środa, 18 lipca 2018.
Strona główna > Wiadomości > Porywacz Amelki z kryminalną przeszłością

Porywacz Amelki z kryminalną przeszłością

Porywacz Amelki z kryminalną przeszłością
Data publikacji: 2017-03-05 15:10
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:17
Wywietleń: 2888 220946

Dwie osoby zatrzymane w sprawie porwania 12-latki z Golczewa, usłyszały już zarzuty uprowadzenia i pozbawienia wolności dziewczynki. To Ryszard D. i jego partnerka Elżbieta B. Prokuratura potwierdziła, że Ryszard D. dwa miesiące temu przedterminowo opuścił więzienie, gdzie trafił za ciężkie pobicie innej dziewczynki.

Prokuratura nie zdradza motywów porwania.

– Oboje podejrzani złożyli w sprawie wyjaśnienia, ale z uwagi na to, że czynności procesowe jeszcze się nie zakończyły i postępowanie dowodowe jest w toku, prokurator nie zdradza informacji na temat treści tych wyjaśnień, jak również nie ujawnia stanowiska podejrzanych co do tego, czy przyznali się do popełnienia przestępstwa czy też nie – mówi Małgorzata Wojciechowicz, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.

Jeszcze w niedzielę prokurator rejonowy ma wystąpić z wnioskiem do sądu o tymczasowe aresztowanie Ryszarda D. i Elżbiety B. W kamieńskiej prokuraturze przesłuchiwany jest teraz Piotr S., trzecia osoba zatrzymana w związku z porwaniem Amelki.

Potwierdziły się przypuszczenia dotyczące przeszłości kryminalnej Ryszarda D. W styczniu 2010 roku mężczyzna został skazany na 9 lat więzienia za ciężkie pobicie dziecka. Miał odbywać karę do 7 sierpnia 2019 roku, ale tuż przed upływem siedmiu lat odbywania kary do sądu penitencjarnego wpłynął wniosek o warunkowe zwolnienie.

– Prokurator sprzeciwił się temu wnioskowi i sąd okręgowy nie uwzględnił wniosku skazanego o warunkowe zwolnienie – tłumaczy Małgorzata Wojciechowicz, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. Rzecznika dodaje, że obrońca Ryszarda D. zaskarżył postanowienie sądu okręgowego, złożył apelację, a Sąd Apelacyjny, wbrew stanowisku prokuratury w styczniu 2017 roku udzielił skazanemu warunkowego przedterminowego zwolnienia. ©℗

(reg)

Fot. Robert Stachnik

Komentarze

Z jakich powodow...?
A ciekawym jest tez... co bylo powodem i dlaczego "wybrali wlasnie" Amelke ? Czyzby tylko Jej pozny i samotny powrot...? Szczesliwy po Akcji powrot, powinnien byc rowniez PRZESTROGA NA PRZYSZLOSC - dla innych Rodzin i Rodzicow ! I od momentu jak zaczyna robic sie juz szaro... to DZIECI nie powinny przebywac samotnie na zewnatrz miejsc zamieszkania !!
2017-03-06 12:26:31
brak słów
Jak tak dalej pójdzie, to jeszcze wiele dzieci może ucierpieć przez tego zwyrola. Chyba, że ktoś w końcu pójdzie po rozum do głowy.
2017-03-06 07:14:57
czytelnik
A pan obrońca jak się czuje? a gdyby to jego dziecko zostało poszkodowane?
2017-03-05 20:49:43
Zaciekawieni Czytelnicy...
A Kto teraz za to wszystko i te popelnione bledy zaplaci.... tzn. poniesie CALE KOSZTA tej: Policyjno-Prokuratorskiej, Szpitalnej, Adwokackiej i Wymiaru Sprawiedliwosci... "Operacji" ???? Wyglada na to, ze byc moze "Ktos" zlecil tym 3 osobom najpierw uprowadzenie dziewczynki i w dalszej czesci nasuwa sie kolejne pytanie... a co mialo nastapic pozniej... dalej...??
2017-03-05 19:46:19
//////./
W tramwaju mowili ze to podobno ustawka majaca na celu jeszcze wiekszą dyskredytację sądów , dezinfo wałkuje temat non stop.
2017-03-05 18:22:21
podatnik - nie prawnik
Ciekaw jestem, czy sędzia potrafi przyznać się do błędu i przeprosić za swój rażący błąd społeczeństwo. Gdy kierowca się pomyli i spowoduje nieszczęście lub zagrożenie zaraz i słusznie zainteresuje się nim policja i prokurator. Pomyłki sędziów w skutkach mogą być też tragiczne. Dobrze, że w tym wypadku skończyło się szczęśliwie. Czy powinny pozostać bez konsekwencji, jeśli uprzedzał o tym wcześniej prokurator? A może sprawie powinna przyjrzeć się z urzędu prokuratura.
2017-03-05 18:09:41
Nie-prawnik
Teraz SAD APELACYJNY powinien odsiedziec roznice kary tego zboja.
2017-03-05 15:22:47

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
20
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Flis przypłynął do Szczecina
Zjazd Młodych Gwiazd 2018 i „Siedem życzeń”
Różankowe urodziny Szczecina
Poprzedni Następny

Nekrologi

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy