niedziela, 27 września 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ryszard Chmielowicz nowym starostą gryfickim

Ryszard Chmielowicz nowym starostą gryfickim

Ryszard Chmielowicz nowym starostą gryfickim
Data publikacji: 2018-11-24 15:04
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:25
Wywietleń: 2747 363381

Przez najbliższe pięć lat za sterami samorządowej maszyny powiatu gryfickiego siedzieć będzie nowy starosta Ryszard Chmielowicz, którego wybrano podczas sesji inauguracyjnej. Wspierać go będzie wicestarosta Waldemar Wawrzyniak. Radni przerwali wieloletni monopol byłego już starosty Kazimierza Sacia.

Piątkowa (23 listopada) sesja przejdzie do historii wyborów samorządowych. Po szesnastu latach zostaje przerwany monopol byłego już starosty Kazimierza Sacia, któremu nie udało się zbudować wokół siebie mocnej koalicji. W dniu wyborów starosty, które poprzedził wybór przewodniczącego rady, było już wiadomo, że Sać może liczyć wyłącznie na przysłowiowe „cztery szable”. Do ostatniej chwili trwały próby budowania układu sił, który pozwoliłby na zachowanie status quo w radzie.

Apetyt na nachodzącą kadencję miał nie tylko były starosta. Na polu boju stanęło jeszcze dwóch kandydatów: Ryszard Chmielowicz z PO oraz Grzegorz Burcza, radny z PiS. Kiedy po ponadgodzinnej przepychance, związanej z próbą zbojkotowania udziału w sesji radnego - elekta Stanisława Hołubczaka, wreszcie odbyło się ślubowanie i udało się wybrać przewodniczącą rady Agnieszkę Mackojć, wypadki potoczyły się szybko. Rozszerzono porządek obrad o wybór starosty oraz zarządu powiatu. W tej sytuacji, drużyna byłego starosty nie zaproponowała jego kandydatury. A w głosowaniu dziewięciu radnych poparło Ryszarda Chmielowicza, wieloletniego samorządowca, dyrektora jednego z wydziałów Urzędu Gminy w Gryficach, a także wieloletniego członka PO. Kandydaturę Grzegorza Burczy poparło czterech radnych Prawa i Sprawiedliwości. Wicestarostą został Waldemar Wawrzyniak z PSL, wiceburmistrz Gryfic.

Odświeżono również całkowicie skład zarządu, w którym przez najbliższe pięć lat pracować będą: Jan Trafny z PO, Grzegorz Szafrański z PSL oraz Łukasz Czyrny również członek PO.

– Dziękuję wszystkim za ten wybór. Pracowaliśmy wspólnie nad tym projektem i nadal chcemy tworzyć nową jakość dla powiatu gryfickiego – mówił nowo wybrany starosta Ryszard Chmielowicz. – Dziękujemy za lata pracy poprzedniemu staroście oraz zarządowi, za inwestycje i wiele innych inicjatyw. Przed nami dużo zmian i wprowadzenie zupełnie innego formatu zarządzania, którego główną zasadą będzie kolegialne podejmowanie decyzji ważnych dla mieszkańców tego powiatu.

Tekst i fot. Marzena Domaradzka

Ryszard Chmielowicz nowym starostą gryfickim Ryszard Chmielowicz nowym starostą gryfickim Ryszard Chmielowicz nowym starostą gryfickim

Komentarze

Red
PZPR KPN PO nareszcie spoko.
2018-11-28 14:32:02
Red
PZPR-KPN-PO to jego rodowód.
2018-11-28 14:15:11
@Z deszczu pod rynnę
Może i racja ? Pochodzenie z po czy korzenie z po ? Czy to nie wszystko jedno , czy cokolwiek sie zmieni ?
2018-11-26 12:53:13
@@Marzenie
Akurat te ulice z brukiem są drogami powiatowymi a każdy gryficzanin mógł widzieć jak starosta i vice-s. chodzili po nich z długą dechą i sprawdzali , czy jest równo ! Są zdjęcia w necie . Nad morze może i są drogi lepsze , ale nie każdy tam jeżdzi , a słuchać łomotu aut na kocich łbach musi słuchać każdy , kto mieszka i znajdzie się na ulicy WP czy Niepodległości . Kierowcy gubią na tych ulicach jak tarka śruby , rowerzyści sa zmuszeni jeżdzić po chodnikach bo w szpary w bbruku wpadają im koła ! Natomiast to ,że w tych szparach zalegają śmieci , to może i wina miasta .
2018-11-25 17:17:13
@Marzenie...
Drogie Marzenie, osmielam sie, jako SromotnikBezwstydny, przypomnieć, że s t a r o s t a zarządza p o w i a t e m!!! Miastem i jego ulicami rządzi b u r m i s t rz i magistrackie pi.er.dzistołki!!! Rozliczajmy Sacia za drogi nad morze, do wojewody, do sasiednich powiatów a nie za magistrackie bezhołowie!
2018-11-25 14:39:28
PO-pier
Dyżurny czubek piszący PO musi komentować. @ "Z deszczu... PO-d rynne......I ciekawe... jakie i ten Pan ma KO-rzenie i PO-chodzenie... ?? 2018-11-24 23:16:01"....pyta psychol. No i co, lżej ci świrze?
2018-11-25 10:23:41
Z deszczu... PO-d rynne......
I ciekawe... jakie i ten Pan ma KO-rzenie i PO-chodzenie... ??
2018-11-24 23:16:01
a jednak wybory coś znaczą i dają !
Jeden monopol padł /?/ . Tylko czy na pewno ? Drugi trwa niezmiennie !
2018-11-24 22:41:41
Były Gryficzanin
Mieszkańcy Gryfic wspólczuje. Jeden wart drugiego. Szkoda mi młodych mieszkańców Gryfic, którzy muszą dojeżdzać do Goleniowa Nowogardu Szczecina, żeby zarobić parę groszy, aby móc godnie żyć. Pytanie co pan Chmielowicz dobrego dla Gryfic do tej pory zrobił? Czy stworzył choć 1 miejsce pracy, czy tylko żył jako urzędnik z naszych podatków i wydawał rozrzutnie nasze (państwowe) pieniądze.
2018-11-24 22:39:31
Hmm
Zeby PO-wygrywac takie Wybory, to trzeba miec "nosa i wyczucie"... PO-dobnie jak to ma miejsce w "Stettinie" !!
2018-11-24 21:08:04
obserwator
to wielkie świeto dla powiatu!!! wreszcie zniknie dyktatura!!
2018-11-24 21:02:25
a może ?
Może ta ekipa w zarządzie 3 PO +1 PSL , to nie będzie opozycja totalna wobec wszystkiego , tylko zespół . który okaże się zespołem oddanych mieszkańcom powiatu lokalnych patriotów ?
2018-11-24 18:57:34
Zamienił stryjek...
Platfus to platfus.
2018-11-24 18:25:20
nareszcie
DOBRA ZMIANA ! Zrobił swoje , tak jak chciał i do widzenia / albo raczej nie ! /.A z nim paru kolegów też -bay, bay !
2018-11-24 18:24:28
@To
Pewnie masz rację , ale może jednak coś do tych WŁADCÓW dotrze ? Niech nie robią jak im się zdaje , tylko to , co chcą wyborcy - ich sąsiedzi w tym wyludniającym się miasteczku .
2018-11-24 18:04:42
To
Chyba za bardzo łudzicie się .
2018-11-24 17:47:36
k
Mam nadzieję ,że nie tylko kolegialne , ale i konsultowane / kiedy to możliwe / z mieszkańcami będa te decyzje ! A nie na huuurrrra " upiększam Gryfice !!! " - brukując ulice ?. Buduję kładkę niczym Golden Gate ze stromymi schodami i zalamanymi podjazdami / na spółę z burmistrzem / . Były starosta robił, co chciał - czy pytał mieszkańców ? Raczej organizował im grzybobranie i serwował ;prosiaka i grochówkę / może i fajnie , ale ... .
2018-11-24 17:39:05
To
Jeden lepszy od drugiego