Poniedziałek, 04 marca 2024 r. 
REKLAMA

Salmonella w przedszkolu

Data publikacji: 05 listopada 2015 r. 13:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:32
Salmonella w przedszkolu
 

Tego dotąd w gminnym przedszkolu w Malechowie nie było. Do odwołania placówka jest zamknięta, gdyż wyszło na jaw, że 23 wychowanków choruje na salmonellę. Punkt sanepidu w Sławnie prowadzi badania, aby ustalić przyczynę zakażenia bakterią.

Kłopoty zaczęły się od zawiadomienia rodzica, że dziecko z objawami choroby przebywa w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Przedszkole zostało zamknięte, ponieważ połowa z podopiecznych padła ofiarą zarażenia salmonellą. Ponadto cztery osoby dorosłe też odczuwały skutki zatrucia pokarmowego.

Sprawą zajęli się pracownicy powiatowego sanepidu w Sławnie. Przeprowadzili badania produktów żywnościowych oraz warunków ich przechowywania i przygotowywania. Przebadany został też personel placówki. Jednak kontrola nic złego nie wykazała. Mogą być więc inne źródła zakażenia. Niewykluczone, że bakterie pochodziły od któregoś z hospitalizowanych wychowanków. Pomieszczenia przedszkola przejdą dezynfekcję. Ponownie otwarte dla dzieci może ono zostać w poniedziałek (9 bm.). ©℗

(m)

Fot. Wikipedia

Na zdjęciu: Salmonella pod mikroskopem elektronowym

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zrodlo
2015-11-05 21:21:08
Jezeli zrodlem bylo skazone jedzenie to sladu dawno po nim nie bylo i nie ma A jesli osoba to niestety ale swiadczy to o higienie a raczej jej braku.
Zrodlo
2015-11-05 21:17:18
Jesli bylo w jedzeniu to sladu po nim dawno juz nie ma. Jezeli zrodlem byla osoba- nosiciel to swiadczy o slabej higienie w placowce.
Pismaki
2015-11-05 19:37:18
G* wno wiecie a piszecie!!! Zakazenie nie pochodzi od dzieci hospitslizowanych.paleczki salmonelli stwierdzono u dzieci ktore ostatnie 2tyg przed zamknieciem przedszkola nie chodzily do niego.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA