piątek, 18 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Buziak i jazda

Buziak i jazda

Buziak i jazda
Data publikacji: 2015-10-19 09:21
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:43
Wywietleń: 1783 29572

Rodzice dzieci odwożących je na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie narzekali na niemożliwość zatrzymania się przed wejściem i wysadzenia dzieci z samochodów. Za kilka dni będą to mogli robić bez narażania się na mandat za złamanie przepisów drogowych.

SP nr 2 leży przy ruchliwej ulicy Szkolnej. Niedawno ulicę wyremontowano, wytyczono na niej długi pas dla skręcających w prawo, ale na początku prawoskrętu stanął znak zakazu zatrzymywania i postoju. Wielu rodziców zakazu nie przestrzega, zatrzymują się, by dzieci mogły wysiąść na chodnik. Nierzadko kończy się to mandatem, bo policja jest częstym gościem na Szkolnej.

Rodzice domagają się, by zmienić organizację ruchu i wprowadzić możliwość zatrzymania się na chwilę przed wejściem do szkoły. Ich wniosek został uwzględniony. Zatwierdzona jest już zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie szkoły podstawowej.

Znak zakazujący zatrzymywania się zostanie przesunięty o kilkadziesiąt metrów, zaś w jego miejsce zostanie ustawiony znak zakazujący jedynie postoju. Będzie więc można legalnie się zatrzymać na minutę czy dwie, jednak bez prawa zaparkowania samochodu na dłużej. Ale nie chodzi przecież o stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych; tych zresztą w okolicy nie brak.


Zmiana organizacji ruchu wejdzie w życie w ciągu kilku dni, kiedy zostaną zamontowane nowe znaki drogowe.

Tekst i fot. (cm)

Komentarze

chester
Pogubiłem się. Kto w końcu kogo odwozi: rodzice dzieci, czy dzieci rodziców ?
2015-10-28 04:04:19
Ch., d., i kamieni kupa
POlicja zawsze z mandatami. Tak trzymać!
2015-10-19 08:09:01
zbi
"Rodzice dzieci odwożonych na zajęcia ... " lub "Rodzice dzieci odwożący je na zajęcia ... ", ale na pewno nie tak, jak w artykule
2015-10-19 08:02:07

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Solidarność na fasadzie szczecińskiej filharmonii

Nekrologi

Sonda

Czy zaproponowane przez miasto podwyżki opłat i rozszerzenie Strefy Płatnego Parkowania wraz z obniżkami cen w komunikacji miejskiej uzdrowią sytuację parkingową w śródmieściu Szczecina?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie