Poniedziałek, 24 czerwca 2024 r. 
REKLAMA

Buziak i jazda

Data publikacji: 19 października 2015 r. 09:21
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:30
Buziak i jazda
Za kilka dni zatrzymanie w tym miejscu nie będzie zagrożone mandatem.  

Rodzice dzieci odwożących je na zajęcia do Szkoły Podstawowej nr 2 w Goleniowie narzekali na niemożliwość zatrzymania się przed wejściem i wysadzenia dzieci z samochodów. Za kilka dni będą to mogli robić bez narażania się na mandat za złamanie przepisów drogowych.

SP nr 2 leży przy ruchliwej ulicy Szkolnej. Niedawno ulicę wyremontowano, wytyczono na niej długi pas dla skręcających w prawo, ale na początku prawoskrętu stanął znak zakazu zatrzymywania i postoju. Wielu rodziców zakazu nie przestrzega, zatrzymują się, by dzieci mogły wysiąść na chodnik. Nierzadko kończy się to mandatem, bo policja jest częstym gościem na Szkolnej.

Rodzice domagają się, by zmienić organizację ruchu i wprowadzić możliwość zatrzymania się na chwilę przed wejściem do szkoły. Ich wniosek został uwzględniony. Zatwierdzona jest już zmiana organizacji ruchu drogowego w rejonie szkoły podstawowej.

Znak zakazujący zatrzymywania się zostanie przesunięty o kilkadziesiąt metrów, zaś w jego miejsce zostanie ustawiony znak zakazujący jedynie postoju. Będzie więc można legalnie się zatrzymać na minutę czy dwie, jednak bez prawa zaparkowania samochodu na dłużej. Ale nie chodzi przecież o stworzenie dodatkowych miejsc parkingowych; tych zresztą w okolicy nie brak.


Zmiana organizacji ruchu wejdzie w życie w ciągu kilku dni, kiedy zostaną zamontowane nowe znaki drogowe.

Tekst i fot. (cm)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

chester
2015-10-28 04:04:19
Pogubiłem się. Kto w końcu kogo odwozi: rodzice dzieci, czy dzieci rodziców ?
Ch., d., i kamieni kupa
2015-10-19 08:09:01
POlicja zawsze z mandatami. Tak trzymać!
zbi
2015-10-19 08:02:07
"Rodzice dzieci odwożonych na zajęcia ... " lub "Rodzice dzieci odwożący je na zajęcia ... ", ale na pewno nie tak, jak w artykule

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA