Poniedziałek, 25 września 2023 r. 
9 szczecin
REKLAMA

Kurs na... zdrowego ducha

Data publikacji: 14 lipca 2016 r. 19:28
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Kurs na... zdrowego ducha
W sobotę dawna aleja kwiatowa otworzy się na „Aktywny Szczecin". Do udziału w wydarzeniu o charakterze rodzinnego festynu są zaproszeni wszyscy szczecinianie i turyści. Wstęp wolny. Humor obowiązkowy. Fot. Dariusz GORAJSKI  

„Aktywny Szczecin" - to tytuł kolejnego z cyklu wydarzeń, jakie w tym roku dzieją się w przestrzeni dawnej alei kwiatowej za sprawą zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Tym razem - już w sobotę (16 lipca) - familijna zabawa ma przebiegać zgodnie z ideą: „W zdrowym ciele - zdrowy duch".

Będzie scena, a na niej nie tylko muzyka, ale też pokazy brazylijskiej sztuki walki Capoeira oraz jogi, a m.in. również trening zumby. Wzdłuż „Kolorowej Alei" staną także stoiska, w których będzie można skorzystać z porad dietetyka i psychologa, pomiarów poziomu ciśnienia i cukru we krwi. Dla ciała będzie też degustacja tzw. zdrowych przekąsek, a dla ducha - spotkania z miejskimi przewodnikami oraz postaciami o wielkim harcie ducha: Aleksandrem Dobą, Hubert Matynią, Moniką Pyrek i Markiem Kolbowiczem.

- Aktywny Szczecin to pewna filozofia - przekonują organizatorzy wydarzenia z DK „Słowianin". - Można miasto postrzegać jako system infrastruktury i usług komunalnych. Ale można też jako organizm społeczny. Społeczny, a więc wspólny. Bo miasto, tak jak człowiek, jest zwierzęciem społecznym. Tym zdrowszym, im więcej energii czerpie z aktywności swoich mieszkańców. Indywidualnej i zbiorowej. Sportowej i rekreacyjnej, ale również ich twórczej, artystycznej, społecznej, duchowej kreatywności.

„Aktywny Szczecin" otworzy się w sobotnie południe (g. 12), a potrwa do godz. 17. Miejscem - deptak pl. Żołnierza Polskiego: od sceny przy zegarze słonecznym po „szklaną pułapkę".

* * *

Tegoroczne wydarzenia w przestrzeni d. alei kwiatowej są efektem realizacji założeń zwycięskiego projektu Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego (edycja 2015) i ustaleń z pomysłodawcą, które zakładają pełne wykorzystanie potencjału tego miejsca. Projekt „Kolorowa Aleja" współorganizują: Urząd Miasta Szczecina, Dom Kultury „Słowianin" oraz Międzynarodowe Targi Szczecińskie. ©℗

(an)

Fot. Dariusz GORAJSKI

Na zdjęciu: w sobotę dawna aleja kwiatowa otworzy się na „Aktywny Szczecin". Do udziału w wydarzeniu o charakterze rodzinnego festynu są zaproszeni wszyscy szczecinianie i turyści. Wstęp wolny. Humor obowiązkowy.REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Zako
2016-07-15 15:48:31
Tak, tak, humor nade wszystko. Można się będzie pośmiać (przez łzy) z klombów kwiatowych stojących na bardzo estetycznych paletach transportowych.
rob
2016-07-15 10:55:49
A moze by tak tam po nawiezc i wysypac kilka ton czarnej ziemi i zasiac trawe???

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA