niedziela, 27 maja 2018.
Strona główna > Wiadomości > Plac dla ludzi

Plac dla ludzi

Plac dla ludzi
Data publikacji: 2016-05-19 18:00
Ostatnia aktualizacja: 2018-05-10 12:37
Wywietleń: 222 134378

Już są ławki wokół kamienia z wyrytym nazwiskiem patrona skweru: płk. Ryszarda Kuklińskiego. Za dwa miesiące w sąsiedztwie stanie jeszcze tzw. zielona siłownia oraz ogrodzony wybieg dla psów. Tak się zmienia - zgodnie z sugestiami mieszkańców - jeden z głównych placów Niebuszewa.

Pierwsze zmiany w tym miejscu nastąpiły w ubiegłym roku, za sprawą realizacji jednego z projektów Szczecińskiego Budżetu Obywatelskiego. Miejsce tzw. przydeptów zastąpiła ścieżka o nowej nawierzchni, a w sąsiedztwie przystanków wytyczony skwer z ławkami.

- Wprawdzie jest gdzie posiedzieć, ale widok marny: na tyły przystankowych wiat. Przydałyby się jakieś kolorowe akcenty: pnącza na stelażach, kwiatowe rabaty czy choćby donice z ciekawymi roślinami albo nasadzenia berberysów, jakie widać na niedalekim skwerze Barbary - komentuje pan Waldemar, mieszkający przy pobliskiej ul. Kołłątaja, a na skwer Kuklińskiego docierający podczas codziennych spacerów z psem. - Poza tym trzeba by zadbać o głaz patrona. Bo posadowiony wprost w ziemi prowokuje okoliczne burki do oznaczania terenu. A chyba nie o taki... honor dla pamięci pułkownika nam wszystkim chodziło.

W drugim etapie rewitalizacji placu nie ma mowy o podniesieniu - wzorem monumentu poświęconego gen. Sosabowskiemu - głazu upamiętniającego patrona płk. Kuklińskiego. Za to od ul. Asnyka zostanie wytyczony wybieg z toaletami dla psów. Opodal staną nowe urządzenia kolejnej szczecińskiej siłowni pod chmurką.

- Miejsce zmieni się nie do poznania - zapowiada Andrzej Kus, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych, administratora terenu. - W pierwszej kolejności zostaną przeprowadzone roboty rozbiórkowe zniszczonej starej nawierzchni oraz pozostałości małej architektury. Przesunięty chodnik, a też utworzona bezpieczna nawierzchnia pod zieloną siłownię. Na skwerze posieją nowe trawniki, posadzą drzewa i krzewy ozdobne. Pielęgnacji zostanie poddana również istniejąca roślinność.

Wszystko wskazuje na to, że nie będzie już tak monotonnie zagospodarowana przestrzeń, jak do tej pory. Modernizacja placu ma kosztować blisko 450 tys. zł. Za dwa miesiące wszyscy się przekonamy, czy inwestycja sprosta oczekiwaniom okolicznych mieszkańców. ©℗

(an)

Fot. ZUK

Komentarze

Gość
Przydałoby się wyznaczenie oficjalnej ścieżki, po wydeptanym trawniku, od ul. Kołłątaja do przystanku przy ul. Asnyka, a nie wyznaczonej, tak jak to sobie wydumał projektant, w miejscu całkowicie zbędnym. To ma być teren dla mieszkańców , a nie jedynie dla realizacji wizji architekta zieleni.
2016-05-19 18:40:25

Dodaj komentarz

Akceptuję regulamin. Link do regulaminu
Pogoda
14
na godz. 06:00
Zobacz prognozę na trzy dni

Przez granice

Dodatek specjalny do „Kuriera Szczecińskiego”
Przez granice
CZYTAJ WIĘCEJ

Über die Grenzen

Sonderbeilage der Zeitung „Kurier Szczeciński”
Uber die grenzen
LESEN SIE MEHR

Filmy

Różne odcienie filharmonii
Zwiedzanie z prezydentem
Opóźnienia na szczecińskim dworcu
Poprzedni Następny

Nekrologi

kondolencje

W Kurierze Szczecińskim
Kup najnowsze lub archiwalne wydanie Kuriera Szczecińskiego w wersji elektronicznej.
Przejdź do sklepu
Zamieść ogłoszenie w Kurierze Szczecińskim oraz w wersji elektronicznej.
Daj Ogłoszenie
Cyfrowy
„Mirosław Kwiatkowski niniejszym przeprasza za bezprawne naruszenie dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury, których to naruszeń dopuścił się w treści sporządzonych przez siebie artykułów pod tytułem: – „Biuro nieruchomości w przepompowni”, „Pośredników ci u nas dostatek”, „Wypaczone notarialne umowy”, „Notariusze naginali przepisy”, „Czarna dziesiątka mijającego roku”, „Chwasty tygodnia”, „Pośrednicy drwią z Temidy” oraz „Wyrok na notariusza” opublikowanych w Kurierze Szczecińskim odpowiednio w dniach 23 stycznia 2015 r., 13 lutego 2015 r., 27 listopada 2015 r., 28 grudnia 2015 r., 31 grudnia 2015 r., 9 września 2016 r. oraz 11 października 2016 r., a także stronie internetowej gazety, w których to artykułach zawarto nieprawdziwe i niesprawdzone informacje na temat sposobu świadczenia usług przez Pana Przemysława Rafała Chmurę, w czasie gdy wykonywał on zawód notariusza, oraz o rzekomych nieprawidłowościach, których miał się dopuścić przy świadczeniu tych usług. Mirosław Kwiatkowski zobowiązuje się również do poszanowania dóbr osobistych Pana Przemysława Rafała Chmury.”