poniedziałek, 17 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Salmonella w partii jajek z Biedronki

Salmonella w partii jajek z Biedronki

Salmonella w partii jajek z Biedronki
Data publikacji: 2019-03-22 16:00
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1555 382015

Główny Inspektor Sanitarny zdecydował o wycofaniu ze sklepów partii jaj produkowanych dla Biedronki. Powód? Na skorupkach znaleziono bakterie salmonelli.

Główny Inspektorat Sanitarny wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące wykrycia pałeczek Salmonella Enteritidis na powierzchni skorupek jaj firmy ZDROVO Rodzinkovo. Produkt ten sprzedawany był w sklepach Biedronka. Chodzi o jajka z Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o. (klasa wagowa M, klasa jakości A) z datą przydatności do spożycia do 31 marca. Na skorupce jaj z zakwestionowanej serii widnieje kod: 3PL30051328K3.

GIS poinformował o stwierdzeniu salmonelli Głównego Lekarza Weterynarii. Ten „w trybie pilnym przekazał powyższe informacje Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Rawiczu nadzorującemu zakład pakowania jaj i Powiatowemu Lekarzowi Weterynarii w Grodzisku Wielkopolskim nadzorującemu fermę kur niosek towarowych”. Firma dobrowolnie zdecydowała się na wycofanie z obrotu wskazanej przez inspektorat partii jajek.

– Najważniejsze jest dla nas zdrowie i bezpieczeństwo konsumentów dlatego też w Fermach Drobiu Woźniak niezwłocznie rozpoczęliśmy postępowanie wyjaśniające, powołując Komisję, która bada przyczynę tego incydentalnego zdarzenia – informuje producent.

Stosowne kroki podjął także właściciel sieci sklepów Biedronka, do których trafiły jaja skażone salmonellą. „Jeronimo Martins Polska S.A. potwierdziła wycofanie ww. partii jaj. Firma poinformowała, że ww. partia produktu trafiła do jednego z 16 centrów dystrybucyjnych, a następnie do około 20 sklepów tej sieci” – czytamy w komunikacie Głównego Inspektora Sanitarnego.

GIS przestrzega konsumentów, by nie spożywali jaj z zakwestionowanej serii, szczególnie na surowo, bo stanowi to potencjalne zagrożenie dla zdrowia. „Bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami” – zwraca uwagę Główny Inspektor Sanitarny.

(żan)

Fot. gis.gov.pl

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
6
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Protest nauczycieli: „Nasze postulaty są wciąż aktualne”

Sonda

Czy popierasz pomysł stopniowej likwidacji roweru miejskiego w Szczecinie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie