sobota, 14 grudnia 2019.
Strona główna > Wiadomości > Rzecznik dyscyplinarny zbada wpis o Grodzkim

Rzecznik dyscyplinarny zbada wpis o Grodzkim

Rzecznik dyscyplinarny zbada wpis o Grodzkim
Data publikacji: 2019-11-18 14:24
Ostatnia aktualizacja: 2019-11-19 13:56
Wywietleń: 2675 428397

Wypowiedzi prof. Agnieszki Popieli z Uniwersytetu Szczecińskiego, która oskarżyła nowego marszałka senatu Tomasza Grodzkiego z Platformy Obywatelskiej o wzięcie 500 dolarów za operację jej mamy, przyjrzy się bliżej rzecznik dyscyplinarny ds. nauczycieli akademickich. To decyzja rektora US.

Oto stanowisko uczelni: "W związku z wypowiedziami prof. Agnieszki Popieli, o których w ostatnich dniach informują media, Rektor oświadcza, że nie wyrażają one poglądów społeczności akademickiej Uniwersytetu Szczecińskiego. Zgodnie ze statutem uczelni, naszym celem jest „rozwój kultury społecznego dialogu”, w tym duchu uprawiamy naukę i kształcimy studentów. Przywiązujemy najwyższą wagę do „współkształtowania standardów moralnych obowiązujących w życiu publicznym”, o czym stanowi preambuła do ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce. W związku z możliwym naruszeniem art. 275, ust.1 tejże ustawy Rektor postanowił skierować sprawę wypowiedzi prof. Agnieszki Popieli do rzecznika dyscyplinarnego ds. nauczycieli akademickich".

Agnieszka Popiela na swoim profilu na Facebooku kilka dni temu napisała tak: "Masakra. Pan profesor Grodzki kandydatem na marszałka Senatu. Jak moja Mama umierała, to trzeba było dać 500 dolarów za operację. Podobno na czasopisma medyczne. Faktury ani rachunku nie dostałam. Nigdy tego nie zapomnę”.

Tomasz Grodzki w rozmowie z Wirtualną Polską kategorycznie zaprzeczył, by domagał się pieniędzy za operację, dodając, że wpłaty na działającą poza szpitale fundację na rzecz transplantologii są absolutnie dobrowolne. Powiedział też, że nie pamięta żadnego kontaktu z Agnieszką Popielą.

(as)

Fot. Sylwia Dudek

Komentarze

rozwiązanie
Może Uniwersytet Szczeciński powinien rozważyć rozstanie się z tą kobietą, bo jak widzę od dłuższego czasu sprawia tylko problemy. Cierpi na tym wizerunek uczelni.
2019-11-19 13:53:01
Obserwator
Proszę tylko policzyć jego majątek ijego dochód przez lata
2019-11-19 12:23:13
Myslenie nie boli
Jakze "wybitnym intelektualista" jest prof.Krasnodebski prawda prawaku???, pani dr Pawlowicz, prawaku wiesz ile zjesz lub ewentualnie co ci kurwizja pokaze i da na talerzu
2019-11-19 11:59:28
US ośmiesza się.
Władze US ośmieszają się. US to najgorszy a zarazem najbardziej lewacki uniwersytet w Polsce. Rektor chce pokazać , że jest za lewakiem Grodzkim. A tak na marginesie, to środowisko profesorów jest skompromitowane w Polsce. Jacy idioci zostali profesorami dzięki Kwaśniewskiemu i Komorowskiemu. Wystarczy posłuchać ich lewackiego bełkotu w lewackiej TVN. Poglądy polityczne , a nie wiedza decydowała o uzyskaniu profesury. Wpisy wielu profesorów w internecie to język lewackiej nienawiści. Rektor US tłumaczy się , że poglądy pani Popieli to nie są poglądy społecznośći US. Równie dobrze można napisać , że ziemia jest okrągła , a trawa jest zielona. Żenada. Czy pan profesor Grodzki może potwierdzić , że w stanie wojennym należał do komunistycznej PZPR ?
2019-11-19 09:13:17
mis
Halastra pslamistow szczeka i ujada
2019-11-19 08:07:28
Gdzie dowody?
Niech pani "profesor" przedstawi obiektywne dowody, albo niech zamilknie.
2019-11-19 07:54:10
;/
Gdyby reforma uczelni polskich wyczyściła wszystkich TW i działaczy PZPR byłoby ok, a tak jest, jak jest.
2019-11-19 07:00:30
Myśl
Wpisy pani Popieli na portalach są poniżej poziomu obszczymurka. Wiele bezpodstawnych oskarżeń, obrzydliwe wyśmiewanie innych osób, wyzwiska, wzywanie do "kuli w łeb" dla uczestników demonstracji antyrządowych. I to ciągłe zasłanianie się Bogiem. Jeśli ta pani uważa, że dała łapówkę innej osobie, niech zgłosi to prokuraturze. W przeciwnym razie, jest to zwyczajna potwarz.
2019-11-18 23:45:54
Kiler51
Czy złodziej przyzna sie ,ze ukradł, nawet złapsny za reke mowi,ze to nie jego reka. Ten caly niedorxexznik i rektor powinni wziac na wstrzymanie. Był to prywatny post stwierdzajacy stan rzeczy. Pani Popiel wie co pisala i o czym, nikt z po nie ma czystych rak,o sumieniu nie wspomne. Jak tak napisała to musi byc prawda
2019-11-18 23:27:11
Wojtek
No proszę z jednej strony Super Express pompuje Grodzkiego już jak w Korei Północnej, a to jak ścieli sobie łóżeczko w biednym pokoiku, a to sobie sam sprząta,śpi w garnituru, a że taki koncyliacyjny, a z drugiej- bach czysty zamordyzm i ściganie tych którzy mąca ten święty wizerunek:) A np. taki Hartmann profesor na UJ pluje i szczuje n PIS, I nic, ale to już jest poprawne, tych można, oj korzystajmy z wolnosci slowa bo Ci "Swieci hiPOkryci nam go odbiorą....
2019-11-18 22:52:54
A, A...
Co z tymi Profesorami czy Rektorami co i na Fb-u PO-pisywali sie "i nie takimi" KO-mentarzami... chocby juz w latach 2007-2015 !!/??
2019-11-18 22:42:11
Rob
Panie Rektorze D Z I E K U J E za reakcje!!!
2019-11-18 22:12:02
Już jej wcześniejszymi wpisami powinien zająć się rzecznik dyscyplinarny.
Słowa jakich używa ta pani nie są godne profesora.
2019-11-18 22:04:43
Dyktatura
To niedobry opresyjny krok, dyktatura politpoorawna
2019-11-18 22:02:48
polecam
Niech PO-Rektor zajmie się działalnością PO-Fundacji i nie straszy Pani Profesor...
2019-11-18 21:02:36
Zamiast się cieszyć z ziomala na najwyższym urzędzie co mamy ??
PISia Szczujnia w natarciu...
2019-11-18 20:36:44
dyktatura piewcow demokracji liberalnej i wolnosci slowa
teczowo-lewacka totalitarna milosc a kto nie pasuje tego skrocim o glowe
2019-11-18 20:36:40
Wixipa
