Poniedziałek, 22 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

KONKURS „KURIERA". Pas mistrza motywuje

Data publikacji: 24 maja 2016 r. 19:28
Ostatnia aktualizacja: 25 maja 2016 r. 11:20
KONKURS „KURIERA". Pas mistrza motywuje
Krzysztofowi Włodarczykowi marzy się mistrzowski pas. Fot. Piotr DUSZCZYK  

W sobotę (28 maja) o godz.19.30 w hali Azoty Arena rozpocznie się gala boksu zawodowego Szczecin Boxing Night, podczas której na ring powróci dwukrotny mistrz świata wagi junior ciężkiej Krzysztof Włodarczyk. Jego rywalem będzie Niemiec Kai Kurzawa, a stawką potyczki - pas IBF Inter-Continental.

Walkę wieczoru poprzedzi pojedynek niepokonanego Michała Cieślaka, który skrzyżuje rękawice z Rosjaninem Aleksandrem Kubichem. W gali wystąpi też trzech szczecinian: Paweł Stępień, Tomasz Król i Arkadiusz Szwedowicz.

Organizatorzy gali, prezydent miasta Szczecin Piotr Krzystek wraz z grupami boksu zawodowego Babilon Promotion i Sferis KnockOut Promotions, zapraszają do Azoty Areny na konferencję prasową (piątek, godz.15) połączoną z oficjalną ceremonię ważenia (pół godziny później). Zarówno konferencja, jak i ważenie, będą otwarte dla kibiców.

- Pas interkontynentalny do przepustka do czołówki rankingu federacji IBF - tłumaczy promotor pięściarza Andrzej Wasilewski. - Wysoka pozycja w tym zestawieniu pozwoli Krzysztofowi walczyć o mistrzostwo świata. Wcześniej bronił swojego pasa WBC aż sześć razy. Niestety, Rosjanin Grigorij Drozd, który pokonał go w Moskwie, nie chciał dać rewanżu, więc musieliśmy poszukać innej drogi do mistrzostwa i zdecydowaliśmy się na pas federacji IBF.

Trener polskiego boksera Fiodor Łapin jest optymistą jeśli chodzi o mistrzowskie ambicje swojego podopiecznego.

- Krzysztof chce odzyskać pas IBF, po który sięgnął wiele lat temu i to jest dla niego potężny, motywujący impuls - stwierdza szkoleniowiec, który pytany o szanse swojego pięściarza w konfrontacji z najwyżej notowanymi rywalami odpowiada krótko: - Każdy zawodnik na świecie jest w zasięgu Włodarczyka!

- Oczami wyobraźni widzę już trzech polskich mistrzów świata: Krzyśka Głowackiego z pasem WBO, siebie z IBF i Michała Cieślaka z jeszcze innym pasem - mówi Krzysztof Włodarczyk. - Krok po kroku i wszyscy osiągniemy to, do czego dążymy.

Bilety na galę dostępne są na stronie www.ebilet.pl oraz w kasie hali.

Konkurs „Kuriera"

Dla naszych Czytelników mamy dwa podwójne zaproszenia na zawody. Aby wziąć udział w konkursie, należy wysłać SMS-a na numer 72601 z hasłem: kurier.boks. Na SMS-y czekamy tylko w środę (25 maja). Podwójne zaproszenia otrzymają pierwsze dwie osoby, które najszybciej przyślą SMS-a tuż po godz. 12.50. Koszt SMS-a - 2,46 zł z VAT. ©℗

(mij)

Na zdjęciu: Krzysztofowi Włodarczykowi marzy się mistrzowski pas.

Fot. Piotr DUSZCZYK

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA