niedziela, 16 grudnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Kryzys w szpitalu. Odchodzą pielęgniarki

Kryzys w szpitalu. Odchodzą pielęgniarki

Kryzys w szpitalu. Odchodzą pielęgniarki
Data publikacji: 2016-05-30 09:15
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:05
Wywietleń: 8161 135853

Sosnowska spółka Centrum Dializa, która prowadzi białogardzki szpital, wciąż się boryka z kadrowymi problemami. Wypowiedzenia z pracy złożyło dwanaście pielęgniarek.

Przypomnijmy, że z powodu odejścia z pracy lekarzy dyrekcja szpitala zmuszona została do zawieszenia w kwietniu działalności oddziałów – Wewnętrznego i Intensywnej Opieki Medycznej. Kryzys udało się co prawda zażegnać i zgodnie z oficjalnymi informacjami oba oddziały zostaną ponownie uruchomione 1 czerwca, ale w to miejsce pojawił się inny problem. Wypowiedzenia z pracy złożyło 12 pielęgniarek.

Kobiety mówią, że powierzono im zadania ponad ich siły, a na dodatek wypłacane im wynagrodzenia nawet nie zbliżają się do tych, jakie otrzymują ich koleżanki z innych tego typu placówek. Zgodnie z warunkami wypowiedzenia pielęgniarki mają się rozstać z placówką za trzy miesiące.

Dyrekcja szpitala nie ukrywa, że chce jeszcze z każdą z pielęgniarek rozmawiać na temat pozostania. Oczywiście rozmowy te mają dotyczyć nie tylko negocjowania warunków i zakresu pracy, ale również wynagrodzenia. Jaki będzie ich skutek, na razie trudno wyrokować. Wiadomo natomiast, że żądania pielęgniarek są obecnie nie do przyjęcia przez dyrektorkę lecznicy Aleksandrę Drobiec. ©℗

(pw)

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Ja
Brawo pielęgniarki. Nie poddawajcie się!
2016-06-14 18:59:58
rozczarowana
Niech wszyscy Ci, który tak krytykują pielęgniarki i proponują im prace w Niemczech, zastanowią się, gdzie będą się leczyli jak wszyscy powyjeżdżają ? Też pojadą do szpitali do Niemiec ? Wtedy będzie tylko skowyt do księżyca. Współczuje takiego podejścia. 1440zł za taką pracę to jakaś paranoja ! Trzymam kciuki, żeby udało się Wam wywalczyć godziwe warunki pracy i wynagrodzenia !
2016-05-31 11:07:30
gosc
Ciagle tylko narzekaja i zadania maja a co maja powiedziec inne grupy zawodowe kazdemu malo wiec wszyscy niech porzycaja swoje zawody prace i do niemcow do pracy tam napewno kokosy zarobicie nie podoba sie to wyjazd z kraju .pozatym same taki zawod wybralyscie to do kogo zale ze teraz ciezko
2016-05-31 10:38:31
pielęgniarka
Nie ,proponuję aby pani była pacjentą lub ktoś z rodziny na takim odzdz. z małą obsadą personelu i poczekala na swoją kolej.życzę powodzenia....
2016-05-31 09:01:45
Zorientowana,
No to PO-zwalniajcie sie wszyscy i "PO-wodzenia" za granica....! Tylko pozniej z placzem... juz lepiej nie wracajcie !!
2016-05-30 23:14:04
do @Czyżby połowa n...
Piszesz: "... nie widzicie tego 1000 zlotych co lezy troche dalej..." LEŻY, leży- za Odrą i jeszcze dalej... Napewno nie w kraju Andrzeja du.y i Wyszłazworka!
2016-05-30 18:01:01
Pigula
Bardzo dobrze. Wszystkie powinnyśmy się zwolnić! Obowiązków coraz więcej a wypłaty hm ja zarabiam 1440 zł z magistrem , specjalizacja i licencjatem z ratownictwa. I jeszcze teraz nam zabiorą pozal sie Boże podwyżki bo muszą mieć na 500+ do tego dochodzimy. Pogratulować! Może zamiast obwiniać o całe zło poprzednią władze PIS sam zacznie coś W KOŃCU działać!
2016-05-30 16:37:25
Czyzby polowa Narodu byla jeszcze taka c..... ?
Mowiac krotko widac... ze tym sprytnie steruje PO-stkomunistyczna Solidarnosc zalozona w latach PO-zniejszych przez bylych Komunistow i PO-stkomunistow ! Pielegniarki, rzucacie sie na to 100 zlotych co Wam "obiecuja" PO-stkomunisci... a nie widzicie tego 1000 zlotych co lezy troche dalej !!
2016-05-30 11:33:55
@
Niech Pani Aleksandra sama stanie przy łóżku chorego i zazna smaku tej pracy i wynagrodzenia za nią.
2016-05-30 10:17:28