Wtorek, 18 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Nagrody dla pracowników socjalnych

Data publikacji: 18 listopada 2015 r. 22:22
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:34
Nagrody dla pracowników socjalnych
 

Pracownicy służb społecznych spotkali się na w środę na wojewódzkiej uroczystości z okazji ich święta. Gala zorganizowana przez marszałka i wojewodę była okazją do podziękowania za dotychczasową pracę oraz wręczenia nagród.

Wojewódzka uroczystość Dnia Pracownika Socjalnego dedykowana jest przedstawicielom placówek pomocy i integracji społecznej, organizacji pozarządowych, terapeutom oraz wolontariuszom. Wszystkim, którzy pomagają osobom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej – finansowej, zdrowotnej, zawodowej lub mieszkaniowej.

Podczas uroczystości szczególnie zasłużonym zespołom i pracownikom służb pomocy oraz integracji społecznej przyznawane są nagrody i wyróżnienia wojewody i marszałka.

Statuetkę dla Pracowników Służb Społecznych Województwa Zachodniopomorskiego otrzymali:

W kategorii „Wydarzenie roku” - Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Szczecinie współpracujący z STBS i ZBiLK. Ośrodek wyróżniono za koordynację budowy systemowych rozwiązań w zakresie mieszkalnictwa chronionego i wspomaganego dla osób starszych, stanowiących alternatywę dla szczecińskich seniorów.
W kategorii „Animator działający na rzecz środowiska lokalnego”- Teresa Rysztak.
Pani Teresa Rysztak w sposób kreatywny i energiczny prowadzi „Postomińskie Stowarzyszenie Razem Lepiej” skupiające swoje działania na rzecz seniorów oraz dzieci.


W kategorii „Szczególne i innowacyjne osiągnięcia w pomocy i integracji społecznej” - Fundacja Resocjalizacji i Readaptacji Społecznej Tulipan w Szczecinie. Organizacja podejmuje działania pomocowe na rzecz osób przebywających w zachodniopomorskich jednostkach penitencjarnych oraz osób, które je opuszczają. Swoim wsparciem obejmuje również rodziny osadzonych.
W kategorii „Lider roku” - Ryszard Budzisz. Jest dyrektorem Domu Pomocy Społecznej Dom Kombatanta i Pioniera Ziemi Szczecińskiej w Szczecinie. Wyróżniono go za szereg działań na rzecz poprawy komfortu życia podopiecznych, ich integracji ze środowiskiem lokalnym oraz wkład w rozwój sieci dziennych domów pomocy społecznej.
„Pracownikiem socjalnym roku” została Katarzyna Kiełbasa. Doceniono ją za pracę na rzecz rodzin dotkniętych problemem przemocy i rodzin zagrożonych jej występowaniem.

Medale za Długoletnią Służbę, nadawane przez Prezydenta RP, otrzymały: Grażyna Koczot, kierownik Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Dobrzanach, Emilia Panada, kierownik Miejsko-Gminnego OPS w Tucznie oraz Maria Gontarek, kierownik Gminnego OPS w Świeszynie.

Wręczono także Odznaki Gryfa Zachodniopomorskiego, listy gratulacyjne, a TPD przyznało odznaczenia "Przyjaciel Dziecka".

(isz)

Fot. Ryszard PAKIESER

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

BORNE
2015-11-24 09:28:24
Współczujemy takiego " lidera roku "
BORNE
2015-11-24 09:27:51
Współczujemy takiego " lidera roku "
Herezje
2015-11-19 10:18:11
Ciekawe, ze widziales paczki dla pracownikow przed swietami. Ja widzialam paczki ale to byly dla nas podopiecznych a raczej naszych dzieci na swieta. Zal dupe sciska bo pewnie nie dostales lub za malo wypasione byly. Moje dzieci sa zawsze bardzo zadowolone z paczek z opieki. Ja nie bylabym w stanie zrobic takich prezentow a jeszcze i chodza na zabawe z mikolajem.
Herezje
2015-11-19 10:17:12
Ciekawe, ze widziales paczki dla pracownikow przed swietami. Ja widzialam paczki ale to byly dla nas podopiecznych a raczej naszych dzieci na swieta. Zal dupe sciska bo pewnie nie dostales lub za malo wypasione byly. Moje dzieci sa zawsze bardzo zadowolone z paczek z opieki. Ja nie bylabym w stanie zrobic takich prezentow a jeszcze i chodza na zabawe z mikolajem.
nie wszystkim się należą ...
2015-11-19 08:20:47
Te instytucje socjalne to jedna wielka biurokracja. 1. miały byś oświadczenia a są zaświadczenia -trzeba się nachodzić i je zebrać żeby dostać zasiłek a przecież mają każdego podopiecznego dokumentację 2. specjalnie rozpatrywane jest tak długo żeby wypłacić jak najmniej pieniędzy - 28 dni rozpatrują a decyzja na kasę za 2 tygodnie 3. całe te wywiady można było kiedyś robić również w siedzibie MOPR jak nic się nie zmieniło 4. Otwieranie BOI - dodatkowe etaty i koszty - dodatki mieszkaniowe przyjmowały ADM-y i było szybko i sprawnie. Prowadzenie idiotycznych wywiadów z czego się utrzymuje klient jak dochód miesięczny dla nich za mały - widocznie można żyć skromnie 5.Pracownicy socjalni na święta otrzymują paczki ale podopieczni już nie - widziałem jak po korytarzu noszą przed świętami reklamówki z podarkami 6. Jak podopieczny ośrodka MOPR potrzebuje pomocy finansowej to od niektórych pracowników socjalnych już na dzień dobry słyszy - nie ma pieniędzy, ale na nagrody są.
Lider
2015-11-19 07:50:20
niezła prywata na majątku miejskim
Medale
2015-11-19 06:33:24
Po załączonym obrazku można wnioskować, że opłaca się pozwalanie na wytwarzanie penisów z bananów i bułek z prezerwatywami w podległej sobie jednostce, a także odbieranie takich specyfików służbowym samochodem na 18-tkę syna :-)

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA