wtorek, 20 października 2020.
Strona główna > Wiadomości > Nowe tablice z nazwami ulic

Nowe tablice z nazwami ulic

Nowe tablice z nazwami ulic
Data publikacji: 2018-09-29 09:54
Ostatnia aktualizacja: 2019-07-09 12:21
Wywietleń: 1021 352357

678 nowych tablic z nazwami ulic zostanie zamontowanych w kolejnych miejscach do końca października. Tym razem nowości pojawią się na osiedlach północnego Szczecina oraz na prawobrzeżu.

– Trwa montaż kolejnych elementów w ramach Systemu Informacji Miejskiej. Nowe tablice będzie się można niebawem zobaczyć na Golęcinie, Gocławiu, Skolwinie oraz Stołczynie – są to ostatnie osiedla na lewobrzeżu. Po zakończeniu prac w tych miejscach ekipy montujące zaczną wymianę oznakowania na prawobrzeżu w Podjuchach, Żydowcach i Kluczu. Zostaną również wymienione tabliczki posesyjne na budynkach gminnych. Razem 520 tabliczek numerowych – informuje Hanna Pieczyńska z Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego.

Jak dodaje, ujednolicenie tablic poprawia ład wizualny w naszym mieście.

– Kolory zielony i niebieski już teraz jednoznacznie kojarzą się ze Szczecinem, a wprowadzanie kolejnych spójnych elementów wpływa na jakość przestrzeni publicznej – dodaje H. Pieczyńska.

Umowa na ten etap prac została podpisana z firmą Giera Znaki Drogowe z Jonkowa k/Olsztyna. Całość zadania wyceniono została na 528 523,41 zł brutto. Umowa ma być zrealizowana do końca października.

(p)

Fot. ZDiTM

Komentarze

Inkwizytor
Zaiste wielce "imponujące" osiągnięcie 12-letnich rządów pana prezydenta Krzystka...
2018-09-29 15:44:42
Fakt
Pieniądze wydane w imię jakiejś utopii
2018-09-29 12:47:38
cap ko0ścielny
Czy nazwy ulic już zatwierdził IPN i arcy bi skop? Jak długo będą obowiązywać? Czy napisy nie mogą byś z farby fluoroscencyjnej? Wstydzicie się tych nazw, np. ul.Łupaszki- przeklętego przez jego ofiary???
2018-09-29 12:39:35
Krys
Białe litery na niebieskim tle były bardziej widoczne
2018-09-29 10:52:53
Honorat
Nazwy ulic na tych tabliczkach napisane są mniejszą czcionką niż kiedyś. Dla spacerujących to nie gra roli, natomiast kierowca szukający jakiejś ulicy może mieć problemy. Przecież nie może tak być jak w filmie "Nie lubię poniedziałku", kiedy dorożkarz wysiada z dorożki i podchodzi bliżej tabliczki, żeby zobaczyć co na niej jest. Druga sprawa: komu przeszkadzały dawne barwy Szczecina: granatowy i bordowy? Takie kolory zostały jeszcze na emblematach klubu sportowego Pogoń.
2018-09-29 10:52:36
Bez sensu
Gdzie są stare tablice? Gdzie są tony złomu? Dodam, że wymienia się wszystkie słupki. Czyżby wymiana słupków miała poprawić estetykę?
2018-09-29 10:50:12
ala66
Czy każdy znak musi być montowany na osobnym słupie? Nie można na jednym? Wiele jest zasłoniętych przez roślinność. Niektóre są niewidoczne z pozycji kierowcy. Pani Pieczyńska, czy w ZDiTM ktoś to ogarnia?
2018-09-29 10:25:03