wtorek, 14 sierpnia 2018.
Strona główna > Wiadomości > Ryby źle się mają

Ryby źle się mają

Ryby źle się mają
Data publikacji: 2017-11-28 17:02
Ostatnia aktualizacja: 2018-07-12 12:31
Wywietleń: 3202 302949
Dziwnie wyglądające, z krwawymi wybroczynami na skórze. W rybackie sieci wpada coraz więcej chorych ryb. Owrzodzone flądry, węgorze z ropiejącymi ranami – to ostatnio zmora rybaków z Zatoki Puckiej. Każdego dnia wyciągają z wody nawet kilkadziesiąt nienadających się do spożycia sztuk. Mówią o prawdziwej pladze. Boją się przekazywać je nawet na paszę.

Rany na ciałach ryb są głębokie. Niektórzy twierdzą, że mają one pochodzenie mechaniczne. Ich zdaniem, wrzody to sprawa wtórna. Rybacy nie zgadzają się z takimi opiniami. Uważają, że rację mają ci eksperci, którzy złej kondycji ryb dopatrują się w chorobach roznoszonych przez foki. ©℗

Cały artykuł w „Kurierze Szczecińskim”, e-wydaniu i wydaniu cyfrowym z 28 listopada 2017 r.

Przemysław Weprzędz

Fot. Artur Bakaj

Komentarze

Ramonesca
naukowcy wskazują na chemię a nie na choroby od foki http://wyborcza.pl/1,75398,18189074,Z_Zatoki_Puckiej_znikaja_ryby__Czyja_to_wina_.html
2017-11-29 12:29:52
PRL78
Rybacy oskarżają foki bo to konkurencja dla nich.Ryby chorują ze względu na zanieczyszczenie wody. Każdy kto hoduje ryby o tym wie.
2017-11-29 06:34:02
Efekt 70-letnich... zaniedban
Tak to jest, jak przez 70 lat (1945-2015) wg. i Cenzury w Mediach... ukrywalo sie: co sie da i ile sie da i wszystko bylo "Cacy i Sia-La-La"...! A przez ostatnie 2 lata, ma to wszystko teraz nagle Wyzdrowiec !!
2017-11-29 00:20:41
k
chore ryby piszą komentarze typu "oj ! co się dzieje ! " Ludzie - zajmijcie sie swoim zdrowiem - specjaliści od puszcz , smogu , ryb , masła itd !
2017-11-28 23:22:36
~~
czas wydobyć beczki z chemią II wojny i obciążyć najeźdźców !!
2017-11-28 20:41:56
Wincenty
Okropności, co teraz dzieje się z przyrodą w Polsce. Chore ryby pewnie przez smog i zanieczyszczone morze.
2017-11-28 20:11:23
@"dobra zmiana..."
Mam nadzieję, że masz jakąś rodzinę i opiekę.
2017-11-28 20:04:18
"dobra zmiana..."
Puszcza Białowieska- zniszczona, konie Arabskie w stadninach - zdychają, masło drogie...mleko też,lotnisko Okęcie i Pałac Kultury-w likwidacji, sądy w rozsypce......nawet ryby zdychają... Nadmiar "wody święconej" czy kacze ekstrementa tak trują...