środa, 23 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Salmonella w przedszkolu

Salmonella w przedszkolu

Salmonella w przedszkolu
Data publikacji: 2015-11-05 13:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:44
Wywietleń: 923 35617

Tego dotąd w gminnym przedszkolu w Malechowie nie było. Do odwołania placówka jest zamknięta, gdyż wyszło na jaw, że 23 wychowanków choruje na salmonellę. Punkt sanepidu w Sławnie prowadzi badania, aby ustalić przyczynę zakażenia bakterią.

Kłopoty zaczęły się od zawiadomienia rodzica, że dziecko z objawami choroby przebywa w szpitalu wojewódzkim w Koszalinie. Przedszkole zostało zamknięte, ponieważ połowa z podopiecznych padła ofiarą zarażenia salmonellą. Ponadto cztery osoby dorosłe też odczuwały skutki zatrucia pokarmowego.

Sprawą zajęli się pracownicy powiatowego sanepidu w Sławnie. Przeprowadzili badania produktów żywnościowych oraz warunków ich przechowywania i przygotowywania. Przebadany został też personel placówki. Jednak kontrola nic złego nie wykazała. Mogą być więc inne źródła zakażenia. Niewykluczone, że bakterie pochodziły od któregoś z hospitalizowanych wychowanków. Pomieszczenia przedszkola przejdą dezynfekcję. Ponownie otwarte dla dzieci może ono zostać w poniedziałek (9 bm.). ©℗

(m)

Fot. Wikipedia

Na zdjęciu: Salmonella pod mikroskopem elektronowym

 

Komentarze

Zrodlo
Jezeli zrodlem bylo skazone jedzenie to sladu dawno po nim nie bylo i nie ma A jesli osoba to niestety ale swiadczy to o higienie a raczej jej braku.
2015-11-05 21:21:08
Zrodlo
Jesli bylo w jedzeniu to sladu po nim dawno juz nie ma. Jezeli zrodlem byla osoba- nosiciel to swiadczy o slabej higienie w placowce.
2015-11-05 21:17:18
Pismaki
G* wno wiecie a piszecie!!! Zakazenie nie pochodzi od dzieci hospitslizowanych.paleczki salmonelli stwierdzono u dzieci ktore ostatnie 2tyg przed zamknieciem przedszkola nie chodzily do niego.
2015-11-05 19:37:18

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Festiwal Świateł - Berlin 2020

Nekrologi

kondolencje

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie