Sobota 21 maja 2022r. 
REKLAMA

Rusza kolejny sąsiedzki ogród

Data publikacji: 2016-07-23 06:44
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 11:10
Rusza kolejny sąsiedzki ogród
 

W sobotę (23 lipca) w Szczecinie ruszy Sąsiedzki Ogród Kultury. Na działce przy ul. Świętego Ducha mieszkańcy posadzą rośliny, zorganizują piknik, odbędą się warsztaty i koncerty.

Sąsiedzki Ogród Kultury to inicjatywa fundacji „Na Odrze”. Organizacja wzięła udział w konkursie ogłoszonym przez Kompanię Piwowarską Lech oraz Fundację Urban Forms. Założeniem rywalizacji było wyłonienie przedsięwzięcia, które zmieni fragment przestrzeni publicznej w jednym z polskich miast. Pomysł szczecinian zdobył ponad osiemdziesiąt tysięcy głosów i wygrał w ogólnopolskim głosowaniu. Nagrodą było 100 tys. zł.

W Szczecinie zgłoszono propozycję zagospodarowania działki przy ul. Świętego Ducha, w pobliżu Trafostacji Sztuki i w sąsiedztwie ul. Wyszyńskiego. W ogrodzie ma się znaleźć m.in. szklarnia w namiocie sferycznym, strefa relaksu, kino plenerowe, ogród warzywny, łąka kwiatowa, bar.

SOK ruszy w sobotę o godz. 10. Wtedy odbędą się ćwiczenia jogi dla chętnych. Należy wziąć ze sobą matę lub ręcznik. O godz. 11 rozpocznie się wspólne sadzenie roślin. Chętni powinni mieć ze sobą rękawice i narzędzia. O godz. 13 wielkie podlewanie, czyli bitwa wodna. O godz. 14 odsłonięty zostanie mural, a o godz. 15 zacznie się piknik sąsiedzki. O godz. 19 zagra zespół MA, na godz. 22 zaplanowano projekcję na ścianach budynku Trafostacji Sztuki.

W niedzielę o godz. 11 wystartuje targ śniadaniowy. Będzie można kupić wyroby lokalnych producentów. Na godz. 16 przewidziano kolejne zabawy i atrakcje dla sąsiadów. O godz. 18 zagra zespół TBA.        

(szymw)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: ostatnie przygotowania do otwarcia Sąsiedzkiego Ogrodu Kultury

 

 

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA