niedziela, 22 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Sąd: Warunkowe zwolnienie zgodne z przepisami

Sąd: Warunkowe zwolnienie zgodne z przepisami

Sąd: Warunkowe zwolnienie zgodne z przepisami
Data publikacji: 2017-03-08 16:56
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:17
Wywietleń: 1289 221256

Prezes Sądu Apelacyjnego w Szczecinie stwierdził, że decyzja podległego mu sędziego – o przedterminowym zwolnieniu z więzienia 31-letniego Ryszarda D., była prawidłowa. – Postanowienie zapadło zgodnie z przepisami i nie naruszono żadnych procedur – powiedział na konferencji prasowej rzecznik SA w Szczecinie Janusz Jaromin.

Przypomnijmy, że Ryszard D. to mieszkaniec małej miejscowości Trzechel (gmina Nowogard), który skazany został na dziewięć lat pozbawienia wolności za bestialskie pobicie w 2010 roku 9-letniej dziewczynki z tej samej wsi. Teraz ciąży na nim zarzut uprowadzenia i pozbawienia wolności 12-letniej Amelki z Golczewa.

Sąd Apelacyjny, w składzie jednoosobowym, uwzględnił zażalenie obrońcy na postanowienie Sądu Okręgowego, który pięć razy odmówił wcześniejszego wypuszczenia przestępcy na wolność. Przeciwny temu był także prokurator. W styczniu br. Ryszard D. wyszedł przedterminowo z więzienia, po siedmiu latach odbywania kary. Skazany miał dobrą opinię, nie przejawiał agresji wobec innych skazanych, a nawet był w więzieniu nagradzany, ale władze więzienia nie wyrażały zgody na złagodzenie kary.  

Ryszard D. nie został objęty „ustawą o bestiach” i jednocześnie nie został zbadany przez psychiatrów przed wyjściem na wolność, gdyż nie było takiej potrzeby. Po wyjściu z więzienia pięć razy spotkał się z kuratorem, do którego przyszedł trzeciego dnia pobytu na wolności, a o jego wyjściu wiedziała policja. Prezes SA poinformował o tym wszystkim ministra sprawiedliwości, który zapozna się z dokumentami.

M. KWIATKOWSKI

Na zdjęciu: Sędzia Janusz Jaromin podkreślał, że w sprawie Ryszarda D. Sąd Apelacyjny działał w zgodzie z prawem.

Komentarze

recht
Więzień zachowywał się poprawnie, by wcześniej opuścić mury. Za murami nie miał dostępu do wódy, narkotyków i dzieci. Dobre sprawowanie pozwoliło mu skrócić karę wiezienia i mieć dostęp do dóbr wszelakich. Potem to hulaj dusza, a powinien karę odsiedzieć do końca bo po to jest kara, a nie towarzystwo dobroczynności. Zgodność z prawem nie znaczy czy zgodnie z logiką. Zawsze brakuje myślenia.
2017-03-09 09:27:12
By żyło się lepiej
Daj mi czlowieka a znajde na niego paragraf - tak mòwili Staliniści -- a w Polsce można powiedzieć daj mi przestępcę a zrobię z niego niewinnego -- to nie jest przyslowiowa slepa temida; to celowe psucie zycia normalnym ludziom -- to represja kasty prawniczej nad narodem --- to taka forma wyzysku i ucisku narodu przez kaste prawnikow -- kontrewolucja Solidarnosci wprowadzila kaste prawnikow pastwiaca sie nad narodem i cynicznie zabezpieczajaca swoje interesy finansowe; to wspolczesna panszczyzna bo trzeba placic prawnikom za procesy ktorych nie mozna wygrac bo sady bronia przestepcow; to Michniki to Ziemkieiwcze to Tuski to Millery i inne dusza Polakow pętla kasty prawniczej...a Polacy sié kurczą jako noròd...bo nie da się żyć w wyzysku ; wybudowane przez UE drogi itp nie sa sednem problemu przegrywania Polski pod przywodctwem PO czy PiS ; to gen nieudacznictwa to gen ponizania czlowieka zakorzeniony w mentalnosci Polakow pozwala na podrozowanie niezgodnie z przepisami do Smolenska czy wypuszczenue na wolnosc przestepcy
2017-03-09 06:06:04
Nieomylna Kasta
Jaki sąd taki i wyrok,niemylna Kasta.Beria by namieszać ogłosił amnestię dla wszystkich kryminalistów,kasta robi to po "kropelce"
2017-03-08 22:23:17
Viola
Ten szczurek znowu coś wąchał?
2017-03-08 21:41:00
do Olo
Ostateczną decyzję podejmuje sędzia, a nie żadne władze więzienia
2017-03-08 20:55:21
Resocjalizacja
RESOCJALIZACJA ma miejsce tylko na wolnosci.Brawo dla sedziego Sadu Apelacyjnego.Szkoda ,bo tylko niewielu sedziow to wie.
2017-03-08 19:41:33
i to kończy sprawę
Nie ma nad czym debatować
2017-03-08 19:07:28
do zibi
Jak jesteś taki mądry to rozumiem że nie uważasz za stosowne zmienić złe prawo tylko zmienić sędziów którzy je stosują. Brawo! Pomysł godny dobrej zmiany.
2017-03-08 18:56:23
Olo
ale władze więzienia nie wyrażały zgody na złagodzenie kary. Czy ten sędzia zadał sobie pytanie dlaczego ? Czy po prostu lekka rączka podpisał zwolnienie psychola na wolność ?
2017-03-08 18:43:24
zibi
zgodnie z przepisami ale do dupy.Należy zrobić to co zrobił Napoleon .Wszystkich pogonił a sędziami i prokuratorów powołał z ostatnich roczników studiów prawniczych.
2017-03-08 17:06:49

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
21
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy