poniedziałek, 01 czerwca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Sąd: S. nie udowodnił, kto jest autorem wpisu

Sąd: S. nie udowodnił, kto jest autorem wpisu

Sąd: S. nie udowodnił, kto jest autorem wpisu
Data publikacji: 2019-04-23 15:31
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:38
Wywietleń: 1319 387222

Jeden z „biznesmenów” zajmujących się pośrednictwem w handlu mieszkaniami poczuł się urażony wpisami pod swoim adresem na Facebooku i skierował przeciwko osobie, którą o ich dokonanie podejrzewał, pozew do sądu. Sławomir S., bo o nim mowa, zajmuje się tym procederem od dawna i często był „bohaterem” naszych artykułów na ten temat.

Na stronach społecznościowych pojawił się wpis opisujący tę działalność, a pod nim treść artykułu z gazety. Pod spodem zamieszczony został wpis określający S. mianem oszusta i kilka innych epitetów pod jego adresem. S. poczuł się tym dotknięty, gdyż jego zdaniem naruszone zostały jego dobra osobiste. Nadto, jak twierdzi, konkubina nie mogąca znieść tego, wyprowadziła się z dzieckiem do Warszawy. Jego zdaniem autorką wpisu była Małgorzata P., której rodzinę S. oszukał.Pani P. założyła nieformalny komitet osób poszkodowanych przez naciągaczy, wśród których był m.in. S.

Sąd Okręgowy pozew oddalił, gdyż stwierdził, że nie widzi podstaw do ukarania pani P. Sędzia stwierdził, że to S. miał dowieść tego, że autorką wpisu była Małgorzata P. „Powód nie dźwignął ciężaru dowodu” – stwierdził w uzasadnieniu sąd pierwszej instancji.

S. odwołał się do Sądu Apelacyjnego, który podtrzymał wyrok i sprawę oddalił. Sędzia Ryszard Iwankiewicz w uzasadnieniu wyroku stwierdził, że powód, czyli S., nie udowodnił, że to P. jest autorką wpisu na fb. Sąd stwierdził, że owszem P. zamieściła wpis na temat artykułu, ale kto był autorem pozostałych, tego nie wiadomo. – Obowiązek znalezienia sprawcy spoczywał na S. – stwierdził sędzia. Ten jednak tego nie uczynił i postawił zarzut niewinnej kobiecie, którą „ciągał” miesiącami po sądach. Wyrok sądu jest prawomocny.

* * *

Okazuje się, że znalezienie autora wpisu na fb nie jest łatwe, gdyż tam nie jest podawany nr IP, jak to ma miejsce w przypadku wpisów internetowych. S. nie uczynił nic, by dowiedzieć się od operatora sieci, kto był autorem, i liczył, że sąd przyzna mu rację.

Przypomnę, że Sławomir S. razem z innymi oszustami (wśród których jest również żona znanego piosenkarza) jest oskarżony przez prokuratora o dokonanie kilkudziesięciu oszustw na szkodę prawie 50 osób. Razem z nimi na ławie oskarżonych zasiądą byli i obecni notariusze, którzy ułatwiali im ten oszukańczy proceder. Proces miał się rozpocząć w ub. miesiącu, ale z powodu zwolnienia lekarskiego jednego z oskarżonych zacznie się 9 maja. ©℗

Mirosław Kwiatkowski

Fot. Elżbieta Kubowska

Komentarze

Uczciwie...
To tylko Nie wielu - sie dorobi !
2019-04-24 11:32:46
do @???
A jakie to ma znaczenie dla stwierdzenia, że fb jest poza internetem? :)
2019-04-24 01:43:12
@???
Ale S. i jega papuga nie znaleźli. Mówi to coś?
2019-04-23 19:53:50
???
"znalezienie autora wpisu na fb nie jest łatwe, gdyż tam nie jest podawany nr IP, jak to ma miejsce w przypadku wpisów internetowych". Serio autor uważa, że wpis na fb nie jest wpisem internetowym?! A niby jakim? :)))
2019-04-23 17:28:32
Pokoman
Pan S. i tak trafi tam gdzie jego miejsce, czyli do Goleniowa. Dwójka z Panem notariuszem
2019-04-23 16:33:12

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
18
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Wiadomości Szczecin

 
CZYTAJ WIĘCEJ

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Filmy

Krótki rejs po porcie

Z dostawą do domu

Pizzeria z rodu Gryfa

Sonda

Czy jesteś za zniesieniem obowiązku noszenia maseczek?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie