sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nagrody dla pracowników socjalnych

Nagrody dla pracowników socjalnych

Nagrody dla pracowników socjalnych
Data publikacji: 2015-11-18 22:22
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:46
Wywietleń: 1776 38491

Pracownicy służb społecznych spotkali się na w środę na wojewódzkiej uroczystości z okazji ich święta. Gala zorganizowana przez marszałka i wojewodę była okazją do podziękowania za dotychczasową pracę oraz wręczenia nagród.

Wojewódzka uroczystość Dnia Pracownika Socjalnego dedykowana jest przedstawicielom placówek pomocy i integracji społecznej, organizacji pozarządowych, terapeutom oraz wolontariuszom. Wszystkim, którzy pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – finansowej, zdrowotnej, zawodowej lub mieszkaniowej.

Podczas uroczystości szczególnie zasłużonym zespołom i pracownikom służb pomocy oraz integracji społecznej przyznawane są nagrody i wyróżnienia wojewody i marszałka.

Statuetkę dla Pracowników Służb Społecznych Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali:

W kategorii „Wydarzenie roku” - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie współpracujący z STBS i ZBiLK. Ośrodek wyróżniono za koordynację budowy systemowych rozwiązań w zakresie mieszkalnictwa chronionego i wspomaganego dla osób starszych, stanowiących alternatywę dla szczecińskich seniorów.
W kategorii „Animator działający na rzecz środowiska lokalnego”- Teresa Rysztak.
Pani Teresa Rysztak w sposób kreatywny i energiczny prowadzi „Postomińskie Stowarzyszenie Razem Lepiej” skupiające swoje działania na rzecz seniorów oraz dzieci.


W kategorii „Szczególne i innowacyjne osiągnięcia w pomocy i integracji społecznej” - Fundacja Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej Tulipan w Szczecinie. Organizacja podejmuje działania pomocowe na rzecz osób przebywających w zachodniopomorskich jednostkach penitencjarnych oraz osób, które je opuszczają. Swoim wsparciem obejmuje również rodziny osadzonych.
W kategorii „Lider roku” - Ryszard Budzisz. Jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie. Wyróżniono go za szereg działań na rzecz poprawy komfortu życia podopiecznych, ich integracji ze środowiskiem lokalnym oraz wkład w rozwój sieci dziennych domów pomocy społecznej.
„Pracownikiem socjalnym roku” została Katarzyna Kiełbasa. Doceniono ją za pracę na rzecz rodzin dotkniętych problemem przemocy i rodzin zagrożonych jej występowaniem.

Medale za Długoletnią Służbę, nadawane przez Prezydenta RP, otrzymały: Grażyna Koczot, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzanach, Emilia Panada, kierownik Miejsko-Gminnego OPS w Tucznie oraz Maria Gontarek, kierownik Gminnego OPS w Świeszynie.

Wręczono także Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego, listy gratulacyjne, a TPD przyznało odznaczenia "Przyjaciel Dziecka".

(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER

Komentarze

BORNE
Współczujemy takiego " lidera roku "
2015-11-24 09:28:24
BORNE
Współczujemy takiego " lidera roku "
2015-11-24 09:27:51
Herezje
Ciekawe, ze widziales paczki dla pracownikow przed swietami. Ja widzialam paczki ale to byly dla nas podopiecznych a raczej naszych dzieci na swieta. Zal dupe sciska bo pewnie nie dostales lub za malo wypasione byly. Moje dzieci sa zawsze bardzo zadowolone z paczek z opieki. Ja nie bylabym w stanie zrobic takich prezentow a jeszcze i chodza na zabawe z mikolajem.
2015-11-19 10:18:11
Herezje
Ciekawe, ze widziales paczki dla pracownikow przed swietami. Ja widzialam paczki ale to byly dla nas podopiecznych a raczej naszych dzieci na swieta. Zal dupe sciska bo pewnie nie dostales lub za malo wypasione byly. Moje dzieci sa zawsze bardzo zadowolone z paczek z opieki. Ja nie bylabym w stanie zrobic takich prezentow a jeszcze i chodza na zabawe z mikolajem.
2015-11-19 10:17:12
nie wszystkim się należą ...
Te instytucje socjalne to jedna wielka biurokracja. 1. miały byś oświadczenia a są zaświadczenia -trzeba się nachodzić i je zebrać żeby dostać zasiłek a przecież mają każdego podopiecznego dokumentację 2. specjalnie rozpatrywane jest tak długo żeby wypłacić jak najmniej pieniędzy - 28 dni rozpatrują a decyzja na kasę za 2 tygodnie 3. całe te wywiady można było kiedyś robić również w siedzibie MOPR jak nic się nie zmieniło 4. Otwieranie BOI - dodatkowe etaty i koszty - dodatki mieszkaniowe przyjmowały ADM-y i było szybko i sprawnie. Prowadzenie idiotycznych wywiadów z czego się utrzymuje klient jak dochód miesięczny dla nich za mały - widocznie można żyć skromnie 5.Pracownicy socjalni na święta otrzymują paczki ale podopieczni już nie - widziałem jak po korytarzu noszą przed świętami reklamówki z podarkami 6. Jak podopieczny ośrodka MOPR potrzebuje pomocy finansowej to od niektórych pracowników socjalnych już na dzień dobry słyszy - nie ma pieniędzy, ale na nagrody są.
2015-11-19 08:20:47
Lider
niezła prywata na majątku miejskim
2015-11-19 07:50:20
Medale
Po załączonym obrazku można wnioskować, że opłaca się pozwalanie na wytwarzanie penisów z bananów i bułek z prezerwatywami w podległej sobie jednostce, a także odbieranie takich specyfików służbowym samochodem na 18-tkę syna :-)
2015-11-19 06:33:24

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 12:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie