Piątek, 01 grudnia 2023 r. 
-5 szczecin
REKLAMA

ZBiLK dofinansowuje modernizację mieszkania

Data publikacji: 27 czerwca 2016 r. 18:45
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:07
ZBiLK dofinansowuje modernizację mieszkania
 

Jeżeli jesteś najemcą mieszkania komunalnego, możesz się ubiegać o dofinansowanie kosztów budowy łazienki, kuchni, toalety czy instalacji centralnego ogrzewania w ramach Programu Małych Ulepszeń.

Dofinansowanie ma na celu nie tylko poprawienie stanu lokali komunalnych ale i zmniejszenie emisji spalin powstałych wskutek ogrzewania lokalu np. węglem.

- Dotacja do modernizacji wynosi 50 proc. kosztów realizacji inwestycji (nie więcej niż 6.000 zł brutto) w przypadku wniosków indywidualnych. Autorzy wniosków grupowych mogą liczyć na wsparcie w wysokości 60 proc. (nie więcej niż 8.000 zł brutto) - wylicza Marcin Nieradka, rzecznik prasowy Zarządu Budynków i Lokali Komunalnych.

- Pieniądze są przeznaczane również na zastąpienie pieców węglowych czystszym systemem ogrzewania, tj. ogrzewaniem gazowym, elektrycznym lub z miejskiej sieci ciepłowniczej. Wsparcie dla mieszkańców ubiegających się o wykonanie instalacji centralnego ogrzewania wynosi 50 proc. kwoty kosztorysu inwestorskiego (jednak nie więcej niż 5.000 zł brutto). Natomiast w przypadku wniosków grupowych dofinansowanie sięga 60 proc., (nie więcej niż 7.000 zł brutto) - dodaje M. Nieradka.

Możliwe jest również uzyskanie dofinansowania legalizacji samowolnie wykonanych łazienek, toalet, kuchni oraz instalacji centralnego ogrzewania. W takich przypadkach ZBiLK pokrywa całości kosztów niezbędnej dokumentacji technicznej inwestycji (jednocześnie nie więcej  niż   3.500  zł  brutto).

O dotacje mogą ubiegać się najemcy mieszkań komunalnych w budynkach, w których do tej pory nie przeprowadzano kapitalnych remontów.

Dofinansowanie z Programu Małych Ulepszeń następuje w przypadku lokatorów, którzy na dzień złożenia wniosku o dofinansowanie, nie zalegają czynszem oraz wywiązują się z innych obowiązków lokatora.

Przed złożeniem wniosku mieszkańcy powinni ustalić z zarządcą budynku warunki techniczne prac. Wnioski należy składać w administracji rejonowej ZBiLK. Przyjmujący wniosek po dokonaniu wizji lokalnej opiniuje projekt po względem technicznym, rozpatruje go i określa termin wykonania robót.

(kl)

Fot.: Dariusz GORAJSKI

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Pomyłka
2016-06-27 22:46:32
Wujkowie- nie wójkowie. Przepraszam za błąd.
Wniosek ?
2016-06-27 22:45:16
Zbuduj łazienkę ( takze za własne pieniądze )a za czynsz zapłacisz więcej ( wyższy standard mieszkania). Dotacja szybko sie zwróci. Zainstaluj CO gazowe ( takze za własne pieniądze)... zmarzniesz zimą bo nie będziesz miał na gaz a i czynsz wzrośnie bo znowu wyższy standard i znowu dotacja sie zwróci. Czy w ZBiLK-u naprawdę wszystkich uważa sie za idiotów którzy nie potrafia myśleć ?? Czy uważacie że dotacje to krzystek da nam tak bez interesownie ? Sąsiadowi podniesiono standard mieszkania bo na własny koszt założył bojler gazowy wyłącznie na ciepłą wodę , to zbilk doliczył punkty za wyższy standard mieszkania i znowu czynsz do góry. Nieźle to wykombinowali " dobrzy wójkowie "
Do diabła! Zobaczcie co z tą pogodą TUTAJ. W Szczecinie od południa pada i będzie padało.
2016-06-27 22:34:34
Czy prognozują ci od FRYGI ??

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA