czwartek, 23 stycznia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ruszamy: najlepsi na start!

Ruszamy: najlepsi na start!

Ruszamy: najlepsi na start!
Data publikacji: 2016-05-26 13:15
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:04
Wywietleń: 580 135311

Lista zamknięta, więc już mamy pewność, że w tegorocznej - już 42. - edycji „Całego Szczecina w kwiatach” weźmie udział elita zielonych kompozycji: balkonów, ogrodów i innych form zagospodarowania terenu. W gronie pretendentów do zwycięstwa najwięcej jest debiutantów, ale nie zabrakło również naszych wieloletnich przyjaciół.

Do tej pory aura wyjątkowo sprzyjała balkonowym nasadzeniom. Co widać na liście uczestników konkursu - gros z nich z lewobrzeża, co oznacza, że także w tym sezonie nie dojdzie do przełamania wieloletniej dominacji Śródmieścia w tej kategorii. Tym bardziej, że jego reprezentacja znów jest bardzo silna. Dość przypomnieć nazwiska wieloletnich przyjaciół i triumfatorów konkursu: Jadwigi Biejni, Anny i Jerzego Pruskich, Tadeusza Słodkowicza oraz Beaty Użarowskiej.

Niewiele większa reprezentacja jest w kategorii ogrodów. Tym razem to przekrój wszystkich rejonów miasta: od Kijewa, przez Żelechową, po Turzyn. Wśród zgłoszeń są wyłącznie debiutanci. Stąd dla konkursowego jury ocena w tej kategorii będzie pewnie największą zagadką.

Tradycyjnie, najciekawszej rywalizacji można się spodziewać wśród innych form zagospodarowania terenu zielonego (indywidualne i instytucje). Przystąpiło do niej 20 pretendentów. Wśród nich mamy niewiele placówek oświatowych, za to sporo podwórek. To sygnał, że „Zielone podwórka Szczecina" - sztandarowy w skali kraju program rewitalizacji śródmiejskich terenów przyległych do budynków, przejmowanych od gminy przez samorządy lokatorskie - przynosi oczekiwane efekty. To też dowód na prawdziwość tezy, że w tej kategorii startują osoby, które własnym wysiłkiem i zwykle na własny koszt, bądź przy symbolicznym wsparciu sąsiadów, zagospodarowują miejskie klomby i skwery. Bez ich uporu, wytrwałości i poświęcenia nie byłoby feerii barw szczecińskich przestrzeni zielonych lecz niegdysiejsze klepiska i ugory. Tym bardziej cieszy, że wśród pretendentów w tej kategorii znów powtarzają się nazwiska wieloletnich przyjaciół, jak: Krystyna i Jann Kaźmierscy, Barbara Kruk, Zbigniew Stankiewicz oraz Euroafrica Service Limited i Magnolia Park. Ale jest też spore grono debiutantów.

W pracach komisji konkursowej w tej edycji również będzie uczestniczyła Magdalena Grycko, ogrodnik miasta. W jej gestii będzie przyznanie dodatkowej nagrody specjalnej. Kolejną - przyzna publiczność, spośród grona finalistów, głosując w plebiscycie SMS-owym. Poza tym na uczestników najbardziej prestiżowej i lubianej ze szczecińskich zielonych rywalizacji czekają premiowane trzy pierwsze miejsca w każdej kategorii, dodatkowe nagrody dla debiutantów. Na wszystkich - morze podarunków od sponsorów „Całego Szczecina w Kwiatach", który odbywa się pod honorowym patronatem Piotra Krzystka - prezydenta miasta.

Listę uczestników 42. edycji „Całego Szczecina w kwiatach" przekazujemy komisji konkursowej. W przyszłym tygodniu przystąpi do prac. Jeszcze w czerwcu możemy się spodziewać pierwszej selekcji: opublikujemy nazwiska finalistów. Zwycięzców - jak chce tradycja - poznamy w ostatnią niedzielę września, podczas uroczystej gali w „Rajskim Ogrodzie. ©℗

Arleta NALEWAJKO

Ruszamy: najlepsi na start! Ruszamy: najlepsi na start! Ruszamy: najlepsi na start! Ruszamy: najlepsi na start!

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
3
na godz. 15:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Hardcorowe Serce II

Nekrologi

Sonda

Czy cieszą Cię wiosenne temperatury w styczniu?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie