wtorek, 22 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Salmonella w przedszkolu

Salmonella w przedszkolu

Salmonella w przedszkolu
Data publikacji: 2015-11-05 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2017-08-09 23:28
Wywietleń: 457 35617

Tego dotąd w gminnym przedszkolu w Malechowie nie było. Do odwołania placówka jest zamknięta, gdyż wyszło na jaw, że 23 wychowanków choruje na salmonellę. Punkt sanepidu w Sławnie prowadzi badania, aby ustalić przyczynę zakażenia bakterią.

Kłopoty zaczęły się od zawiadomienia rodzica, że dziecko z objawami choroby przebywa w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Przedszkole zostało zamknięte, ponieważ połowa z podopiecznych padła ofiarą zarażenia salmonellą. Ponadto cztery osoby dorosłe też odczuwały skutki zatrucia pokarmowego.

Sprawą zajęli się pracownicy powiatowego sanepidu w Sławnie. Przeprowadzili badania produktów żywnościowych oraz warunków ich przechowywania i przygotowywania. Przebadany został też personel placówki. Jednak kontrola nic złego nie wykazała. Mogą być więc inne źródła zakażenia. Niewykluczone, że bakterie pochodziły od któregoś z hospitalizowanych wychowanków. Pomieszczenia przedszkola przejdą dezynfekcję. Ponownie otwarte dla dzieci może ono zostać w poniedziałek (9 bm.). ©℗

(m)

Fot. Wikipedia

Na zdjęciu: Salmonella pod mikroskopem elektronowym

 

Komentarze

Zrodlo
Jezeli zrodlem bylo skazone jedzenie to sladu dawno po nim nie bylo i nie ma A jesli osoba to niestety ale swiadczy to o higienie a raczej jej braku.
2015-11-05 21:21:08
Zrodlo
Jesli bylo w jedzeniu to sladu po nim dawno juz nie ma. Jezeli zrodlem byla osoba- nosiciel to swiadczy o slabej higienie w placowce.
2015-11-05 21:17:18
Pismaki
G* wno wiecie a piszecie!!! Zakazenie nie pochodzi od dzieci hospitslizowanych.paleczki salmonelli stwierdzono u dzieci ktore ostatnie 2tyg przed zamknieciem przedszkola nie chodzily do niego.
2015-11-05 19:37:18

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Otwarcie groty
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

Joannie Walczak
W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”