@Dociekliwa docieknij ja zmieniłaś USD na Euro?
2019-11-18 19:58:24
Olaboga
A co tu q....... ma do tego Rektor? albo jakiś Rzecznik? odpier..... się od Pani Profesor. tak Was to drażni? a może i Wy zbieracie na "prasę zagraniczną?? co?
2019-11-18 19:56:49
@ baj
polecam obejrzeć wiadomości TVPIS tam dostaniesz obiektywną krytykę poczynań reżimowej partii z republiki Banasiowej ...tam jest dopiero pluralizm mediów i obiektywna ocena rządzących zachęcam :))) Nie wierzę ,że w obecnej dobie można tą papkę łykać bez refleksji...
2019-11-18 19:49:06
baj
Patrzcie, co by się działo, gdyby totalni wygrali wybory. Nie byłoby żadnej, niewygodnej krytyki. Jednym słowem byłby "zamordyzm". Byłyby wypowiedzi tylko w ramach poprawności politycznej. Całe szczęście wygrał PiS,i przez co najmniej 4 lata będzie spokój i każdy będzie mógł krytykować, i przedstawiać niewygodne dla innych prawdy.
2019-11-18 18:28:22
tak będzie po wyborach jeżeli nie ruszymy dudy i nie zagłosujemy przeciw PIS- OSTRZEGAŁEM!!
Cwaniara. Opluć, obszczekać, obrzucić gnojem - a potem rączki nabożnie złożone, oczęta skierowane ku niebiosom i "Bóg rozsądzi jak przyjdzie na nas pora". Ale to nie przed bogiem pluła, tylko przed ludźmi, i mam nadzieję, że to ludzie ją będą sądzić.
2019-11-18 18:09:50
Mgr
A co wypowiedziami tych naukowców na Fb, którzy szkaluja członków rządu? Nie będą pociągani do odpowiedzialności dyscyplinarnej?
2019-11-18 18:08:42
kROTKO
uPADEK AUTORYTETU PROFESORA,SEDZIEGO IINNYCH STANOWISK WAZNYCH DLA POWAGI PANSTWA.NASZA MLODZIEZ UCZA MIERNOTY POKROJU SRODA ZDOMU CIUPAK,PIATEK,KRZEMINSKI,HARTMAN ISETKI INNYCH LEWACKICH MIERNOT.nA ROZRUBACH KODZIARZY STOJA Z SWIECZKAMI SEDZIOWIE SN,KTORZY POWINNI BYC APOLITYCZNI.nIESTETY UWIERZYLI ,ZE SA NADZWYCZAJNA KASTA.
2019-11-18 17:55:23
takie tam
Facebooku stał się wyrocznią w Polsce?!
2019-11-18 17:35:51
sąsiad
A czy pani profesor płaciła za czynsz jak mieszkała na Kaliny z mamą, byłą dziekan WSP? Ja tylko pytam...
2019-11-18 17:30:31
ccc
Hurra, niech żyje wolność wypowiedzi.A tak na poważnie to PRL nadal ma się dobrze na polskich uczelniach. Panowie "profesorowie" nie chcą zauważyć ,że każdy człowiek ma prawo do wolności wypowiedzi. Wstydzę się za was.
2019-11-18 15:53:33
do Ola
właśnie, brawo za wpis. Też mogę napisać po latach, że pan iks wziął ode mnie kwotę igrek. Pani "profesor" nie tylko używa języka spod budki z piwem, to nie zna prawa ani przysługującej jej drogi sądowej/ urzędowej.
2019-11-18 15:35:07
Dociekliwa
Euro w formie gotówkowej występuje od 1 stycznia 2002 roku. A mamy 2019 rok. Więc 21 lat temu nie można było zapłacić w tej walucie, bo jej nie było. Pani profesor mija się więc z prawdą. Ciekawe co stwierdzi rzecznik dyscyplinarny i będziemy o tym poinformowani.
2019-11-18 15:32:18
Ola
Pani profesor a rozpoczęła wpis wyrazem "Masakra". Ja jako zwykły mgr mogę napisać: masakra pani "profesor". Od profesora i tym bardziej od nauczyciela akademickiego, który ma m.in. kształtować młodych ludzi, chyba wymaga się więcej. Nie istotne jest teraz, czy to jest prawda czy nie. Nasuwa się jedynie pytanie: dlaczego pani "profesor" po 21 latach sobie ten fakt przypomniała. Nic nie stało na przeszkodzie, aby 21 lat temu zgłosiła to odpowiednim służbom, skoro potraktowała to jako łapówkę. A czy ta pani profesor wie, że gdyby to była łapówka, to za taki czyn odpowiadają dwie strony transakcji. Nie staje tu po niczyjej stronie, a jedynie stwierdzam fakt. Jak rodziłam dzieci też przekazałam cegiełkę na fundację i nie traktuję tego, jako łapówki.
2019-11-18 14:58:48
Tomasz
A może były ruble, może funty? To jak euro czy dolary?
2019-11-18 14:53:22
Piotr
Jaki „super” rektor! :-( Tyle pozamiatał pod dywan, a teraz taki praworządny