Środa 20 października 2021r. 
REKLAMA

Rzucił się z nożem na znajomego. Odpowie za próbę zabójstwa

Data publikacji: 2019-09-06 07:16
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 13:25
Rzucił się z nożem na znajomego. Odpowie za próbę zabójstwa
 

Dramatyczne sceny rozegrały się niedaleko dworca kolejowego w Trzebiatowie. 53-letni mężczyzna zaatakował nożem swojego znajomego i zadał mu cios w szyję. Sprawcy grozi nawet dożywocie.

Prokuratura Rejonowa w Gryficach zamknęła śledztwo w tej bulwersującej sprawie i skierowała do sądu akt oskarżenia wobec 53-letniego mężczyzny. W lutym br. na torowisku okolicy dworca PKP w Trzebiatowie sprawca rzucił się z nożem na swojego znajomego. Zadał mu cios w szyję. Ranny mężczyzna zdołał poprosić inną osobę o pomoc, a ta wezwała policję i karetkę.

Napastnik daleko nie uciekł. Został zatrzymany przez policję. Prokurator po ogłoszeniu mu zarzutu usiłowania zabójstwa, zwrócił się do sądu z wnioskiem o tymczasowego aresztowanie mężczyzny na okres 3 miesięcy. A sąd przychylił się do wniosku.

– Tymczasowe aresztowanie było stosowane także w dniu kierowania aktu oskarżenia do sądu – podaje prok. Joanna Biranowska-Sochalska, rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Szczecinie. 

53-latek był w przeszłości wielokrotnie karany, także za przestępstwa z użyciem przemocy. Teraz grozi mu nawet dożywocie. 

(reg)

Fot. Ryszard Pakieser (arch.)

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Czyli
2019-09-06 11:30:21
Kolejny "czubek" w prostackiej akcji..!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
Tylko teraz -50% na prenumertę eKuriera. KUP TERAZ