środa, 17 lipca 2019.
Strona główna > Wiadomości > „Rząd kupuje sobie wyborców”

„Rząd kupuje sobie wyborców”

„Rząd kupuje sobie wyborców”
Data publikacji: 2019-03-11 18:12
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:35
Wywietleń: 1099 379913

Nie tylko pozew do sądu, w którym od radnej Prawa i Sprawiedliwości (PiS) Małgorzaty Jacyny-Witt domaga się przeprosin i 10 tysięcy złotych na rzecz hospicjum za porównanie do „złodziei, morderców i gwałcicieli”, zajmuje Stanisława Gawłowskiego. Poseł Platformy Obywatelskiej (PO) w poniedziałek (11 marca) oprotestował w Koszalinie rządowe wydatki na drogi powiatowe i gminne.

Parlamentarzysta wskazuje, że dopiero czternaste na liście woj. zachodniopomorskie jest wyraźnie marginalizowane, choć zajmuje piątą powierzchnię w kraju, a pod względem liczby kilometrów dróg powiatowych jest szóste. Jednak od rządu otrzymało 174 mln zł na remonty lokalnych dróg. Niżej plasują się tylko dwa województwa: lubuskie i opolskie. Poseł ocenił, że nie ma kryteriów podziału pieniędzy, bo jedynym jest sympatia dla rządzących, jak przykładowo w Podlaskiem, które otrzymało 332 mln zł.

- PiS kupuje sobie wyborców, więc postanowił ukarać nasz region przy podziale środków – powiedział Stanisław Gawłowski.

Nie podoba się opozycji też sposób przekazania pieniędzy z puli dawnych „schetynówek”, bo – jak twierdzi – zmniejszy się budżet Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na usuwanie zanieczyszczeń. Wsparcie finansowe z powodu przesunięcia wydatków na drogi mogą np. stracić 22 gminy leżące w Dorzeczu Parsęty.

Piotr Zientarski, senator PO, też widzi nie merytoryczne, a polityczne kryteria decyzji o nierównomiernym podziale środków na drogi. W tej sprawie zwróci się z oficjalnym zapytaniem do premiera rządu.

Poseł Gawłowski podał, że Rada Regionu Zachodniopomorskiej PO rekomendowała cztery osoby jako kandydatów w majowych wyborach do europarlamentu w ramach Koalicji Europejskiej w okręgu nr 13. Jeśli kandydatury zaakceptuje zarząd krajowy partii to będą nimi: Elżbieta Jabłońska ze Świnoujścia, Ewa Duda z Gryfina, Dariusz Rosati z Warszawy i szczecinianin, który szkołę średnią skończył w Darłowie – Bartosz Arłukowicz. Parlamentarzysta realnie liczy na dwa mandaty w okręgu obejmującym zachodniopomorskie i lubuskie. Senator Zientarski prognozuje trzy z ramienia koalicji i jeden dla partii rządzącej. ©℗

Tekst i fot. (m)

Na zdjęciu: - Podział rządowych środków na drogi powiatowe i gminne to marginalizowanie Pomorza Zachodniego przez PiS – mówili parlamentarzyści PO: Stanisław Gawłowski i Piotr Zientarski.

Komentarze

Ja rozumiem ze z punktu widzenia
POKO to PiS powinien sprzedawać a nie kupować wyborców ale reguły demokracji są nieubłagane - wygrywa ten kto pozyska większą ilość głosów wyborców w tym kontekście strategia pozyskiwania wyborców jest rozsądna. Pan Gawłowski może spokojnie zająć się pozyskiwaniem głosów elektoratu mniejszościowego który pełni funkcje proletariatu zastępczego. Ja zaś od razu mowie że znudziło mi się bycie obywatelem drugiej kategorii w Polsce i będę glosował na Polaków a nie na powiernictwa.
2019-03-12 11:58:54
gdsh
Jak zwykle z której strony - mowa nienawiści? A później mówią,że to PO-PSL...
2019-03-12 09:34:28
...
to jest relacja diler-narkoman, uzalezniajaca na wiecznosc, jak jeden politolog powiedzial pedagogika prl-u,DEJ DEJ I DEJ ! a potem wenezuela, tam wlasnie socjal-komuna funkcjonuje od lat ,skutki dzis widac
2019-03-12 09:01:47
teść pasierba
"...że wyjadą w jakieś miłe okoliczności przyrody i gdzieś będą mieli głupich Polaków."....To jak Staszek, on też wyjeżdża czasami na Chorwację.
2019-03-12 08:55:47
Krótko
Bandzie oszustów z PiS juz nie uwierzę
2019-03-12 08:25:16
@ale szlachetny !
Dla siebie biorą na wymagających niewiele pracy stanowiskach po 50 tys. miesięcznie z naszej wspólnej kasy (np. takie pisowskie lalki pana Glapińskiego), a motłochowi rzucają kawałek drogi (też z naszej wspólnej kasy). Zostawią kraj zrujnowany, ale nic ich to nie obchodzi. Oni będą mieli tyle pieniędzy, że wyjadą w jakieś miłe okoliczności przyrody i gdzieś będą mieli głupich Polaków.
2019-03-12 08:04:42
artemor
Mnie emeryta nie kupią 13 wezmę, ale i tak mam w d....hobbit a i jego partyjke Jak to u Orwela - świnie się zmienily, ale koryto pozostało to same.
2019-03-12 07:32:23
many
Normalny człowiek wstydziłby się pokazywać publicznie po tych wszystkich aferach z sądem. A tu proszę. Jak po kaczce.
2019-03-12 07:16:48
Margot
A za Tuska to tu jakaś kasa zawitała, czy tylko Gdańsk i okolice się rozwijały...? TERAZ DAJĄ KASĘ! I CUDNIE!
2019-03-12 07:03:53
.
Logiczne: kupuje wyborców, więc ich karze, uhm.
2019-03-11 23:53:30
Radomir
Gawłowski.Ty jeszcze na wolności?Ja pierd....
2019-03-11 23:06:10
KROTKO
TRZEBA MIEC NIETAK POD DEKLEM EBY GLOSOWAC NA CZERWONEGO PZPROWCA ROSSATIEGO LUB KOMUCHA ARLUKOWICZA DLA KTOREGO RYZY STWORZYL URZAD DO SPRAW WYKLUCZONYCH.GDZIES UKRYTO TAKZE WYBITNEGO MISILE.
2019-03-11 22:48:14
?
Ten poseł zawsze był taki zatroskany i dbały o zachodniopomorskie ?
2019-03-11 21:21:51
ale szlachetny !
Lepiej "kupować wyborców " , niż brać dla siebie !
2019-03-11 21:19:12
Darek
Żałosne utyskiwanie oderwanych od koryta. Obyście nie wrócili nigdy!
2019-03-11 21:04:44
szczecin
Gadają o trosce o region a sami wsadzają Rosatiego z Warszawy na listę lubusko-zachodniopomorską. Gdzie tu logika?
2019-03-11 19:17:22
Zeta3
Panie Gawłowski, proszę spuścić wodę, bo śmierdzi...
2019-03-11 19:15:08
Ktostam
Trzeba było robić to samo przez 8 lat, panie pośle z PEŁO.
2019-03-11 19:07:14
gregor102
"Płyń" Gawłowski!! zamiast dać coś ludziom, braliście sobie...tylko i wyłącznie ze swojej winy utraciliście władzę!!
2019-03-11 19:06:03