, 26 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nagrody dla pracowników socjalnych

Nagrody dla pracowników socjalnych

Nagrody dla pracowników socjalnych
Data publikacji: 2015-11-18 22:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 2136 38491

Pracownicy służb społecznych spotkali się na w środę na wojewódzkiej uroczystości z okazji ich święta. Gala zorganizowana przez marszałka i wojewodę była okazją do podziękowania za dotychczasową pracę oraz wręczenia nagród.

Wojewódzka uroczystość Dnia Pracownika Socjalnego dedykowana jest przedstawicielom placówek pomocy i integracji społecznej, organizacji pozarządowych, terapeutom oraz wolontariuszom. Wszystkim, którzy pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – finansowej, zdrowotnej, zawodowej lub mieszkaniowej.

Podczas uroczystości szczególnie zasłużonym zespołom i pracownikom służb pomocy oraz integracji społecznej przyznawane są nagrody i wyróżnienia wojewody i marszałka.

Statuetkę dla Pracowników Służb Społecznych Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali:

W kategorii „Wydarzenie roku” - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie współpracujący z STBS i ZBiLK. Ośrodek wyróżniono za koordynację budowy systemowych rozwiązań w zakresie mieszkalnictwa chronionego i wspomaganego dla osób starszych, stanowiących alternatywę dla szczecińskich seniorów.
W kategorii „Animator działający na rzecz środowiska lokalnego”- Teresa Rysztak.
Pani Teresa Rysztak w sposób kreatywny i energiczny prowadzi „Postomińskie Stowarzyszenie Razem Lepiej” skupiające swoje działania na rzecz seniorów oraz dzieci.


W kategorii „Szczególne i innowacyjne osiągnięcia w pomocy i integracji społecznej” - Fundacja Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej Tulipan w Szczecinie. Organizacja podejmuje działania pomocowe na rzecz osób przebywających w zachodniopomorskich jednostkach penitencjarnych oraz osób, które je opuszczają. Swoim wsparciem obejmuje również rodziny osadzonych.
W kategorii „Lider roku” - Ryszard Budzisz. Jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie. Wyróżniono go za szereg działań na rzecz poprawy komfortu życia podopiecznych, ich integracji ze środowiskiem lokalnym oraz wkład w rozwój sieci dziennych domów pomocy społecznej.
„Pracownikiem socjalnym roku” została Katarzyna Kiełbasa. Doceniono ją za pracę na rzecz rodzin dotkniętych problemem przemocy i rodzin zagrożonych jej występowaniem.

Medale za Długoletnią Służbę, nadawane przez Prezydenta RP, otrzymały: Grażyna Koczot, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzanach, Emilia Panada, kierownik Miejsko-Gminnego OPS w Tucznie oraz Maria Gontarek, kierownik Gminnego OPS w Świeszynie.

Wręczono także Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego, listy gratulacyjne, a TPD przyznało odznaczenia "Przyjaciel Dziecka".

(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

BORNE
Współczujemy takiego " lidera roku "
2015-11-24 09:28:24
BORNE
Współczujemy takiego " lidera roku "
2015-11-24 09:27:51
Herezje
Ciekawe, ze widziales paczki dla pracownikow przed swietami. Ja widzialam paczki ale to byly dla nas podopiecznych a raczej naszych dzieci na swieta. Zal dupe sciska bo pewnie nie dostales lub za malo wypasione byly. Moje dzieci sa zawsze bardzo zadowolone z paczek z opieki. Ja nie bylabym w stanie zrobic takich prezentow a jeszcze i chodza na zabawe z mikolajem.
2015-11-19 10:18:11
Herezje
Ciekawe, ze widziales paczki dla pracownikow przed swietami. Ja widzialam paczki ale to byly dla nas podopiecznych a raczej naszych dzieci na swieta. Zal dupe sciska bo pewnie nie dostales lub za malo wypasione byly. Moje dzieci sa zawsze bardzo zadowolone z paczek z opieki. Ja nie bylabym w stanie zrobic takich prezentow a jeszcze i chodza na zabawe z mikolajem.
2015-11-19 10:17:12
nie wszystkim się należą ...
Te instytucje socjalne to jedna wielka biurokracja. 1. miały byś oświadczenia a są zaświadczenia -trzeba się nachodzić i je zebrać żeby dostać zasiłek a przecież mają każdego podopiecznego dokumentację 2. specjalnie rozpatrywane jest tak długo żeby wypłacić jak najmniej pieniędzy - 28 dni rozpatrują a decyzja na kasę za 2 tygodnie 3. całe te wywiady można było kiedyś robić również w siedzibie MOPR jak nic się nie zmieniło 4. Otwieranie BOI - dodatkowe etaty i koszty - dodatki mieszkaniowe przyjmowały ADM-y i było szybko i sprawnie. Prowadzenie idiotycznych wywiadów z czego się utrzymuje klient jak dochód miesięczny dla nich za mały - widocznie można żyć skromnie 5.Pracownicy socjalni na święta otrzymują paczki ale podopieczni już nie - widziałem jak po korytarzu noszą przed świętami reklamówki z podarkami 6. Jak podopieczny ośrodka MOPR potrzebuje pomocy finansowej to od niektórych pracowników socjalnych już na dzień dobry słyszy - nie ma pieniędzy, ale na nagrody są.
2015-11-19 08:20:47
Lider
niezła prywata na majątku miejskim
2015-11-19 07:50:20
Medale
Po załączonym obrazku można wnioskować, że opłaca się pozwalanie na wytwarzanie penisów z bananów i bułek z prezerwatywami w podległej sobie jednostce, a także odbieranie takich specyfików służbowym samochodem na 18-tkę syna :-)
2015-11-19 06:33:24

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
15
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie