Poniedziałek, 02 października 2023 r. 
22 szczecin
REKLAMA

Ruch, czyli zdrowie i uroda [GALERIA]

Data publikacji: 16 lipca 2016 r. 14:31
Ostatnia aktualizacja: 09 lipca 2019 r. 11:09
Ruch, czyli zdrowie i uroda
Fot. Ryszard Pakieser  

Tor kapslowy z przeszkodami, a do tego - służący przewrotom nie tylko na brzuchu - trzepak oraz gumy do skakania. Dla wielu to może być swoisty powrót do podwórkowej przeszłości. Tymczasem to właśnie się dzieje w sobotę (16 lipca) w przestrzeni dawnej alei kwiatowej. Za sprawą jednego z cyklicznych wydarzeń pn. „Kolorowa Aleja". Tym razem przebiegającego w myśl maksymy: „W zdrowym ciele - zdrowy duch".

Zaczęło się w samo południe, a skończy o godz. 17. Mowa o sobotnim wydarzeniu, zachęcającym wszystkich szczecinian, niezależnie od wieku, do zdrowego stylu życia i aktywnego spędzania wolnego czasu. Do czego przekonują goście specjalni imprezy: Aleksandr Doba, Hubert Matynia, Monika Pyrek i Marek Kolbowicz.

- Ruszajcie się, na zdrowie! - apelowała Monika Pyrek, której sport wyczynowy, czyli skok o tyczce, przyniósł mistrzowskie tytuły, międzynarodową sławę i medale, a jaką potem pokochali widzowie „Tańca z Gwiazdami", przy których wsparciu zdobyła „Kryształową kulę".

Zatem na festynie ph. „Aktywny Szczecin" można nie tylko poszaleć na trzepaku, pograć w gumę i ścigać się kapslami, ale również zagrać w plenerowe warcaby czy postrzelać piłką. Jest też scena, a na niej energetyczna muzyka, bębny, pokazy brazylijskiej sztuki walki Capoeira oraz jogi, jak również trening zumby. Opodal nie tylko sprzęt do ćwiczenia tężyzny fizycznej, jak choćby „wioślarze", ale również propozycje szczecińskich klubów fitness i domu seniora. Nie zabrakło propozycji zdrowego jadła, czyli wegetariańskich przekąsek, jak również obleganego stoiska medycznego, gdzie można skorzystać z bezpłatnych porad dietetyka oraz psychologa, pomiarów poziomu ciśnienia i cukru we krwi.

Jak widać, warto dziś obrać kurs na deptak pl. Żołnierza Polskiego. Zapraszają: Urząd Miasta Szczecina, Dom Kultury „Słowianin" oraz Międzynarodowe Targi Szczecińskie. ©℗
(an)
Fot. Ryszard Pakieser, Arleta Nalewajko

Więcej zdjęć Ryszarda Pakiesera w naszej galerii

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

dobra rada
2016-07-17 07:40:55
Przeprowadzić taka akcję przede wszystkim w szkołach , bo to tam zaczyna sie problem. To przecież otłuszczone , uprawiające jedyny sport ,czyli żarcie ciastek, nauczycielki, sekretarki, sprzątaczki piętnują nie tylko uczniów , których widzą na podwórku np.jeżdżących na rolkach , zaszczuwają tez ich matki - bo ich zdaniem praktykują uliczne wychowanie.Czyli są patologiczne, rozwijają patologię w naszej ukochanej ojczyznie!

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA