czwartek, 01 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Ruch na torach wznowiony!

Ruch na torach wznowiony!

Ruch na torach wznowiony!
Data publikacji: 2016-02-18 17:05
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 10:54
Wywietleń: 1320 120533

Szybciej, niż zakładano, udało się przywrócić ruch pociągów na odcinku od stacji w Szczecinie-Dąbiu do Szczecina Głównego. Cztery cysterny, które w poniedziałek wykoleiły się w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdu kolejowego przy ul. Wiosennej, zostały opróżnione z amoniaku. Postawiono  je już „do pionu”, ale jeszcze nie na tory. Akcja stawiania wagonów została przeprowadzona skutecznie w nocy z środy na czwartek. Wpływ na to miały także sprzyjające warunki atmosferyczne.

Ruch pociągów na tym odcinku, oczywiście poza torem, na którym doszło do wykolejenia pociągu towarowego, przywrócony został wczoraj o godz. 16.40. Pierwszy pociąg, który dojechał do Szczecina Głównego obsługiwał trasę Poznań  - Świnoujście. Autobusowa komunikacja zastępcza została zatrzymana o godz. 17.

- Akcja przebiegała sprawnie, a ekipy ratownicze i techniczne wykazały się dużym profesjonalizmem. Nie doszło do rozszczelnienia cystern, a zabezpieczenie akcji przebiegło prze żadnych zakłóceń. Dlatego udało się szybciej przywrócić ruch na torach - podkreśla Tomasz Kubiak, oficer prasowy KW Straży Pożarnej w Szczecinie.

(mos)

fot. Ryszard PAKIESER/archiwum

Komentarze

Dodaj komentarz

logo hejt stop
Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 21:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Filmy

Skoki z komina Wiskordu

Nekrologi

Sonda

Czy wprowadzenie ulic z uspokojonym ruchem przy zachowaniu miejsc parkingowych w okolicach pl. Orła Białego w Szczecinie to dobre rozwiązanie?

 

W Kurierze Szczecińskim
Pierwsza strona
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do eKuriera
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie