piątek, 28 lutego 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rusza Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości

Rusza Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości

Rusza Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości
Data publikacji: 2019-08-01 06:34
Ostatnia aktualizacja: 2019-08-07 13:38
Wywietleń: 1337 402559

Poradnia Chirurgicznego Leczenia Otyłości zaczyna działać 1 sierpnia przy Poradni Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej Samodzielnego Publicznego Szpitala Klinicznego nr 2 PUM na Pomorzanach w Szczecinie.

Otyłość to plaga XXI wieku. Na nadwagę (BMI 25-30) i otyłość (BMI powyżej 30) cierpią coraz młodsze osoby, także dzieci. Lekarze biją na alarm i podkreślają konieczność edukowania społeczeństwa w tym zakresie. Tym osobom, którym zmiana nawyków żywieniowych, odpowiednia dieta i więcej ruchu nie wystarczą, a nadwaga nie jest spowodowana np. zaburzeniami gospodarki hormonalnej, na pomoc przychodzi często chirurgia bariatryczna.

Tym zajmować się będzie nowa poradnia szpitala na Pomorzanach. Pacjent otrzyma w niej kompleksową opiekę lekarza chirurga, który przeprowadzi niezbędną diagnostykę, zakwalifikuje do ewentualnego zabiegu i przeprowadzi operację. Możliwe będą także konsultacje z dietetykiem i psychologiem.

- Takim zabiegom mogą się poddać jednak tylko określone grupy pacjentów, m.in. z bardzo zaawansowaną otyłością, u których choroba jest procesem długotrwałym, nie krótszym niż 5 lat, a inne sposoby walki z nadprogramowymi kilogramami nie przyniosły oczekiwanych rezultatów - mówi dr n. med. Krzysztof Kaseja z Poradni Chirurgicznego Leczenia Otyłości SPSK-2.

Do przychodni będzie można się rejestrować ze skierowaniem od lekarza ubezpieczenia zdrowotnego poprzez Poradnię Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej SPSK-2, ze wskazaniem do chirurgicznego leczenia otyłości. Pacjenci przyjmowani będą raz w tygodniu - w czwartki. Nr telefonu do rejestracji: 91 466 22 13.

(gan)

Fot. Dariusz Gorajski

Komentarze

Antylekarz
Wiecej szkód niż korzyści z zabiegu _ tluszcz bedzie sie odladal gdzie indziej na przyklad na watrabie co jest niebezpieczne u żarłoka
2019-08-01 13:11:31
recepta darmowa
- na taką "dolegliwość" (90%) pomaga jedynie "żryj połowę".
2019-08-01 09:21:30
-
Przed operacją jest jeszcze konsultacja z dietetykiem, badanie genetycznej skłonności do otyłości, czy spotkanie z trenerem na siłowni.
2019-08-01 09:13:53

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
2
na godz. 00:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
wienbe logo Oderpartnerschaft logo
LESEN SIE MEHR

Filmy

Lanie betonu na węźle Łękno

Nekrologi

Sonda

Czy obawiasz się koronawirusa?

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie