Piątek, 23 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Rusza Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości

Data publikacji: 01 sierpnia 2019 r. 06:34
Ostatnia aktualizacja: 07 sierpnia 2019 r. 13:38
Rusza Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości
 

Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości zaczyna działać 1 sierpnia przy Poradni Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM na Pomorzanach w Szczecinie.

Otyłość to plaga XXI wieku. Na nadwagę (BMI 25-30) i otyłość (BMI powyżej 30) cierpią coraz młodsze osoby, także dzieci. Lekarze biją na alarm i podkreślają konieczność edukowania społeczeństwa w tym zakresie. Tym osobom, którym zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia dieta i więcej ruchu nie wystarczą, a nadwaga nie jest spowodowana np. zaburzeniami gospodarki hormonalnej, na pomoc przychodzi często chirurgia bariatryczna.

Tym zajmować się będzie nowa poradnia szpitala na Pomorzanach. Pacjent otrzyma w niej kompleksową opiekę lekarza chirurga, który przeprowadzi niezbędną diagnostykę, zakwalifikuje do ewentualnego zabiegu i przeprowadzi operację. Możliwe będą także konsultacje z dietetykiem i psychologiem.

- Takim zabiegom mogą się poddać jednak tylko określone grupy pacjentów, m.in. z bardzo zaawansowaną otyłością, u których choroba jest procesem długotrwałym, nie krótszym niż 5 lat, a inne sposoby walki z nadprogramowymi kilogramami nie przyniosły oczekiwanych rezultatów - mówi dr n. med. Krzysztof Kaseja z Poradni Chirurgicznego Leczenia Otyłości SPSK-2.

Do przychodni będzie można się rejestrować ze skierowaniem od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego poprzez Poradnię Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPSK-2, ze wskazaniem do chirurgicznego leczenia otyłości. Pacjenci przyjmowani będą raz w tygodniu - w czwartki. Nr telefonu do rejestracji: 91 466 22 13.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Antylekarz
2019-08-01 13:11:31
Wiecej szkód niż korzyści z zabiegu _ tluszcz bedzie sie odladal gdzie indziej na przyklad na watrabie co jest niebezpieczne u żarłoka
recepta darmowa
2019-08-01 09:21:30
- na taką "dolegliwość" (90%) pomaga jedynie "żryj połowę".
-
2019-08-01 09:13:53
Przed operacją jest jeszcze konsultacja z dietetykiem, badanie genetycznej skłonności do otyłości, czy spotkanie z trenerem na siłowni.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA