sobota, 25 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Są pieniądze na modernizację

Są pieniądze na modernizację

Są pieniądze na modernizację
Data publikacji: 2016-06-30 07:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 2455 141296

Jeżeli jesteś najemcą mieszkania komunalnego, możesz się ubiegać o dofinansowanie kosztów budowy łazienki, kuchni, toalety czy instalacji centralnego ogrzewania w ramach Programu Małych Ulepszeń.

Dofinansowanie ma na celu nie tylko poprawienie stanu lokali komunalnych, ale i zmniejszenie emisji spalin powstałych wskutek ogrzewania lokalu np. węglem.

- Dotacja do modernizacji wynosi 50 proc. kosztów realizacji inwestycji (nie więcej niż 6000 zł brutto) w przypadku wniosków indywidualnych. Autorzy wniosków grupowych mogą liczyć na wsparcie w wysokości 60 proc. (nie więcej niż 8000 zł brutto) - wylicza Marcin Nieradka, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.

- Pieniądze są przeznaczane również na zastąpienie pieców węglowych czystszym systemem ogrzewania, tj. ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub z miejskiej sieci ciepłowniczej. Wsparcie dla mieszkańców ubiegających się o wykonanie instalacji centralnego ogrzewania wynosi 50 proc. kwoty kosztorysu inwestorskiego (jednak nie więcej niż 5000 zł brutto). Natomiast w przypadku wniosków grupowych dofinansowanie sięga 60 proc., (nie więcej niż 7000 zł brutto) - dodaje M. Nieradka.

Możliwe jest również uzyskanie dofinansowania legalizacji samowolnie wykonanych łazienek, toalet, kuchni oraz instalacji centralnego ogrzewania. W takich przypadkach ZBiLK pokrywa całości kosztów niezbędnej dokumentacji technicznej inwestycji (jednocześnie nie więcej  niż 3500 zł brutto).

O dotacje mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych w budynkach, w których do tej pory nie przeprowadzano kapitalnych remontów.

Dofinansowanie z Programu Małych Ulepszeń następuje w przypadku lokatorów, którzy na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie nie zalegają czynszem oraz wywiązują się z innych obowiązków lokatora.

Przed złożeniem wniosku mieszkańcy powinni ustalić z zarządcą budynku warunki techniczne prac. Wnioski należy składać w administracji rejonowej ZBiLK. Przyjmujący wniosek po dokonaniu wizji lokalnej opiniuje projekt po względem technicznym, rozpatruje go i określa termin wykonania robót.

(kl)

Fot. Mirosław WINCONEK

Na „małe ulepszenia" w mieszkaniu komunalnym można uzyskać niemałe wsparcie.

 

Komentarze

@
50% dofinansowania i 50% wkład własny. A czy jak się będę wyprowadzał czy mogę zabrać swoje 50%? jak by nie patrzeć to te 50% to moja własność
2016-06-30 15:15:56
możesz się ubiegać o dofinansowanie
Taaaak. Prezydent zna takie problemy. Tylko że prezydent także wie o tym że to dofinansowanie szybko się zwróci w postaci wyższego czynszu za wyższy standard mieszkania i nie ważne że część pieniędzy na modernizacje pochodzi z kieszeni najemców.I to jest cała tajemnica dobroci prezydenta
2016-06-30 11:36:35
@rtj
Tym razem wniosek na wychodek. Czego ty już na tym forum nie robiłeś? Adoptowałeś dzieci, byłeś biznesmenem, bezrobotnym niepełnosprawnym na utrzymaniu rodziców, starym stoczniowcem, nauczycielem, skrzywdzonym dzieckiem, a teraz walczysz o...wychodek. Masz fantazję albo schizofrenię?! Podejrzewam, że twoja mamusia była chora wenerycznie i ci na mózg padło.
2016-06-30 10:08:00
WC
Ładnie, w XXI wieku dofinansują koszt budowy toalety. W sumie racja, bo jednak korzystanie ze wspólnej na korytarzu, czy w podwórku, jest nieco uciążliwe. Z pewnością prezydent zna takie problemy mieszkańców.
2016-06-30 08:22:41
rtj
Taki program to nie nowość, jest od wielu lat. Ale zapomnieliście wspomnieć, że dla swoich. Moje wielokrotne prośby i wnioski były kwitowane jednym: uuuuuuuuuuuuuuu, pan się nie kwalifikuje.... Ale czemu?: No.......... bo my mamy różne procedury.....
2016-06-30 07:39:08

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
4
na godz. 09:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie