Środa, 17 kwietnia 2024 r. 
REKLAMA

Ruch na torach wznowiony!

Data publikacji: 18 lutego 2016 r. 17:05
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:44
Ruch na torach wznowiony!
 

Szybciej, niż zakładano, udało się przywrócić ruch pociągów na odcinku od stacji w Szczecinie-Dąbiu do Szczecina Głównego. Cztery cysterny, które w poniedziałek wykoleiły się w bezpośrednim sąsiedztwie przejazdu kolejowego przy ul. Wiosennej, zostały opróżnione z amoniaku. Postawiono  je już „do pionu”, ale jeszcze nie na tory. Akcja stawiania wagonów została przeprowadzona skutecznie w nocy z środy na czwartek. Wpływ na to miały także sprzyjające warunki atmosferyczne.

Ruch pociągów na tym odcinku, oczywiście poza torem, na którym doszło do wykolejenia pociągu towarowego, przywrócony został wczoraj o godz. 16.40. Pierwszy pociąg, który dojechał do Szczecina Głównego obsługiwał trasę Poznań  - Świnoujście. Autobusowa komunikacja zastępcza została zatrzymana o godz. 17.

- Akcja przebiegała sprawnie, a ekipy ratownicze i techniczne wykazały się dużym profesjonalizmem. Nie doszło do rozszczelnienia cystern, a zabezpieczenie akcji przebiegło prze żadnych zakłóceń. Dlatego udało się szybciej przywrócić ruch na torach - podkreśla Tomasz Kubiak, oficer prasowy KW Straży Pożarnej w Szczecinie.

(mos)

fot. Ryszard PAKIESER/archiwum

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA