Wtorek, 20 lutego 2024 r. 
REKLAMA

Rozstrzygnięcie po wyborach

Data publikacji: 28 września 2015 r. 21:56
Ostatnia aktualizacja: 11 kwietnia 2021 r. 15:28
Rozstrzygnięcie po wyborach
Fot. R.STACHNIK (arch.)  

Konsultacje społeczne w sprawie nadania imienia Mariana Jurczyka aktualnej ulicy Obrońców Stalingradu odbędą się dopiero po 25 października. Radni nie chcą, aby ta sprawa stała się jednym z tematów kampanii wyborczej do parlamentu. Ale skłaniaja się ku koncepcji znalezienia innego miejsca dla uhonorowania byłego prezydenta Szczecina.

W czerwcu tego roku komisja bezpieczeństwa publicznego i samorządności Rady Miasta Szczecin pozytywnie rozpatrzyła wniosek o nadanie ulicy Obrońców Stalingradu nowej nazwy - Mariana Jurczyka. Pomysł wzbudził sporo kontrowersji oraz stanowczy sprzeciw większości mieszkańców tej ulicy. W lipcu przewodniczący komisji - radny Piotr Jania (PiS) uznał, że jej członkowie pospieszyli się z decyzją o zmianie nazwy, bo zostali wprowadzeni w błąd przez wnioskodawców, czyli Stowarzyszenie Grudzień 70 Styczeń 71.

- Mówili, że rozmawiali z mieszkańcami budynków przy tej ulicy i oni się zgadzają na przemianowanie. A tymczasem większość ludzi tam mieszkających sprzeciwia się takiej decyzji - mówił Jania.

Przewodniczący zapowiedział, że komisja nie będzie przeciwko mieszkańcom oraz zaproponuje wystąpienie do prezydenta Szczecina z apelem o przeprowadzenie konsultacji społecznych w sprawie zmiany nazwy ulicy.

W poniedziałek okazało się, że Jania złoży taki wniosek. Ale dopiero na przełomie października i listopada.

- Nie chcemy, jako komisja, aby ulica imienia Mariana Jurczyka stała się tematem kampanii wyborczej. Bo wszystko może nim być przecież. Dlatego do sprawy wrócimy po wyborach. Ale na razie komisja skłania się ku pomysłowi znalezienia innego miejsca dla uhonorowania Jurczyka. Nie ulicę Obrońców Stalingradu - wyjaśnił Jania. ©℗

(dar)

Fot. Robert Stachnik

REKLAMA
REKLAMA

Komentarze

Mieszkańcy
2015-11-26 16:04:16
Skoro mieszkańcy tej ulicy oraz przedsiębiorcy nie wyrażają zgody na zmianę ulicy to dlaczego Rada Miasta i to Stowarzyszenie tego nie uszanuje. Nikt inny jak oni bedą ponosić niedogodności i koszty z tego tytułu. Wszystkie dokumenty trzeba zmieniać, ludzie mają kredyty , wszystkie dokumenty z bankami trzeba zmieniać, akty notarialne ze stara ulicą i aneksy , albo poświadczenia od którego roku obowiązuje ta ulica. Dalej zmiany w ksiegach wieczystych ... dowody osobiste, ubezpieczenia, dowody rejestracyjne ... Ludzie czy wyście powariowali ??? A kto zaprowadzi starsze osoby , kto zapłaci za notarialne pełnomocnictwa starszych osób lub kto ich zawiezie ?
aero
2015-09-29 11:07:51
Port Lotniczy w Goleniowie im Mariana Jurczyka !
SromotnikBezwstydny
2015-09-29 10:13:07
Ja radzę przywrócić nazwę Al.Jedności Narodowej... tak potrzebnej teraz (szczególnie teraz i zawsze)...zamiast Al. Jp2 (który dzieli a nie łączy).
Czytelnik Kuriera,
2015-09-29 09:10:17
A kiedy wreszcie "PO-wymiera" PO-stkomunistyczna Cenzura Kuriera ! Dotyczy wczoraj w nocy wpisanego komentarza ! !
Imię
2015-09-29 06:21:12
Kto w ogóle wpadł na tak niedorzeczny pomysł? Jest tyle uliczek na nowych osiedlach, a nie, zmieniać jedną z głównych ulic w centrum wojewódzkiego miasta. Jest również wiele skwerów i placów, którym można nadać imię.

Dodaj komentarz

HEJT STOP
0 / 500


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA