czwartek, 02 kwietnia 2020.
Strona główna > Wiadomości > Rusza budowa nowej ścieżki rowerowej z Kijewa do Jezierzyc

Rusza budowa nowej ścieżki rowerowej z Kijewa do Jezierzyc

Rusza budowa nowej ścieżki rowerowej z Kijewa do Jezierzyc
Data publikacji: 2020-02-16 18:27
Ostatnia aktualizacja: 2020-02-18 15:22
Wywietleń: 1086 443149

Budowa nowej trasy rowerowej rozpocznie się w przyszłym tygodniu na odcinku od Kijewa do Jezierzyc. To fragment tzw. Trasy Pojezierzy Zachodnich. Łączna długoś ścieżki ma mieć 9,3 km.

- Droga będzie przebiegała od ulicy Dąbskiej, przez tereny leśne i dalej wzdłuż ulic: Trzcinowej, Uczniowskiej, Kołbackiej, Buczynowej, Mostowej, Wiewiórczej, aż do ulicy Gościnnej w Jezierzycach. W zależności od odcinka będzie wykonana z nawierzchni bitumicznej lub kruszywa. Fragmentami będzie również poprowadzona w formie pasów rowerowych, po istniejącej już nawierzchni - mówi Paulina Łątka z Centrum Informacji Miasta Szczecin.

Koszt przedsięwzięcia to około 7 milinów złotych. Zakończenie budowy planowane jest na listopad 2020 roku.

(ip) 

Fot. Ryszard PAKIESER (arch.)

 

Komentarze

mar
super ale ta ścieżka rowerowa chyba ze złota będzie zrobiona 753tys za 1km szok , jak się szasta pieniędzmi
2020-02-18 14:38:09
cyklo
a kiedy wreszcie rozpocznie się budowa velostrady Szczecin - Gorzów Wlkp?
2020-02-18 10:19:49
Kalafior
Nareszcie.
2020-02-18 05:04:16
TZ.
No to teraz trzeba zrobić krok dalej i zaplanować drogę rowerową z Jezierzyc do Motańca, gdzie zaczyna się już droga rowerowa nad jezioro Miedwie i do Stargardu. Umożliwi to mieszkańcom Szczecina dojazd na rowerze nad jezioro Miedwie. To sprawa gminy Kobylanka i Lasów Państwowych, ale władze Szczecina mogłyby też - a nawet powinny -partycypować w takiej inwestycji. Chodzi tu raptem o odcinek długości 3,5 kilometra przez las, gdzie nie trzeba kłaść asfaltu, lecz wystarczy drobne, dobrze ubite kruszywo.
2020-02-17 20:05:11
SromotnikBezwstydny
Dzieje się! I dobrze!!!
2020-02-17 17:53:31
i co i nic
A węzeł w Kijewie woła o pomstę.
2020-02-17 17:24:20
Śmigacz
Bardzo dobra wiadomość. Będzie można wreszcze rowerem turystycznym dojechać do Morzyczyna. Może do jazdy na rowerze zachęci też tych z wielkimi zadami wciśniętych w siedzenia kopcącego złomu.
2020-02-17 17:08:57
roweroświr
I potem okazuje się po wydanych milionach złotych że jeździ 1 rower dziennie ścieżką albo w ogóle nie jeździ
2020-02-17 16:19:34
BULBUL
A co Marco mają budować dla samochodów!!!!!!!!!!!!!!!!! rower powinien mieć takie same warunki jak głupi samochód kupa złomu
2020-02-17 10:43:00
gh
Prawidłowa nazwa to TRASA rowerowa (ewentualnie szlak) - ścieżka jest nazwą potoczną i nieprawidłową. W treści artykułu jest OK, ale tytuł utrwala złą nomenklaturę.
2020-02-17 07:55:19
Marco
I znowu wszystko rowery