Piątek, 01 marca 2024 r. 
REKLAMA

Można starać się o bon opiekuńczy

Data publikacji: 15 grudnia 2015 r. 09:56
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:37
Można starać się o bon opiekuńczy
 

Od wtorku w Szczecinie rodzice dzieci, które są w wieku w wieku żłobkowym (od 13.do 36.miesiąca życia) mogą składać wnioski o "bon opiekuńczy" na dofinansowanie do legalnie zatrudnionej niani lub dopłatę do prywatnego żłobka. Świadczenie w wysokości 500 złotych będzie wypłacane osobom do niego uprawnionym od nowego roku.

- Ustalenie prawa do "bonu opiekuńczego" następuje na wniosek rodzica, który należy złożyć w siedzibie Szczecińskiego Centrum Świadczeń, przy ul. Kadłubka 12 - przypomina Robert Grabowski z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie. - We wniosku trzeba podać dane dotyczące wszystkich członków rodziny w tym: imię, nazwisko, datę urodzenia, numer PESEL, a w przypadku, gdy nie nadano numeru PESEL – numer dokumentu potwierdzającego tożsamość, numery Szczecińskich Kart Rodzinnych, numer rachunku bankowego, na który będzie przekazywane świadczenie. Do wniosku trzeba dołączyć załączniki, na podstawie których będzie można dokonać weryfikacji, czy dane świadczenie może zostać przyznane.

By starać się o bon trzeba spełnić kilka warunków, m.in. mieć dwoje dzieci, Szczecińską Kartę Rodzinną, odprowadzać podatki w Szczecinie, nie korzystać z gminnych lub przez gminę dotowanych żłobków. Więcej informacji (komu przysługuje bon i na jakich warunkach, na jaki okres jest przyznawane świadczenie, jakie kryterium dochodowe obowiązuje) na stronach internetowych: www.przyjaznyrodzinie.szczecin.pl i www.swiadczenia.szczecin.pl. Dzisiaj rusza bezpłatna infolinia: nr 800 012 012, gdzie można uzyskać szczegółowe informacje. Udzielają ich również: Biuro Obsługi Interesantów Urzędu Miasta, pl. Armii Krajowej, Filia UM ul. Rydla oraz punkty informacyjne w Powiatowym Urzędzie Pracy: ul. Mickiewicza 39 w Szczecinie, tel. 91 42 54 900 lub 91 42 54901, w Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie: ul. Sikorskiego 3, tel. 91 48 57 601 lub 91 48 57 500, w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych, ul. Matejki 22, sala obsługi klientów, ul. Andre Citroena 2, sala obsługi klientów i w Szczecińskim Centrum Świadczeń, ul. Kadłubka 12, tel. 91 44 27 120.

- W czwartek 17 grudnia zapraszamy mieszkańców do wzięcia udziału w czacie na temat "bonu opiekuńczego" - mówi Grabowski. - Czat będzie trwał godzinę. Rozpocznie się o godz. 13. Pytania można przesyłać już teraz, poprzez formularz umieszczony na stronie www.szczecin.pl.

(gan)

Fot. Ryszard PAKIESER

Na zdjęciu: o bon mogą starać się osoby, które posiadają m.in. Szczecińską Kartę Rodzinną.

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA