poniedziałek, 16 września 2019.
Strona główna > Sport > KONKURS „KURIERA". Pas mistrza motywuje

KONKURS „KURIERA". Pas mistrza motywuje

KONKURS „KURIERA". Pas mistrza motywuje
Data publikacji: 2016-05-24 19:28
Ostatnia aktualizacja: 2016-05-25 11:20
Wywietleń: 620 135272

W sobotę (28 maja) o godz.19.30 w hali Azoty Arena rozpocznie się gala boksu zawodowego Szczecin Boxing Night, podczas której na ring powróci dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk. Jego rywalem będzie Niemiec Kai Kurzawa, a stawką potyczki - pas IBF Inter-Continental.

Walkę wieczoru poprzedzi pojedynek niepokonanego Michała Cieślaka, który skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Aleksandrem Kubichem. W gali wystąpi też trzech szczecinian: Paweł Stępień, Tomasz Król i Arkadiusz Szwedowicz.

Organizatorzy gali, prezydent miasta Szczecin Piotr Krzystek wraz z grupami boksu zawodowego Babilon Promotion i Sferis KnockOut Promotions, zapraszają do Azoty Areny na konferencję prasową (piątek, godz.15) połączoną z oficjalną ceremonię ważenia (pół godziny później). Zarówno konferencja, jak i ważenie, będą otwarte dla kibiców.

- Pas interkontynentalny do przepustka do czołówki rankingu federacji IBF - tłumaczy promotor pięściarza Andrzej Wasilewski. - Wysoka pozycja w tym zestawieniu pozwoli Krzysztofowi walczyć o mistrzostwo świata. Wcześniej bronił swojego pasa WBC aż sześć razy. Niestety, Rosjanin Grigorij Drozd, który pokonał go w Moskwie, nie chciał dać rewanżu, więc musieliśmy poszukać innej drogi do mistrzostwa i zdecydowaliśmy się na pas federacji IBF.

Trener polskiego boksera Fiodor Łapin jest optymistą jeśli chodzi o mistrzowskie ambicje swojego podopiecznego.

- Krzysztof chce odzyskać pas IBF, po który sięgnął wiele lat temu i to jest dla niego potężny, motywujący impuls - stwierdza szkoleniowiec, który pytany o szanse swojego pięściarza w konfrontacji z najwyżej notowanymi rywalami odpowiada krótko: - Każdy zawodnik na świecie jest w zasięgu Włodarczyka!

- Oczami wyobraźni widzę już trzech polskich mistrzów świata: Krzyśka Głowackiego z pasem WBO, siebie z IBF i Michała Cieślaka z jeszcze innym pasem - mówi Krzysztof Włodarczyk. - Krok po kroku i wszyscy osiągniemy to, do czego dążymy.

Bilety na galę dostępne są na stronie www.ebilet.pl oraz w kasie hali.

Konkurs „Kuriera"

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na zawody. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.boks. Na SMS-y czekamy tylko w środę (25 maja). Podwójne zaproszenia otrzymają pierwsze dwie osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.50. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: Krzysztofowi Włodarczykowi marzy się mistrzowski pas.

Fot. Piotr DUSZCZYK

Komentarze

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
12
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Przeszedł II Szczeciński Marsz Równości

Nekrologi

Sonda

Czy popierasz Marsz Równości?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie