czwartek, 22 sierpnia 2019.
Strona główna > Kraj > Czekolada z salmonellą w Rossmannie

Czekolada z salmonellą w Rossmannie

Czekolada z salmonellą w Rossmannie
Data publikacji: 2017-12-21 18:23
Ostatnia aktualizacja: 2017-12-23 09:17
Wywietleń: 2170 306224

Główny Inspektor Sanitarny nakazał przeprowadzenie kontroli u producenta białej czekolady z jagodami, w której wykryto salmonellę, a która była oferowana w sieci sklepów Rossmann w Niemczech - dowiedziała się PAP. Czekoladę wyprodukowano w Polsce, ale nie była sprzedawana na terenie kraju. Produkt wycofano już ze sprzedaży.

Rzecznik prasowy Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jan Bondar poinformował w czwartek, że czekolada nie trafiła na polski rynek, ale była oferowana w sklepach w Niemczech.

- W związku z tym, że dostawcą tych czekoladek był producent z Polski, to główny inspektor nakazał przeprowadzenie wnikliwej kontroli. Chodzi o kontrolę całego etapu produkcyjnego tego produktu m.in. pobranie próbek wymazów z linii produkcyjnej i z urządzeń produkcyjnych - wyjaśniał. Jak zaznaczył, kontrola ma stwierdzić, czy przy wytwarzaniu innych produktów w tym zakładzie nie doszło do zanieczyszczeń.

Rossmann poinformował, że podczas kontroli wewnętrznej w jednej z partii produktu "Das Exquisite Czekolada biała z jagodami" wykryto salmonellę. Sieć sklepów zaznaczyła, że partia, o numerze 20190324 z datą ważności do 24.03.2019, nie została wprowadzona do obrotu na terenie Polski.

- Pomimo tego, w trosce o naszych klientów podjęliśmy decyzję o całkowitym wycofaniu produktu niezależnie od numeru partii. Prosimy o zwracanie wskazanego produktu do dowolnej drogerii Rossmann na terenie całej Polski, gdzie otrzymają Państwo zwrot kosztów zakupu - napisano w oświadczeniu na stronie internetowej Rossmanna.

(pap)

Komentarze

trohan
Rosmann to niemiecka sieć sklepów "kolonialnych" tylko na Wschodnią Europę, m.in Polskę , Rumunię i inną popelinę z trzeciego świata. Towar i jakość jak dla murzynów. I to nie jest mój wymysł, to prawda dostępna także w Internecie.
2017-12-23 08:50:41

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
13
na godz. 03:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Zawieszanie i zdejmowanie baneru z siedziby PiS

Nekrologi

Sonda

Czy trasy alternatywne pozwalają szybciej dojechać nad morze?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie