sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Są pieniądze na szpital w Zdunowie

Są pieniądze na szpital w Zdunowie

Są pieniądze na szpital w Zdunowie
Data publikacji: 2016-06-14 19:46
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:06
Wywietleń: 1018 139235

Informowaliśmy o podwójnym sukcesie senatora prof. Tomasza Grodzkiego, który został powołany przez ministra zdrowia na stanowisko konsultanta krajowego w dziedzinie chirurgii klatki piersiowej i (jednocześnie) objął obowiązki prezesa Polskiego Towarzystwa Kardio-Torakochirurgów. Dziś ponownie o nim piszemy, bo przestał być dyrektorem szpitala w Zdunowie. Czy ta decyzja ma coś wspólnego z trudną sytuacją prowadzonej przez niego placówki?

- Nie - zapewnia były już dyrektor. - To kompromis, który zawarłem z marszałkiem województwa. Nie mogę pełnić tych wszystkich funkcji. Nie dam rady. Tym bardziej, że szpital czeka teraz trudny okres restrukturyzacji. Należy mu poświęcić więcej czasu. Trzeba być tu, na miejscu.  A ja tego czasu nie mam.

Tego samego dnia, kiedy dyrektor Grodzki złożył rezygnację z zajmowanego stanowiska, został powołany p.o. dyrektora Zdunowa. Do czasu wyboru nowego szefa szpitala specjalistycznego kierować nim będzie Marek Sell, dotychczasowy zastępca dyrektora ds. medycznych.

- Jeśli tylko będzie taka potrzeba służę mu swoją pomocą - zaoferował dyrektor występując na wtorkowejj sesji nadzwyczajnej Sejmiku Województwa, którą zwołano, by omówić sytuację w szpitalu w Zdunowie. Przy okazji, już jako senator, Tomasz Grodzki zwrócił uwagę, że kryzys w jego placówce i niedawne protesty w Centrum Zdrowia Dziecka to „emanacja wrzenia, które narasta".

Z chwilą odejścia dyrektora Tomasza Grodzkiego, natychmiast znalazł się lek na trudności finansowe szpitala. Marszałek (być może w ramach kompromisu, o którym wspomniał dyrektor) zobowiązał się w najbliższych dniach przekazać 8 mln zł na bieżące wydatki placówki - dzięki temu będzie czas na sporządzenie programu naprawczego jednostki. Na dodatek w późniejszym terminie władze województwa dadzą jeszcze kilkanaście milionów na ratowanie szpitala.

- Poza tym wystąpię z apelem do Narodowego Funduszu Zdrowia o zwiększenie kontraktowania dla tej jednostki - obiecał marszałek Olgierd Geblewicz.

Rezygnacja dyrektora Grodzkiego i decyzja marszałka o przekazaniu pieniędzy na spłacenie bieżących zobowiązań nie kończą problemów szpitala. Przypomnijmy, że ma 25 mln zł długu. Stąd wciąż jest brana pod uwagę propozycja, by połączyć Zdunowo z Centrum Onkologii na Golęcinie lub ze szpitalem przy ul. Arkońskiej. Jak się dowiedzieliśmy, pomysł konsolidacji, który ma pomóc wyjść z dołka placówce z prawobrzeża wciąż jest analizowany.

Leszek Wójcik

Fot. Katarzyna Lipska-Sokołowska (arch.)

Cały artykuł w środowym „Kurierze Szczecińskim” (15.06.) i w e-wydaniu

 

Komentarze

Milionowe PO-suniecia... PO-d duza Lupe,
Ciekawymi sa rowniez, dalsze fininsowo milionowe "PO-suniecia"... Marszalka tj. Pana Geblewicza ! Mowiac krotko: Kto... jak.... i kiedy... wreszcie i tym sie zajmie i wezmie TO WSZYSTKO JAK NAJSZYBCIEJ PO-d DUZA LUPE ? A wiec, co na to i Urzad Skarbowo-Podatkowy, CBA itp...??
2016-06-15 11:48:50
Hahah
Now you can sell the hospital, Marek.
2016-06-15 10:22:16
Narastajacy_kompromis
Bankructwo szpitala to "emanacja wrzenia, które narasta" w dyrektorskim umyśle.. Poza tym wrzenie nie "narasta" tylko pojawia się w ściśle określonym punkcie na skali termometru. Nie jest to przemiana ciągła w pewnym zakresie temperatur więc nic nie może "narastać", no ale jak się ktoś zna na wszystkim to znaczy, że i ze szpitalem sobie poradzi i jeszcze koledze po fachu doradzi co by tu jeszcze spaprać.. i jakby tu jeszcze wtopić samorządowe miliony. No i ten "kompromis" to znaczy co ? - "odejście warunkowe" czyli "nie spadnę ze stołka tylko się warunkowo odspawam jak mi dostarczycie wodę, prąd, tlen i acetylen" bo nie mam kasy, żeby rachunki za to zapłacić ..? Całe nieszczęście tego szpitala wynika z chorej koncepcji zbudowania w Zdunowie kosmodromu z którego zostanie odpalona rakieta ogólnopolskiej a nawet europejskiej kariery politycznej naszego zagonionego dyrektora, który niestety nie ma czasu ażeby być w miejscu pracy, jak sam to przyznał w treści swojego "kompromisu". Ostatecznie pensję za pełnienie odpowiedzialnej funkcji za 22 patyki miesięcznie, absorbuje się tylko raz w miesiącu bo tak mówi Kodeks Pracy, a skoro przelewy z listy płac idą prosto na konta, to nawet nie trzeba się osobiście fatygować do Zdunowa. Z kosmodromu zamiast rakiety wypalił nieodpowiedzialny kapiszon więc lot na Marsa jest odwołany do czasu zakończenia postępowania komorniczego. W wolnej chwili można zająć się udzielaniem Konsultacji, a w rewanżu za to nowe pole do popisu wypadałoby wykonać telefon do zaprzyjaźnionego senatora Mc'Kaina i wyjaśnić mu "kto zabił Abla" i że z tą demokracją w Polsce nie jest tak źle jak to wyglądało podczas ostatniej senatorskiej wizyty w USA.
2016-06-15 00:17:38
megas
No patrzcie kryzys w jego placówce, i w CZD to "emanacja wrzenia które narasta". A to ciekawe, bo i w jednym i drugim przypadku PO zadłużyła je po uszy...to nie emanacja ale pajacokracja Pana Grodzkiego...
2016-06-14 23:21:04
A co na to Prokuratura itp. Organy...? ?
A dlaczego WSZYSCY OD-PO-WIEDZIALNI za ten "Bajzel i Balagan" nie maja byc WPIERW ROZLICZENI... tylko PO-wstale straty chce sie SZYBKO PO-KRYC dalszymi pieniedzmi m. innymi i Szczecinskich Podatnikow - czyli szybko PO-zamiatac sprawe PO-d dywan... ! Ciekawym jest tez, czy Obecny Minister Zdrowia PO-znal i zna juz cala PRAWDE ? Chyba ze jest to jeden ze "sprytnych sposobow" na rozbijanie PO... na razie z zewnatrz ??
2016-06-14 23:18:57
kurczak
Ano plakaty wyborcze byly bardzo drogie, to moze to poszla kasa?
2016-06-14 21:40:18
@
To norma w tym za........ kraju. Już za Komuny ten co narozrabiał na niższym szczeblu, za karę awansował na wyższy. A może by tak CBA prześwietliło historię długu w zdunowie , podobnie jak prześwietla Dolną Odrę ? Nie tęgi smród, jak znam życie, by wyszedł
2016-06-14 21:18:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie