sobota, 11 lipca 2020.
Strona główna > Wiadomości > Połowy na bakier z prawem

Połowy na bakier z prawem

Połowy na bakier z prawem
Data publikacji: 2017-10-17 20:59
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:53
Wywietleń: 2007 297105

Łowienie ryb bez zezwolenia, błędne oznakowanie narzędzi połowowych oraz brak świadectw zdrowia i dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Takie nieprawidłowości ujawnili na morskich wodach wewnętrznych i morzu terytorialnym funkcjonariusze Pomorskiego Dywizjonu Straży Granicznej.

Podczas patrolowania rejonu portu Świnoujście łodzią SG-068 jej załoga natrafiła na jednostce bez nazwy mężczyznę zajmującego się rekreacyjnym łowieniem ryb. Jako że nie miał na to zezwolenia, strażnicy graniczni ukarali go mandatem i nakazali zaprzestać połowu.

Prawie milę morską na północ od Dźwirzyna funkcjonariusze z SG-046 skontrolowali łódź rybacką z czterema osobami na pokładzie. Dwóch członków załogi nie miało świadectwa zdrowia oraz dokumentów potwierdzających kwalifikacje. Z kolei pół mili morskiej na północ od kołobrzeskiego portu strażnicy graniczni sprawdzili kuter rybacki. Stwierdzili na nim błędne oznakowanie tyczek połowowych, które miały identyfikacje przypisane innej jednostce rybackiej. Ponadto jeden z załogantów nie miał świadectwa zdrowia.

W obu tych wypadkach naruszenia przepisów ustawy o bezpieczeństwie morskim komendant dywizjonu Straży Granicznej wystąpi do administracji morskiej z wnioskiem o wszczęcie postępowań administracyjnych wobec winnych. Natomiast w sprawie naruszenia ustawy o rybołówstwie morskim – także do Okręgowego Inspektoratu Rybołówstwa Morskiego w Słupsku.

(mg)

Fot. MOSG

Komentarze

Obs.ryver
Ja kupuję "głęboko mrożone" w hipermarketach- 70% lodu, 10% wody(po rozmrożeniu) a reszta-RYBA!!! Za tzw. komuny mieliśmy potężną flotę łowczą i mnóstwo tanich, pysznych ryb! Półki z octem-to dorobek nierobów z "S"!!!
2017-10-18 14:21:28
Rybackie?? Sieci?
na jeziorze Dąbskim w okolicach kanału Komorowskiego stoją nie oznakowane tyczki do sieci znacznik https://goo.gl/maps/xMh11G7yPP92 tyczki te wbite sa przez całe jezioro.Czy legalnie??
2017-10-18 10:43:06
rybki
To już lepiej iść do Auchana po łupacza z nicieniami, jak to ostatnio było opisywane.
2017-10-18 06:59:43

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
11
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

#GaszynChallenge Kurier Szczeciński dla Franka Kępy

kondolencje

Sonda

Czy zagłosujesz w drugiej turze wyborów prezydenckich?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie