wtorek, 25 lutego 2020.
Strona główna > Świat > Nożownik zabił ośmioro dzieci w pierwszym dniu szkoły

Nożownik zabił ośmioro dzieci w pierwszym dniu szkoły

Nożownik zabił ośmioro dzieci w pierwszym dniu szkoły
Data publikacji: 2019-09-03 11:56
Ostatnia aktualizacja: 2019-09-09 11:28
Wywietleń: 1921 412538

Ośmioro uczniów zginęło, a dwoje zostało rannych w ataku na szkołę podstawową w jednej z wsi prowincji Hubei w Chinach w pierwszy dzień roku szkolnego – podały we wtorek miejscowe media, cytując komunikat władz. Według prasy sprawca posłużył się nożem.

Do ataku doszło w poniedziałek rano we wsi Chaoyangpo w środkowych Chinach. 40-letni napastnik o nazwisku Yu został zatrzymany na miejscu – poinformowała miejscowa policja. Śledczy starają się ustalić motywy, jakimi się kierował – dodano.

Świadkowie powiedzieli mediom, że sprawca wtargnął do szkoły i zaatakował dzieci nożem, choć taka informacja nie znalazła się w komunikacie policji.

Dziennikarze tygodnika „Nanfang Zhoumo” ustalili, że napastnik miał wcześniej „problemy emocjonalne” i nieco ponad rok temu wyszedł z więzienia. Spędził tam osiem lat za usiłowanie zabójstwa swojej dziewczyny, której zadał ponad 40 ciosów nożem, gdy chciała z nim zerwać – podała gazeta, powołując się na anonimowego pracownika systemu penitencjarnego w prowincji Hubei.

Brutalne przestępstwa są w Chinach rzadsze niż w wielu innych krajach świata, między innymi z powodu ścisłej kontroli broni palnej i środków bezpieczeństwa stosowanych szczególnie w dużych miastach. W ostatnich latach krajem wstrząsnął jednak szereg tragicznych w skutkach ataków z użyciem noży i siekier, których ofiarami często padały dzieci.

We wrześniu 2018 roku w prowincji Shaanxi stracono mężczyznę skazanego za zabicie nożem dziewięciorga uczniów szkoły średniej w tym regionie. W czasie procesu przyznał on, że kierowała nim frustracja z powodu niepowodzeń życiowych i chęć zemsty za nękanie, z jakim spotykał się, gdy sam uczęszczał do tej szkoły.

Trzy miesiące wcześniej inny nożownik zabił w Szanghaju dwóch uczniów podstawówki i ranił dwie osoby, w tym ucznia. Wstępne śledztwo wykazało, że poczucie krzywdy i chęć zemsty na społeczeństwie narosły w nim z powodu problemów ze znalezieniem pracy.

(pap)

Fot. arch.

Komentarze

do @ Ojj
- to nie "Chinskie Mohammedy" tylko osobnik, który oglądał w więzieniu (nieco ponad rok temu wyszedł z więzienia) tylko TVP jak ten z "Danziga", szkoda tylko iż zginęły dzieciaki zamiast chińskie "36 Kont Bankowych".
2019-09-04 09:28:47
Ojj...
To i "Chinskie Mohammedy" dzialaja juz... i tam ??
2019-09-03 23:17:34

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Sonda

Czy popierasz decyzję radnych o wydzierżawieniu gruntu kościołowi na osiedlu „Nad Rudzianką”?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie