Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego

Data publikacji: 05 września 2016 r. 13:18
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:14
Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego
 

Od poniedziałku do 25 września mieszkańcy Szczecina będą mogli składać swoje projekty, w których wskażą na co ich zdaniem powinna zostać wydana tegoroczna pula Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego, czyli 7 mln zł.

Każdy mieszkaniec może złożyć nieograniczoną liczbę propozycji. Projekty będą podzielone na trzy kategorie:

- ogólnomiejskie – takie, z których będą mogli korzystać mieszkańcy więcej niż jednej dzielnicy. Na te projekty przeznaczono z całej puli 2 100 000 zł (maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć tej kwoty). 

- dzielnicowe duże – budżet na każdą dzielnicę (Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód) to kwota 980 000 zł, (wartość jednego projektu powinna mieścić się w przedziale od 122 500 zł do 980 000 zł).

- dzielnicowe małe – budżet na każdą dzielnicę (Północ, Prawobrzeże, Śródmieście, Zachód) to kwota 245 000 zł. Maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć kwoty 122 500 zł, co oznacza, że w poszczególnych dzielnicach będą realizowane przynajmniej dwa projekty zgłoszone przez mieszkańców.

W zależności od tego jak zagłosują mieszkańcy w 2017 roku będą realizowane: przynajmniej 1 projekt ogólnomiejski, 4 dzielnicowe duże i 8 dzielnicowych małych. 

 

Ze środków SBO mogą być finansowane zadania:

- o charakterze inwestycyjnym, 

- należące do zadań własnych Miasta,

- zlokalizowane w przestrzeni miejskiej i na majątku Miasta, nieobciążonym na rzecz osób trzecich i nieprzeznaczonym na sprzedaż, 

- zgodne z kompetencjami Miasta,

- ogólnodostępne dla wszystkich mieszkańców,

- możliwe do realizacji w ciągu jednego roku budżetowego,

- których szacunkowy koszt nie przekracza wartości, o której mowa powyżej,

- zgodne z obowiązującymi w Mieście planami, programami i strategiami,

w tym w szczególności z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego,

- nienaruszające obowiązujących przepisów prawa, prawa osób trzecich, w tym prawa własności,

- niepolegające wyłącznie na sporządzeniu projektu bądź planu zadania inwestycyjnego,

- w przypadku projektów wymagających współpracy instytucjonalnej podmiotów zewnętrznych należy  uzyskać pisemną zgodę dotyczącą powstawania na ich terenie zadania inwestycyjnego i wyrażenia woli jego utrzymania.

 

Formularz Zgłoszeniowy jest dostępny:

1) w wersji elektronicznej: na stronie internetowej Urzędu Miasta Szczecin, zwanym dalej Urzędem,

oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu (http://konsultuj.szczecin.pl lub

bip.um.szczecin.pl/konsultacje),

2) w wersji papierowej: w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu, sala 62 (Pl. Armii Krajowej 1

w Szczecinie) oraz w Biurze Obsługi Interesantów Filii Urzędu na Prawobrzeżu (ul. Rydla 39/40

w Szczecinie), w godzinach pracy Urzędu, a także w siedzibach Rad Osiedli, w godzinach

pełnienia przez nie dyżurów, zgodnie z informacją zawartą na stronie: http://osiedla.szczecin.pl.

 

Kompletny i własnoręcznie podpisany Formularz należy:

- przesłać w wersji elektronicznej w formie skanu (plik PDF) oraz w wersji edytowalnej (plik WORD) na adres: sbo2017@um.szczecin.pl, 

lub

- złożyć w wersji papierowej w jednym z następujących miejsc: 1) w Biurze Obsługi Interesantów Urzędu Miasta Szczecin, sala 62 (Pl. Armii Krajowej 1) - w godzinach pracy Urzędu, 2) w Biurze Obsługi Interesantów Filii Urzędu Miasta Szczecin na Prawobrzeżu (ul. Rydla 39/40) - w godzinach pracy Urzędu, 3) w siedzibach Rad Osiedli - w godzinach pełnienia przez nie dyżurów, zgodnie z informacją zawartą na stronie: http://osiedla.szczecin.pl.

Osoby zainteresowane złożeniem wniosku już dziś zapraszamy na otwarte spotkanie 8 września o godz. 17.00 w Sali Sesyjnej Urzędu Miasta, z pracownikami Biura ds. Organizacji Pozarządowych na którym odpowiedzą na wszystkie pytania i rozwieją ew. wątpliwości dotyczące sposobu wypełniania wniosku.

Do końca października zespół ds. SBO wybierze spełniające w/w kryteria projekty, spośród których w drodze głosowania mieszkańcy wskażą zwycięzców. Inwestycje, które dostaną najwięcej głosów zostaną wpisane do budżetu miasta na 2017 rok.

Fot. Robert STACHNIK

 

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Z kołomącia.
2016-09-06 09:12:48
Kogo obchodzi jakieś tam Gryfino, mówimy o Szczecinie.
obywatel niebudżetowy
2016-09-05 23:34:31
Dobra idea - myśl , co trzeba zrobić , bo odp. "służby " i instytucje z takiego myślenia są zwolnione . Ty wymyślisz- może wygrasz parę zł dla lokalnej społeczności , ale czy to ma zastąpić odpowiedzialność urzędników , którym płaci się za działania , do których są zobowiązani umową o pracę i zadaniami statutowymi tych instytucji ? Np. jeżeli w Gryficach ulice w centrum są brufdne w niedzielę , to mieszkańcy mogą zgłosić , aby z tego budżetu sfinansować ich sprzątanie ?
Jarun
2016-09-05 14:33:44
Oczyścić j.Rusałkę przy Teatrze Letnim, zwłaszcza ten "kożuch" pod mostkiem, no i mostek przywrócić do dawnego uroku, pościągać kłódki i zrobić japońskie daszki. Wiem - dla urzędu jest to niewykonalne. Był sobie kiedyś Quistorp...dawno temu. Dzisiaj mamy "Wesołego Piotrusia".
Honorat
2016-09-05 14:33:03
Nowe wnioski? Jeszcze stare nie zostały zrealizowane. Co z rekonstrukcją d. Alei Kwiatowej? Co z przebudową skrzyżowania ulic Łubinowej, Przelotowej, Handlowej i Nałkowskiej? Nic tam się nie dzieje: ani śladu początków budowy ronda czy świateł. Po co przyjmować nowe wnioski? Taka sztuka dla sztuki? Uspokojenie sumienia urzędników miejskich?
Miasto a obywatele
2016-09-05 13:43:03
Bardzo motywujący jest artykuł dotyczący przejścia podziemnego przy Galaxy. Nieważne, na co głosują ludzie, skoro miasto i tak zrobi swoje. Aechhh szkoda pisać.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA