Poniedziałek 17 stycznia 2022r. 
REKLAMA

Czekolada z salmonellą w Rossmannie

Data publikacji: 2017-12-21 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-23 09:17
Czekolada z salmonellą w Rossmannie
 

Główny Inspektor Sanitarny nakazał przeprowadzenie kontroli u producenta białej czekolady z jagodami, w której wykryto salmonellę, a która była oferowana w sieci sklepów Rossmann w Niemczech - dowiedziała się PAP. Czekoladę wyprodukowano w Polsce, ale nie była sprzedawana na terenie kraju. Produkt wycofano już ze sprzedaży.

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar poinformował w czwartek, że czekolada nie trafiła na polski rynek, ale była oferowana w sklepach w Niemczech.

- W związku z tym, że dostawcą tych czekoladek był producent z Polski, to główny inspektor nakazał przeprowadzenie wnikliwej kontroli. Chodzi o kontrolę całego etapu produkcyjnego tego produktu m.in. pobranie próbek wymazów z linii produkcyjnej i z urządzeń produkcyjnych - wyjaśniał. Jak zaznaczył, kontrola ma stwierdzić, czy przy wytwarzaniu innych produktów w tym zakładzie nie doszło do zanieczyszczeń.

Rossmann poinformował, że podczas kontroli wewnętrznej w jednej z partii produktu "Das Exquisite Czekolada biała z jagodami" wykryto salmonellę. Sieć sklepów zaznaczyła, że partia, o numerze 20190324 z datą ważności do 24.03.2019, nie została wprowadzona do obrotu na terenie Polski.

- Pomimo tego, w trosce o naszych klientów podjęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu produktu niezależnie od numeru partii. Prosimy o zwracanie wskazanego produktu do dowolnej drogerii Rossmann na terenie całej Polski, gdzie otrzymają Państwo zwrot kosztów zakupu - napisano w oświadczeniu na stronie internetowej Rossmanna.

(pap)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

trohan
2017-12-23 08:50:41
Rosmann to niemiecka sieć sklepów "kolonialnych" tylko na Wschodnią Europę, m.in Polskę , Rumunię i inną popelinę z trzeciego świata. Towar i jakość jak dla murzynów. I to nie jest mój wymysł, to prawda dostępna także w Internecie.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA