czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > ZBiLK dofinansowuje modernizację mieszkania

ZBiLK dofinansowuje modernizację mieszkania

ZBiLK dofinansowuje modernizację mieszkania
Data publikacji: 2016-06-27 18:45
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:07
Wywietleń: 1969 141195

Jeżeli jesteś najemcą mieszkania komunalnego, możesz się ubiegać o dofinansowanie kosztów budowy łazienki, kuchni, toalety czy instalacji centralnego ogrzewania w ramach Programu Małych Ulepszeń.

Dofinansowanie ma na celu nie tylko poprawienie stanu lokali komunalnych ale i zmniejszenie emisji spalin powstałych wskutek ogrzewania lokalu np. węglem.

- Dotacja do modernizacji wynosi 50 proc. kosztów realizacji inwestycji (nie więcej niż 6.000 zł brutto) w przypadku wniosków indywidualnych. Autorzy wniosków grupowych mogą liczyć na wsparcie w wysokości 60 proc. (nie więcej niż 8.000 zł brutto) - wylicza Marcin Nieradka, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.

- Pieniądze są przeznaczane również na zastąpienie pieców węglowych czystszym systemem ogrzewania, tj. ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub z miejskiej sieci ciepłowniczej. Wsparcie dla mieszkańców ubiegających się o wykonanie instalacji centralnego ogrzewania wynosi 50 proc. kwoty kosztorysu inwestorskiego (jednak nie więcej niż 5.000 zł brutto). Natomiast w przypadku wniosków grupowych dofinansowanie sięga 60 proc., (nie więcej niż 7.000 zł brutto) - dodaje M. Nieradka.

Możliwe jest również uzyskanie dofinansowania legalizacji samowolnie wykonanych łazienek, toalet, kuchni oraz instalacji centralnego ogrzewania. W takich przypadkach ZBiLK pokrywa całości kosztów niezbędnej dokumentacji technicznej inwestycji (jednocześnie nie więcej  niż   3.500  zł  brutto).

O dotacje mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych w budynkach, w których do tej pory nie przeprowadzano kapitalnych remontów.

Dofinansowanie z Programu Małych Ulepszeń następuje w przypadku lokatorów, którzy na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie, nie zalegają czynszem oraz wywiązują się z innych obowiązków lokatora.

Przed złożeniem wniosku mieszkańcy powinni ustalić z zarządcą budynku warunki techniczne prac. Wnioski należy składać w administracji rejonowej ZBiLK. Przyjmujący wniosek po dokonaniu wizji lokalnej opiniuje projekt po względem technicznym, rozpatruje go i określa termin wykonania robót.

(kl)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

Komentarze

Pomyłka
Wujkowie- nie wójkowie. Przepraszam za błąd.
2016-06-27 22:46:32
Wniosek ?
Zbuduj łazienkę ( takze za własne pieniądze )a za czynsz zapłacisz więcej ( wyższy standard mieszkania). Dotacja szybko sie zwróci. Zainstaluj CO gazowe ( takze za własne pieniądze)... zmarzniesz zimą bo nie będziesz miał na gaz a i czynsz wzrośnie bo znowu wyższy standard i znowu dotacja sie zwróci. Czy w ZBiLK-u naprawdę wszystkich uważa sie za idiotów którzy nie potrafia myśleć ?? Czy uważacie że dotacje to krzystek da nam tak bez interesownie ? Sąsiadowi podniesiono standard mieszkania bo na własny koszt założył bojler gazowy wyłącznie na ciepłą wodę , to zbilk doliczył punkty za wyższy standard mieszkania i znowu czynsz do góry. Nieźle to wykombinowali " dobrzy wójkowie "
2016-06-27 22:45:16
Do diabła! Zobaczcie co z tą pogodą TUTAJ. W Szczecinie od południa pada i będzie padało.
Czy prognozują ci od FRYGI ??
2016-06-27 22:34:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 18:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie